49325 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42; opis i gwarancja Schmutz; całostka z nadrukiem typu 12, litera P w POCZTA przerwana u dołu, do kartki dołączono dwie metryczki autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.11" (aktualnie Cp.12I); karta podwójna z nadrukiem typu 96; opis i gwarancja Schmutz; karta podwójna z nadrukiem typu 11, zamiast rombu koniczynka, do kartki dołączono metryczkę autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.12" (aktualnie Cp.13I); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp12I-II, 13I-II |
| 1 200 PLN | |
49326 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 96, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp13II |
| 300 PLN | |
49327 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki. | Fi.Cp14IIx |
| 30 PLN VERKAUFT | |
49328 |
| 40 PLN | |
49329 |
| 60 PLN | |
49330 |
| 40 PLN | |
49331 |
| 80 PLN | |
49332 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44. | Fi.Cp14IIyNp |
| 2 000 PLN | |
49333 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Cp14Ix |
| 80 PLN | |
49334 |
| 400 PLN | |
49335 |
| 50 PLN | |
49336 |
1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 (Fi.200.-) datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | Fi.Cp15IIxB |
| 120 PLN | |
49337 |
| 80 PLN | |
49338 |
| 200 PLN | |
49339 |
| 60 PLN | |
49340 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | Fi.Cp16IIx |
| 60 PLN | |
49341 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
49342 |
| 60 PLN | |
49343 |
1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 120 PLN | |
49344 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Brzozowa,stempel cenzury krakowskiej. | Fi.Cp16Ix |
| 80 PLN | |
49345 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 25, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp16IxNp |
| 1 600 PLN | |
49346 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9. | Fi.Cp16x |
| 40 PLN VERKAUFT | |
49347 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 64 z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp16xII |
| 60 PLN | |
49348 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19IIy |
| 200 PLN | |
49349 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym z nadrukiem typ 136 z obiegu pocztowego z Bielska. | Fi.Cp19Iy |
| 80 PLN | |
49350 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp20 |
| 300 PLN | |
49351 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna kartka z opłacona odpowiedzią, jeden nadruk z błędem "brak litery K w KARTKA". | Fi.Cp20 |
| 600 PLN | |
49352 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, oba nadruki ukośne, abklacz jednego nadruku. | Fi.Cp20 |
| 500 PLN | |
49353 |
1919 wydanie krakowskie, całostka (część na odpowiedź) z nadrukiem typ 134 z fragmentem przesuniętego nadruku z pierwszej części kartki na odwrocie, osobliwe. | Fi.Cp20IxB |
| 100 PLN | |
49354 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka. | Fi.Cp21I |
| 500 PLN | |
49355 |
| 500 PLN | |
49356 |
1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21II |
| 1 000 PLN | |
49357 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka. | Fi.Cp21II |
| 500 PLN VERKAUFT | |
49358 |
1919 kartka wydania prowizorycznego, gwarancja Puchała. | Fi.Cp21II |
| 450 PLN | |
49359 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka w walucie halerzowej wysłana z Lublina 5.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1, z prawdziwego obiegu pocztowego rzadkie. | Fi.Cp22I |
| 900 PLN | |
49360 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka z przesuniętym nadrukiem. | Fi.Cp22II |
| 540 PLN VERKAUFT | |
49361 |
1919 wydanie prowizoryczne, całostka. | Fi.Cp22II |
| 600 PLN VERKAUFT | |
49362 |
1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego | Fi.Cp23 |
| 70 PLN | |
49363 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania. | Fi.Cp24a |
| 80 PLN | |
49364 |
1919 kartka z Krakowa do Sochaczewa. | Fi.Cp25 |
| 30 PLN | |