Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Wyszukiwarka Wyniki wyszukiwania

Znalezione pozycje: 84
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41965
Aukcja 111

1915 Legiony Polskie - I Brygada, list wysłany 15.IV za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118, idealnie odciśnięty stempel formacyjny z orłem "3 Komp.5.Pułku.1.Bryg. Legionów Polskich" - u Berka nieopisany!!! wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 4.III za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118, bardzo dobrej jakości odbitka wyjątkowego stempla cenzury połączonego ze stemplem formacyjnym "CENZUROWANO 1 Baon 1.Pułk Leg.Pol. Poczta Pol.118" (Berek C17), doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.15
600 PLN
42004
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.15
800 PLN
42005
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania.

Fi.15
150 PLN
42006
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 118.

Fi.15
40 PLN
42007
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 1.X z poczty polowej 389 do Warszawy, czytelnie odciśnięta jednowierszowa pieczęć formacyjna "Komenda I Baonu 5. p.p." i polski stempelek cenzury "Cenzurowane" z parafką oficera - żaden ze stempli w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.17
300 PLN
42012
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska.


60 PLN
42013
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
SPRZEDANY
42014
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
SPRZEDANY
42015
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
42016
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
42017
Aukcja 111

1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355".


250 PLN
42061
Aukcja 111

1917 Legiony Polskie - koperta wysłana 6.VI za pośrednictwem poczty polowej do Dąbrowy Górniczej, datownik nadawczy K.u.K. FELDPOSTAMT 378, dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej Legionów polskich" - u Berka nieopisana!!! stempelek cenzury w języku niemieckim (Berek C35); dobry stan zachowania (ubytek fragmentu tylnej klapy), ładnie odbite stemple; w obrocie pocztowym Legionów Polskich wykorzystywana głównie karty, koperty spotyka się dużo rzadziej.

Fi.18
350 PLN
42066
Aukcja 111

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.45) wysłany 13.1 z Grójca do miejscowości Zdziary za pośrednictwem niemieckiej poczty okupacyjnej, datownik nadawczy GROJEC z wyróżnikiem "***" doskonale odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Komisaryat Werbunkowy Wojsk Polskich w Grójcu" - nieopisany u Berka!!! fragment datownika odbiorczego JAROCIN (?); rzadki walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (ubytki lica papieru na froncie).


200 PLN
SPRZEDANY
50018
Aukcja 111

2014 Legiony Polskie, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy blok i blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.265
65 PLN
50019
Aukcja 111

2014 Legiony Polskie, okolicznościowy karnet wydany przez Pocztę Polską zawierający okolicznościowy blok i blok na kopercie FDC.

Fi.bl.265, FDC
30 PLN
50020
Aukcja 111

2014 Legiony Polskie, czarnodruk bloku.

Fi.bl.265ND
30 PLN
50021
Aukcja 111

2014 Legiony Polskie, niekatalogowana próba bloku z napisem w barwie czerwonej " PRÓBA PRÓBA PRÓBA PRÓBA" bez numeratora.

Fi.bl.265P
4 000 PLN
31298
Aukcja 110

1914 Legiony Polskie - różowoczerwona nalepka "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. na wycinku z dokumentu (Fi.110.-).

Fi.1b
70 PLN
SPRZEDANY
31313
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 17.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "a") do Nowego Sącza, nadawcą jest - jak sam pisze - "emerytowany drużynowy skautów"; czytelna odbitka pieczęci formacyjnej z orłem "Kompanja Techniczna przy Komendzie Legionów Polskich" (Berek P200), polski stempelek cenzury CENZUROWANE (Berek C10); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SKAUTING.


