26863

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, przesyłka niemieckiej poczty polowej (widokówka) wysłana 1.1 z Mławy do miejscowości pod Berlinem, niemy datownik nadawczy, listowa pieczęć formacyjna z godłem, pieczęć nagłówkowa "Kommandantur Tr.Üb.Pl.Nord Mlawa, Südostpr." i stempelek Feuerwerker (ogniomistrz); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
26904

1939 Kampania Wrześniowa, karta pocztowa o interesującej treści, datowana 3.IX w miejscowości Kompina, przesłana 4.IX AMBULANSEM NR.124 relacji WARSZAWA - BYDGOSZCZ do Bydgoszczy; idealnie odciśnięty fioletowy stempelek cenzury wojskowej BC 47; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN855 PLN
26914

1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta w pięknym stanie.

800 PLN720 PLN
26918

1942 znaczek tajnej poczty podziemnej.

15 PLN20 PLN
26919

15 PLN20 PLN
26920

15 PLN20 PLN
26921

15 PLN20 PLN
26922

15 PLN20 PLN
26923

15 PLN20 PLN
26924

15 PLN15 PLN
26925

15 PLN20 PLN
26926

15 PLN15 PLN
26929

250 PLN225 PLN
26953

100 PLN100 PLN
26954

100 PLN100 PLN
26995

1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy na wycinkach ze stemplem poczty polowej 136.

80 PLN80 PLN
27000

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 1 zł. w kolorze szarym, na papierze kredowym, gwarancja.

50 PLN50 PLN
27006

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie.

220 PLN260 PLN
27018

1973 winietka z okazji rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

15 PLN15 PLN
27032

1939 współkursory - znaczki obiegowe Rzeszy użyte na terenie GG, list urzędowy wysłany 13.XII z Krosna do Sanoka za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym, obok data odbita datownikiem biurowym (Fi.od 300,-).

200 PLN200 PLN
27041

1939 współkursor - całostka obiegowa Rzeszy za 6 fen. dofrankowana znaczkami GG!!! wysłana 21.XII z Warszawy do Skierniewic; bardzo rzadko spotykana kombinacja! (Fi.od 300,-).

200 PLN200 PLN
27045

1940 firmowy list miejscowy z Warszawy 31.8.40, stempel Durch Deutsche Dienstpost Osten.

40 PLN40 PLN
27053

280 PLN430 PLN
27055

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek 2/5 gr z błędem "uszkodzona litera l w General", na karcie, ostemplowany 6.IX w Zakopanem, kasownikiem okolicznościowym z okazji zawodów sportowych.

80 PLN80 PLN
27076

1940 seria z okazji pierwszej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa ze stemplem okolicznościowym na formularzu ozdobnego telegramu, rzadkie.

70 PLN70 PLN
27096

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta, doskonały stan zachowania.

150 PLN135 PLN
27099

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; doskonały stan zachowania.

100 PLN90 PLN
27104

30 PLN30 PLN
27124

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego; całość w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

200 PLN200 PLN
27129

100 PLN100 PLN
27131

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na formularzu skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.9, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik).

50 PLN50 PLN
27133

50 PLN50 PLN
27136

1941 polecony list lotniczy z Warszawy 10.VII.41 do Chicago, po obu stronach zalepka cenzury USA, na odwrocie stempel i zalepka cenzury Wehrmachtu oraz stemple odbiorcze "NEW YORK.N,Y, 8 3 1941" i "CHICAGO ILL, bardzo rzadka i ciekawa destynacja.

200 PLN200 PLN
27146

1941 V (Viktoria) - symbol zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, część na odpowiedź listownika oflagu VIE wysłana 9.8 z Krakowa, stempelek "V" bardzo ładnie odciśnięty, pieczątka cenzury obozowej; dobry stan zachowania (listownik ukośnie zgięty); z eksponatu J.Falkowskiego.

150 PLN150 PLN
27157

1942 list urzędowy w specjalnej kopercie "NSDAP Arbeitsbereich Generalgouvernement Die Deutsche Arbeitsfront" przesłany miejscowo 7.2 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 4; kasownik odbiorczy na odwrocie.

60 PLN60 PLN
27158

1942 list polecony z treścią z Warszawy 21.12.42 do Wilna, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 26.12.42.

20 PLN20 PLN
27162

50 PLN50 PLN
27177

20 PLN20 PLN
27178

40 PLN40 PLN
27188

1943 portret Hitlera - frankatura czterokolorowa, ekspresowy list polecony w kopercie firmowej, wysłany 6.5.1942 z urzędu Kraków 5 do Nowego Sącza, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN