results
Num# Description Start price Buy price
81611777 Poczta Królewska Rzeczypospolitej, list z pełną treścią, datowany 14 maja, wysłany z Warszawy do Hodimont; posiada adnotacje dotyczące wyłącznie porta - wpisane czarnym i czerwonym atramentem - gdyż w tym czasie nie stosowano jeszcze pieczęci nadawczych; walor w doskonałym stanie zachowania.

800 PLN

800 PLN

82111842 kompletny list z Trybunału "Wolnego Niepodległego i ściśle Neutralnego Miasta Krakowa i Jego Okręgu" do trybunału w Tarnowie.

100 PLN

100 PLN

82941899 list wartościowy z Sambora do Lwowa.

90 PLN

95 PLN

82951900 opaska gazetowa użyta miejscowo w Krakowie.

60 PLN

60 PLN

83001902 list wartościowy z Samboru do Lwowa.

90 PLN

90 PLN

83101904 kartka z Warszawy do Tarnobrzega.

50 PLN

50 PLN

83121906 list wysłany 25.III z Garwolina do miejscowości Sobolew, znaczki unieważniono datownikiem ГАРВОЛИНЪ СѢДЛЕЦК Г. ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ., kasownik odbiorczy СОБОЛЕВЪ СѢДЛЕЦК Г. ПОЧТ.ОТД. na odwrocie.

30 PLN

30 PLN

83131906 list wartościowy z Lwowa do Lubieni Wielkiej.

120 PLN

120 PLN

83231911 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

60 PLN

60 PLN

83281913 list polecony wysłany 28.7 z Garwolina do miejscowości Sobolew, opłacony znaczkiem za 10 kop wydania 300-lecie dynastii Romanowów, skasowanym okrągłym datownikiem ГАРВОЛИНЪ СѢДЛЕЦ. z wyróżnikiem "a"; nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

83391914 list polecony wysłany 1.9 z Żelechowa do Sobolewa, opłacony znaczkiem za 14 kop wydania 300-lecie dynastii Romanowów, skasowanym okrągłym datownikiem ЖЕЛЕХОВЪ ЛЮБЛИН. z wyróżnikiem "a"; nalepka polecenia, kasownik odbiorczy СОБОЛЕВЪ ЛЮБЛ. z 2.9 na odwrocie.

60 PLN

60 PLN

83541918 list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

75 PLN

75 PLN

83711858 rosyjski znaczek wydania z 1858 roku z ząbkowaniem 12 unieważniony stemplem numerowym Jędrzejowa z cyfrą 129 w okręgach, stopień rzadkości 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

800 PLN

820 PLN

83811860 Królestwo Polskie - RADOMSKO; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i czerwonokarminowym "ciemnoróżowym", najrzadszym z jasnych odcieni; unieważniony wyraźnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 162 - Radomsk; poza jednym niekompletnym ząbkiem z bardzo dobrym ząbkowaniem; w każdym innym elemencie bez wad, może być ozdobą dobrego eksponatu, fotoatest Schmutz.

3 600 PLN

3 000 PLN

83821860 Królestwo Polskie - NOWA PRAGA; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym, najrzadszym z jasnych odcieni;; unieważniony wyraźnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 329 - Nowa Praga, ma on wysoki 7 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; urząd Nowa Praga otwarto dopiero 1.8.1964 roku, a więc polskie znaczki numer jeden sprzedawano tam tylko przez pół roku; rzadkie, czyste i wyraźne ostemplowanie oraz ogólnie dobry stan sprawiają, że wycinek ten być ozdobą eksponatu wystawowego, fotoatest Schmutz.

4 800 PLN

4 000 PLN

83871860 pierwszy polski znaczek o kolorach o odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem Ostrowca z cyfrą 112 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN

1 440 PLN

83881860 pierwszy polski znaczek w kolorze niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony kasownikiem warszawskiego dworca kolejowego Praga z literami DP w okręgach, ładny stan, gwarancja Mikulski.

1 200 PLN

1 200 PLN

83901860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony rzadkim kasownikiem ambulansowym z cyfrą 12, stempel ten był stosowany na linii kolejowej Warszawa - Petersburg, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Korszeń.

7 500 PLN

5 800 PLN

84011863 Królestwo Polskie - 22 - MARYAMPOL; fantastycznie zachowany list z Maryampola do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworózowym o jasnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 22 - Maryampol w urzędzie pocztowym na trakcie do granicy w Aleksocie, to kasownik o wysokim 6 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; na środku okrągły datownik nadawczy МАРIЯМПОЛЬ bardzo rzadkiego typu XIA z ręcznie dopisaną cyfrą 0 w dacie 10/4; Maryampol był jedną z trzech miejscowości w Królestwie (obok Warszawy i Lublina) gdzie stosowano dwa rodzaje datowników - z pisownią łacińską na listach wewnątrz Królestwa i pisane grażdanką na listach do Rosji i Finlandii, tu zastosowano datownik nieprawidłowo (powinien zostać użyty łaciński), ale z datą według kalendarza gregoriańskiego; pod znaczkiem odręczna adnotacja "franco" o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 12/4 i mały prostokątny godzinnik 3/P; znaczek drukowany dużą ilością rzadszej farby niebieskiej przez co litery wydają się cieńsze, ma niewielką usterkę "dłuższy nosek w lewej górnej jedynce nominału"; na odwrocie koperty adnotacja o dacie otrzymania przesyłki "12 Kwiet 63"; zarówno list jak i sam znaczek zachowały się w pięknym stanie; znaczek ma żywe barwy, regularną perforację i jest nieźle centrowany; walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, fotoatest Ceremuga AIEP.

28 000 PLN

28 500 PLN

84061864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na kompletnej kopercie listu z Pren do Wilna, znaczek kasowany stemplem numerowym Pren z cyfrą 21 w okręgach, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, urząd pocztowy w Prenach zamknięto w połowie roku 1863 i przeniesiono Mariampola, miejscownik Pren wierszowy z ręcznie wpisana datą nadania według kalendarza gregoriańskiego 21/8 i juliańskiego 2/9, na odwrocie kasownik odbiorczy z Wilna, jest to najprawdopodobniej jedyny zachowany list z Pren, nie było takiego w największych zbiorach Bojanowicza i Rachmanowa, znaczek w bardzo dobrym stanie, koperta lekko przybrudzona ale o dobrej prezencji, unikalna pozycja, gwarancja Schmutz.

30 000 PLN

36 100 PLN

84101865 Królestwo Polskie 193 - BŁASZKI, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 193 - Błaszki, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Kalisza do Sieradza (Fi.800+900.-); ma on wysoki 6 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji Agathona Faberge - jego adnotacja ołówkiem o nabyciu III.01 na odwrocie, oferowany jest na fragmencie karty z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza.

1 500 PLN

1 500 PLN

84201866 Królestwo Polskie 333 - PODDĘBICE, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony unikalnym polskim kasownikiem numerowym 333 - Poddębice, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Łęczycy do Sieradza otwartej 1.6.1865 roku, nie może więc występować na polskim numerze jeden (Fi.-.-); kasownik ma najwyższy 10 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowany jest na karcie z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza, poza słabszym narożnikiem zachowany w dobrym stanie, kasownik pięknie i czytelnie odbity.

4 000 PLN

4 000 PLN

84521915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, seria czysta w pięknym stanie.

120 PLN

120 PLN

84571915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta w pięknym stanie.

800 PLN

800 PLN

84731916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie.

240 PLN

240 PLN

84741916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z oznaczeniem według KSZP i opis Schmutz.

60 PLN

60 PLN

85281918 list firmowy - druk z Warszawy 12.8.18 do Berlina, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

20 PLN

20 PLN

85291918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", 15 fen + 20 fen - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 22.7 z Warszawy do sądu w Łaskarzewie, nalepka polecenia; na odwrocie datownik przejściowy Garwolin z 23.7; dobry stan zachowania.

120 PLN

80 PLN

85431918 list polecony z Dąbrowy do Nowego Targu.

90 PLN

90 PLN

85601914 widokówka wysłana 14.XII ze szpitala fortecznego nr.4 w Krakowie do miejscowości Moravská Třebová (Mährisch Trübau), pieczęć formacyjna "K.u.k. Festungsspital Nr.4 in Krakau".

40 PLN

40 PLN

85701915-6 Stemple formacyjne biur werbunkowych i komend placu Legionów Polskich i NKN.

25 PLN

25 PLN

85901915 całostka polowa wysłana 28.12.15 do II. baonu 3.pułku Legionów. datownik K.u.k. ETAPPENPOSTAMT KAZIMIERZA WIELKA, pieczęcie formacyjne, z orłem * Komenda II. Batalionu 3.P. Legionów Polskich, oraz II.Baon 3.Pulku Leg.Pol., stempel cenzury K.u.k.Militarzensur / Działoszyce.

160 PLN

160 PLN

86251916 karta wysłana 23.7.16 z Parku Amunicyjnego z frontu nad Stochodem podczas ciężkich walk z Rosjanami do Krynicy, datownik FELDPOSTAMT 355, okrągły fioletowy stempel z orłem "KOMENDA PARKU AMUNIC. LEGJONOW POLSKICH *" i stempel cenzury CENZUROWANE.

180 PLN

180 PLN

86311917 kartka z Ostrowa 7.I.17 do Lublina, stempel formacyjny "I Brygada Piłsudskiego / 5. P.P. LEG. POL. KOMPANIA 5".

160 PLN

160 PLN

86341917 widokówka (Warszawa) wysłana 22.11 jako przesyłka niemieckiej poczty polowej z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna FESTUNGS LAZARETT II WARSCHAU"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN

50 PLN

86531917 karta pocztowa wysłana 21.2.17 z 5. pułku piechoty z Komorowa do Przemyśla, datownik FELDPOSTAMT 378, fioletowy duży stempel z orłem "I. BRYG. PIŁSUDSKIEGO / LEG. POL. / KOMENDA / 5. p.p.".

110 PLN

110 PLN

86621918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, seria drugiego wydania, gwarancja Korszeń.

60 PLN

60 PLN

86841918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., część na odpowiedź, czysta ze stemplem poczty polowej I Korpusu, gwarancja Kronenberg.

360 PLN

360 PLN

86851918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., część na odpowiedź, czysta ze stemplem poczty polowej I Korpusu, gwarancja Kronenberg.

360 PLN

360 PLN

87251919-20 stemple formacyjne jednostek Wojsk Polskich z okresu wojny bolszewickiej.

30 PLN

30 PLN