25035 |
1970 karnet - "25. ROCZNICA WYZWOLENIA WARSZAWY" i "XXV ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM". | Fi.1839, 1857 Mi.1986, 1999 |
| 40 PLN | |
25036 |
1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 450 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1839-1994 Mi.1986-2141 |
| 350 PLN | |
25037 |
1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1083,30). | Fi.1839-bl.66 Mi.1986-Bl.80 |
| 700 PLN | |
25038 |
1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30). | Fi.1839-bl.76 Mi.1986-Bl.44 |
| 100 PLN | |
25039 |
1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.94.-). | Fi.1839-bl.76(39) Mi.1986-Bl.44 |
| 40 PLN | |
25040 |
1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, prawy znaczek z przesuniętą w górę perforacją - brak srebrnej obwódki rysunku u góry znaczka, znaczek po lewo do porównania. | Fi.1839MK Mi.1986 |
| 15 PLN | |
25041 |
1970 "FROMBORK/ OPERACJA 1001/ AKCJA LETNIA 70" znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.8, stemplem o tematyce harcerskiej. | Fi.1849 Mi.1996 |
| 10 PLN | |
25042 |
1970 karnet - "100 ROCZNICA URODZIN LENINA". | Fi.1849-51 Mi.1996-98 |
| 30 PLN | |
25043 |
1970 karnet - "WYSTAWA FILATELISTYCZNA 100 ROCZNICA URODZIN LENINA". | Fi.1850 Mi.1997 |
| 30 PLN | |
25044 |
1970 100. rocznica urodzin Włodzimierza Lenina, znaczek z błędem "plama z lewej strony litery Ł". | Fi.1850B3 Mi.1997 |
| 15 PLN | |
25045 |
1970 "ZHP HUFIEC KOZIENICE" znaczek na ozdobnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.V. z okazji rocznicy bitwy pod Studziankami; temat - HARCERSTWO. | Fi.1858 Mi.2000 |
| 10 PLN | |
25046 |
1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, dwa paski z górnym marginesem arkusza, dwie górne listwy z dwóch różnych sektorów, paski powtarzalna usterka formy drukowej na 6 znaczku, złożone w połowie. | Fi.1868 Mi.2015 |
| 70 PLN | |
25047 |
1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, sześcioblok ze znaczkiem makulaturowym z błędem z poz. 7 "zalany druk litery A w wyrazie POLSKA", wyłapanym przez kontrolę jakości i przedziurkowanym jeszcze w drukarni, gwarancja Wysocki. | Fi.1868B1 Mi.2015 |
| 180 PLN | |
25048 |
1970 Życie i działalność Mikołaja Kopernika, znaczek za 2,50 zł z błędem "plamy na zewnątrz barwnej ramki: z lewej u dołu na wysokości rysunku barbakanu i u góry z prawej na wysokości rogu" na poz.41; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1869 B1 Mi.2016 |
| 60 PLN | |
25049 |
1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.36.-). | Fi.1870-77 Mi.2017-24 |
| 25 PLN | |
25050 |
1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.1877 Mi.2024 |
| 100 PLN | |
25051 |
1970 Polska na morzu 1939-1945, seria znaczków metrykalnych z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 4 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1882-84 Mi.2029-31 |
| 40 PLN | |
25052 |
1970 Dzień Znaczka - polskie malarstwo współczesne, znaczek makulaturowy bez druku barwy niebieskiej i zielonej (brak nominału), przesuniętą barwą czerwoną oraz przesuniętą perforacją. Znaczki makulaturowe z tego wydania przedostały się na rynek filatelistyczny w zdecydowanej większości przypadków bez gumy (spotykane z gumą mają często ją dorobioną później), często pogniecione i z uszkodzeniami rysunku. Klasyczny przypadek makulatury. | Fi.1889MK Mi.2036 |
| 630 PLN VERKAUFT | |
25053 |
1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem, czysty (Fi.150.-). | Fi.1893II Mi.2040 |
| 120 PLN | |
25054 |
1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.48.-). | Fi.1893Pw Mi.2040Zf |
| 40 PLN | |
25056 |
1970 "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA LENIN I JEGO IDEE", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X w Krakowie. | Fi.Cp460 |
| 10 PLN | |
25057 |
1970 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna kraków 1970", bloczek na kopercie skasowany 10.X stemplem okolicznościowym i datownikiem w Krakowie, z dodatkową nalepką wystawową - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.65 (ark.1850) Mi.Bl.42 |
| 300 PLN | |
25058 |
1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.80.-). | Fi.bl.67-74 Mi.Klb.2017-24 |
| 60 PLN | |
25059 |
1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.30.-). | Fi.bl.67-74 Mi.Klb.2017-24 |
| 50 PLN | |
25060 |
1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, blok za znaczkami za 60 gr. z błędem "żółte kółko pod literami le w klejnoty" na górnej przywieszce. | Fi.bl.69 B Mi.2019 |
| 40 PLN | |
25061 |
1970 XXIII Wyścig Pokoju, 6 kopert z kasownikami wszystkich 6 etapów (V-X) rozegranych na terenie Polski: Wrocław, Warszawa, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Poznań; temat - KOLARSTWO. | |
| 30 PLN | |
25062 |
1971 karnet - "X-LECIE KOŁA PZF NR.72". | Fi.1857 Mi.1999 |
| 30 PLN | |
25063 |
1971 rocznik kopert FDC (bez bl.: 77, 78, 79-86, 87; Fi.82,30). | Fi.1903-94 Mi.2050-2141 |
| 45 PLN | |
25064 |
1971 rocznik znaczków czystych (Fi.177,40). | Fi.1903-94 Mi.2050-2141 |
| 150 PLN | |
25065 |
1971 statki pod polska banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1904 Mi.2051 |
| 35 PLN | |
25066 |
1971 Statki pod polską banderą, parka pionowa znaczków za 2,50 zł, dolny z błędem "trójkątna plama nad W w ZBIORNIKOWIEC" na poz.1 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.1908 B1 Mi.2055 |
| 60 PLN | |
25067 |
1971 zamki polskie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów z dolnym marginesem, nie katalogowane, gwarancja Walocha. | Fi.1912MK Mi.2059 |
| 650 PLN | |
25068 |
1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją w dół na napisy pod znaczkiem. | Fi.1918 Mi.2065 |
| 25 PLN | |
25069 |
1971 gospodarka leśna, arkusz sprzedażny znaczka za 60 gr. | Fi.1921 ark. |
| 50 PLN | |
25070 |
1971 50 rocznica III Powstania Śląskiego, arkusz czysty, niewielkie zgięciem prawego górnego narożnika daleko od znaczków. | Fi.1931 Mi.2078 |
| 50 PLN | |
25071 |
1971 turystyka - na szlaku Kopernika, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr. | Fi.1940 ark. Mi.2068 |
| 100 PLN | |
25072 |
1971 wycinanki ludowe, znaczek z usterką od zalania nadmiarem farby drukarskiej "otwarte u dołu O", gwarancja Petriuk. | Fi.1949 |
| 45 PLN | |
25073 |
1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.44.-). | Fi.1963-70 Mi.2110-17 |
| 40 PLN | |
25074 |
1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste (Fi.58.-). | Fi.1977-84 Mi.2124-31 |
| 70 PLN | |
25075 |
1971 VI Zjazd PZPR, czworoblok znaczków z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.1979-82 |
| 20 PLN | |