27928

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 5 zalana", gwarancja i oznaczenie Walocha.

35 PLN35 PLN
27936

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 100 z nadrukiem przesunietym do góry - brak nominału, znaczek z III walca z błędem kropka na A w POCZTA, gwarancja Ryblewski, Walocha.

120 PLN120 PLN
27945

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Radom" z błędem na poz.19 "litera a ścięta z prawej", gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN
27948

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "Kieice", gwarancja i oznaczenie Walocha.

35 PLN35 PLN
27951

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "zalane drugie e", gwarancja i oznaczenie Walocha.

20 PLN20 PLN
27957

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z zaawansowanym błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

50 PLN45 PLN
27959

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.39 "ż zamiast z", słabsze ząbkowanie po prawej, gwarancja i opis Schmutz.

25 PLN25 PLN
27960

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cienkie y", gwarancja i oznaczenie Walocha.

20 PLN20 PLN
27963

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków z nadrukiem "Bydgoszcz", lewy z błędem na poz.6 "o pogrubione", a prawy z błędem na poz.7 "litera z w zł węższa", gwarancja i opis.

80 PLN105 PLN
27964

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 46 bez nominału, gwarancja Petriuk.

150 PLN211 PLN
27965

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem, gwarancja Ryblewski, Walocha.

50 PLN50 PLN
27966

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnym przesunięciem nadruku, gwarancja Walocha.

80 PLN80 PLN
27976

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 77 z błędem "K uszkodzone z lewej strony", nadruk przesunięty - nominał na dole, gwarancja Schmutz, Walocha.

120 PLN120 PLN
27985

1945 list z Gniezna 30.IV.45 do Krosna w postaci listu żołnierskiego złożonego w trójkąt, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 306.

100 PLN170 PLN
27986

1945 list z Chorzowa do Rudy Śląskiej, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 913 na odwrocie.

120 PLN120 PLN
27988

1945 list nadany z agencji pocztowej w Zadzimiu 12.VI.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1353.

160 PLN160 PLN
27989

1945 list z Jaworza do Katowic, prowizoryczny stempel "Urząd Pocztowo Telekomunikacyjny Jaworze" i ręcznie wpisana data, stempel cenzury wojskowej 1985.

180 PLN180 PLN
27992

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 7.LIP.1945 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; na odwrocie kasowniki przejściowe Zamość z 9.VII i odbiorczy Warszawa 11.VII, na froncie usunięty stempelek cenzury wojskowej; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN165 PLN
27997

1945 wydanie łódzkie, seria.

10 PLN10 PLN
27999

1945 list firmowy z Jabłonia do Lublina z prowizorycznym kasownikiem z ręcznie wpisana datą, brak klapy koperty.

100 PLN212 PLN
28000

1945 wydanie łódzkie, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.12 z miejscowości Kluczborek (Kluczbork) do Warszawy, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym z wypiłowanymi napisami; prowizoryczna erka; na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa z 6 i 7.X; bardzo dobry stan zachowania.

140 PLN180 PLN
28011

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego.

20 PLN20 PLN
28017

1945 widokówka z Kłodzka 4.9.45, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Kłodzka, stempel cenzury wojskowej nr 1651.

60 PLN161 PLN
28029

1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, gwarancja Schmutz.

25 PLN25 PLN
28030

1945 list z Białej Podlaskiej do Lublina, prowizoryczny kasownik.

100 PLN100 PLN
28032

1945 list firmowy z huty w Strzybnicy koło Tarnowskich Gór do Katowic, znaczek kreślony ręcznie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1671.

70 PLN70 PLN
28040

1945 zabytki Krakowa, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja.

50 PLN82 PLN
28042

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze ultramaryny na papierze x2 z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

40 PLN40 PLN
28056

1945 zabytki Krakowa, znaczek z silnym abklaczem bez obrazka, gwarancja.

50 PLN55 PLN
28057

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy podwójny druk znaczka, gwarancja.

50 PLN50 PLN
28068

70 PLN70 PLN
28073

1945 Liga Morska, seria.

35 PLN35 PLN
28074

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.9 "plamka na znaku + i n pogrubione", gwarancja i opis Krawczyk.

50 PLN45 PLN
28077

1945 Liga Morska, znaczek z błędem "POŁSKA", papier biały, gwarancja Walocha.

80 PLN72 PLN
28080

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.2 kropka w literze P w POLSKA, na poz.4 kreska przedłużająca cyfrę 1 wartości, na poz.5 plama u dołu lewej 10, na poz.6 a w Liga otwarte u dołu, na poz.7 kropka w P w POCZTA; na poz.16 plama w 0 lewej 10, na poz.17 O w POCZTA połączone z marginesem, plamka w górnej części cyfry 2, na poz.18 O w POLSKA połączone z marginesem, na poz. 20 wcięcie w prawej V i w prawym sektorze: na poz.4 kropka w drugiej dacie między 10.II u góry; kreska przedłużająca 1, na poz.5 kropki w literze O w POCZTA i w g Liga, na poz.7 kropka pod prawą cyfrą V, na poz.8 kropka u góry rysunku po pierwszej dacie, na poz.9 kropka w drugiej liczbie II, na poz.10 plama po pierwszej liczbie II, na poz.11 kropka pod L w Liga, poz.16 g w Liga przerwane u dołu, poz.20 1 wartości połączone z ramką, na poz.23 plamka w liczbie 20, na poz.24 kropka w kropce po pierwszej liczbie 10, poz.25 kropki w P, C, A; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; pierwszy znaczek uszkodzony, wszystkie znaczki z pierwszego rzędu i cztery z drugiego z delikatnymi punktowymi zmatowieniami gumy od przywartego papieru, pozostałe bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

900 PLN900 PLN
28082

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.23 "plamka w liczbie 2", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN27 PLN
28083

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.24 "kropka w kropce po cyfrze 10", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN27 PLN
28086

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.8 "plamki między 2 a +", gwarancja.

30 PLN27 PLN
28091

1945 I Kongres Pracowników i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek makulaturowy.

70 PLN70 PLN
28093

1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty, rzadki prawdziwy, gwarancja Wiatrowski.

320 PLN290 PLN