14415 |
1947 Kultura Polska II wydanie - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 26 000 PLN | |
14416 |
1947 list lotniczy z Jastrowic do Niemiec, na odwrocie wirnik tranzytowy z Warszawy. | Fi.435A, 446 Mi.469B, 481 |
| 10 PLN | |
14417 |
| 35 PLN | |
14418 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem na liście poleconym wysłany 18.2 z Terespola nad Bugiem do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436A B Mi.470B |
| 120 PLN | |
14419 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436B Mi.462A |
| 20 PLN | |
14420 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.436B Mi.470A |
| 10 PLN | |
14421 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem w parce na liście poleconym wysłany 7.2.1948 z Kudowy Zdroju do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436B B Mi.470A |
| 200 PLN | |
14422 |
1947 karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu wykonała dodatkowe odbitki znaczków w kolorach definitywnych na małych arkusikach, po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom; dwie ostatnie wartości z uszkodzeniami papieru w górnych prawych narożnikach, ostatni nominał zażółcony na odwrocie, same znaczki i okładki w bardzo dobrym stanie, nakład 200 sztuk! | Fi.437 Mi.472 |
| 5 000 PLN | |
14423 |
1947 świat pracy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie z numerem arkusza. | Fi.438 Mi.473 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
14424 |
1947 Świat Pracy, odbitka próbna znaczka za 15 zł w kolorze zielonym z podpisem autora, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.439P |
| 3 000 PLN | |
14425 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
14426 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.441 Mi.476 |
| 80 PLN | |
14427 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, list lotniczy z Ostrowca wysłany 1.1.48 do Stanów Zjednoczonych. | Fi.441, 400, 437, 440 Mi.433, 472, 475, 476 |
| 60 PLN | |
14428 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, list lotniczy z Barlinka wysłany 17.1.48 do Stanów Zjednoczonych. | Fi.441, 434B Mi.468A, 476 |
| 60 PLN | |
14429 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria na lotniczym liście poleconym z Katowic nadanym 25.4.52 do Szwajcarii, znaczki z nadrukiem groszy typ 3, na odwrocie stempel odbiorczy, brak klapy koperty. | Fi.441, 442a,b Mi.584, 585a, b |
| 80 PLN | |
14430 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 400 PLN | |
14431 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria w parkach z odmianami znaczka za 25 gr w barwach czerwonej i brązowoczerwonej. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 120 PLN VERKAUFT | |
14432 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z poz. 16 z błędem "połączone TN w LOTNICZA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.442aB Mi.477a |
| 80 PLN | |
14433 |
1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, z rzadkim błędem na znaczku podstawowym z III walca poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.442a B Mi.477b |
| 150 PLN | |
14434 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja. | Fi.442aB1 Mi.477aI |
| 80 PLN | |
14435 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie. | Fi.442aB1 Mi.477aI |
| 80 PLN | |
14436 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, lewy górny znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie Wiatrowski, Petriuk. | Fi.442aB1 Mi.477aI |
| 120 PLN | |
14437 |
1947 FAŁSZERSTWO NA SZKODĘ POCZTY wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, z fałszywym nadrukiem zmieniającym zasadniczo nominał znaczka; to znaczące oszustwo na szkodę poczty, gdyż nominał podniesiono dwustukrotnie !!! z 25 gr. na 50 zł.; list lotniczy wysłany 25.2.48 z Poznania do Wembley Park w Anglii; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bojanowicz,. | Fi.442a FP Mi.477b |
| 4 000 PLN | |
14438 |
1947 list z Nowego Targu 13.12.47 do Stanów Zjednoczonych. | Fi.442b Mi.477b |
| 60 PLN | |
14439 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Dukli do Stanów Zjednoczonych, znaczek z przesuniętą perforacją wchodzącą na górną część obrazka, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.442b, 440 Mi.477b, 475 |
| 120 PLN | |
14440 |
1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z II formy poz.59 "kropki między T i A", gwarancja Schmutz. | Fi.442b B Mi.477a |
| 60 PLN | |
14441 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem II formy znaczka podstawowego poz.81 "P uszkodzone u góry", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.442b B Mi.477b |
| 60 PLN | |
14442 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z błędem "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.442b B1 Mi.477a |
| 80 PLN | |
14443 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA" , gwarancja firmowa. | Fi.442bB1 Mi.477bI |
| 85 PLN | |
14444 |
1947 Wydanie z dopłatą na "pomoc zimową" - brat Albert, oryginalnie kasowany znaczek za 2+18 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.443 Mi.478 |
| 50 PLN | |
14445 |
1947 wydanie z dopłata na pomoc zimową, narożnikowy znaczek z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.443 |
| 20 PLN | |
14446 |
1947 brat Albert, znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.46 "gwiazdka w prawym górnym narożniku", gwarancja. | Fi.443 B4 Mi.478 |
| 40 PLN | |
14447 |
1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, prawy znaczek z błędem "jasna plama po 1947". | Fi.443s Mi.478 |
| 50 PLN | |
14448 |
1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, lewy znaczek z błędem "pozioma kreska na zewnątrz lewej ramki". | Fi.443u Mi.478 |
| 100 PLN | |
14449 |
1947 "I MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdynia, kasownik okolicznościowy na karcie (Myślicki 47 039). | Fi.Cp96IIa |
| 15 PLN | |
14450 |
1947 Karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu, wykonała dodatkowe odbitki znaczków (w kolorach definitywnych) na małych arkusikach; po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom (Fi.9000.-); pierwszy arkusik z typowymi zażółceniem wywołanym reakcją z zastosowanym klejem, okładki noszą naturalne ślady zużycia, nakład tylko - 200 sztuk!!! | Fi.437-40 P |
| 8 000 PLN | |
14451 |
1948 ekspresowy list polecony z Cieszyna do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.395, 436A, 441 |
| 60 PLN | |
14452 |
1948 Kultura Polska, komplet znaczków z bloku. | Fi.429-36A Mi.486A-H |
| 90 PLN | |
14453 |
1948 "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH WE WROCŁAWIU LIPIEC - PAŹDZIERNIK 1948" Szczecin 1, znaczek za 6 zł z II wydania "Kultura polska" na widokówce wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 060). | Fi.433A Mi.459B |
| 40 PLN | |
14454 |
1948 "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH" Wrocław, widokówka wysłana 19.7 do Warszawy (Myślicki 48 202). | Fi.433B Mi.467B |
| 20 PLN | |