49285 |
1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie ciemnoniebieskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikulski, Rachmanow. | Fi.Ck4IIy |
| 3 000 PLN | |
49286 |
| 70 PLN | |
49287 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1. | Fi.Cp1I |
| 80 PLN VERKAUFT | |
49288 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Ciechocinka, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp1I |
| 60 PLN | |
49289 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-); sygnowane Pelczar. | Fi.Cp1I (1s) |
| 80 PLN | |
49290 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Lubicza do Lipna, gwarancja na odwrocie Pelczar. | Fi.Cp1II |
| 100 PLN | |
49291 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - wymiary mieszczące się w typie 5, brak wspólnych cech opisowych dla tego typu (2, 5), ale występują nienotowane (11 i 22); dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!! | Fi.Cp1II (1s) |
| 120 PLN | |
49292 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen., gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1s |
| 100 PLN | |
49293 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen. grzecznościowo stemplowana, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp1s |
| 60 PLN | |
49294 |
| 60 PLN | |
49295 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 na doklejonym znaczku opłaty, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp1s |
| 60 PLN | |
49296 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku. | Fi.Cp1s |
| 150 PLN | |
49297 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z nadrukiem na doklejonym znaczku. | Fi.Cp1s |
| 80 PLN | |
49298 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach za 2½ i 5 fen., gwarancja Pelczar. | Fi.Cp1t |
| 250 PLN | |
49299 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach. | Fi.Cp1t |
| 200 PLN | |
49300 |
| 300 PLN | |
49301 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Sosnowca do Warszawy, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
49302 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Krakowa, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
49303 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Bolesławic do Warszaw, znak opłaty unieważniony przez kreślenie z ręcznie wpisaną datą, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 300 PLN | |
49304 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka stemplowana kasownikiem prowizorycznym z Zawiercua, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
49305 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp2I |
| 60 PLN | |
49306 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Jendroszek. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
49307 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Łodzi do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
49308 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka użyta miejscowo w Warszawie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2II |
| 70 PLN | |
49309 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
49310 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka polecona z Warszawy do Starożreb, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
49311 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp2II |
| 60 PLN | |
49312 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Skierniewic, lekko ukośny nadruk, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp2IMK |
| 300 PLN | |
49313 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Płocka, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp3I |
| 900 PLN | |
49314 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Lublina, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp3I |
| 900 PLN | |
49315 |
| 150 PLN | |
49316 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka - część na odpowiedź z nadrukiem na doklejonym znaczku. | Fi.Cp3s |
| 150 PLN | |
49317 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka - część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem na doklejonym znaczku. | Fi.Cp3s |
| 150 PLN | |
49318 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.330.-); gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp4Iby-cy |
| 300 PLN | |
49319 |
1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II.. | Fi.Cp5II |
| 100 PLN | |
49320 |
1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Kronenberg. | Fi.Cp8I |
| 600 PLN | |
49321 |
1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44. | Fi.Cp8II |
| 600 PLN VERKAUFT | |
49322 |
1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
49323 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111. | Fi.Cp.16xII |
| 70 PLN | |
49324 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego z Bielska. | Fi.Cp9 |
| 10 000 PLN | |