250 PLN
31314
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - listownik poczty polowej wysłany 8.VIII z zapasowego szpitala wojskowego Czerwonego Krzyża w Karolinenthal (Karlín obecnie dzielnica Pragi) do Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów Polskich w Piotrkowie, formacyjny stempel szpitala "Reserve-Spital des roten Kreuzes in Karolinenthal MILITARPFLEGE", na odwrocie pieczęć kancelaryjna Biura Legionów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
31315
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - widokówka (oryginalne zdjęcie odręcznie podpisane "Na pozycyach - W oczekiwaniu ataku" z numerem "L14") datowana 21.IV, wysłana za pośrednictwem poczty polowej do Krakowa, w adresie nadawcy podano "Dr Tadeusz Pawlas lekarz bataljonowy 2go baonu 3go pułku Leg.Pol. Feldpost 355"; okrągły stempel formacyjny "3. pułk leg. polskiego lekarz baonu" z dopiskiem "IIgo" - nieopisany u Berka!!! przesyłka cenzurowana - dopisek "Zensuriert" rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Dr Tadeusz Pawlas - porucznik, lekarz batalionowy, późniejszy wybitny polski dermatolog wraz z chor.Leopoldem Rudke i Janem Włodkiem założyli w 1914 na froncie karpackim "Spółdzielnię Fotograficzną" - pierwszą polską agencję fotograficzną, dokumentującą żołnierskie życie i walkę legionistów, w początkowym okresie dysponowali jedynie jednym aparatem fotograficznym, ich prace były używane jako materiał ilustracyjny Centralnego Biura Prasowego przy Komendzie Głównej Legionów, oraz przez Centralne Biuro Wydawnicze.


800 PLN
31317
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - formularz poczty polowej wysłany 4.X ze Lwowa do Naczelnego Komitetu Narodowego w Piotrkowie, skąd 10.X za pośrednictwem urzędu etapowego został przesłany do I Brygady na pocztę polową 118; stempelek cenzury lwowskiej; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
31320
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 30.IV przez żołnierza 2 pułku Legionów z węgierskiego szpitala wojskowego PASTEUR w miejscowości Kolozsvar do Witowa; przesyłka oznaczona stempelkiem "Militarplege"; w tym czasie (koniec kwietnia) II Brygadę dyslokowano nad granicę Besarabii, gdzie objęła ona obronę rejonu Czerniawki i Dobronocy (na pn.-wsch. od Czerniowic); całość z wczesnego, mało znanego i słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
31321
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - KARTA WOJSKOWA nr.21086 wystawiona na nazwisko Włodzimierza Prochaski, na froncie dwie pieczęci "I. LEGION POLSKI" i okrągła z orłem, wewnątrz owalna pieczęć "DEPARTAMENT WOJSKOWY N.K.N. KOMISYA POBOROWA", adnotacja o zdaniu kursu podoficerskiego z okrągłą pieczęcią z godłem "LEGIONY POLSKIE SZKOŁA PODOFICERSKA" - żadna z pieczęci nie jest opisana w fundamentalnej pracy Berka; bardzo rzadki dokument w dobrym stanie zachowania; dodatkowo STAN SŁUŻBY tego samego legionisty, dokument z okrągłą pieczęcią z orłem "Centralny Urząd Ewidencyjny Polskiego Korpusu Posiłkowego".


500 PLN
31323
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 3.VII za pośrednictwem urzędu etapowego w Noworadomsku (datownik z wyróżnikiem a) do Wiednia, bardzo dobrej jakości fioletowa odbitka dekoracyjnego stempla formacyjnego z orłem "Kompania VI Baon uzup.No1. Leg.Polskich" - nieopisanego u Berka!!! dodatkowo rzadkiego typu cenzura połączona ze stemplem formacyjnym "Bataljon uzupełniający No1/ Polskich Legionów/ CENZUROWANO" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz (Kucharski K.9.) o najwyższym stopniu rzadkości 10 punktów (w skali 10 punktowej)!!! wysłany 20.VIII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Zakopanego; czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda VI baonu I. Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


1 200 PLN
31324
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - bitwa pod Kirliababą, widokówka datowana 19.I, wysłana 20.I z miejscowości Felsővisón na Węgrzech do Witowa, w adresie nadawcy podano: "pułk II Baon I poczta polowa No2"; w dniach 18-22.I na rumuńskiej Bukowinie 2 pułk toczył ciężkie walki z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Kirlibaba, po pięciu dniach Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się z Bramy Bukowińskiej, co powstrzymało ich wkroczenie na Węgry; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.


400 PLN
31325
Aukcja 110

1915 Legiony Polskie - "list przesyłkowy" na transport karabinów i amunicji wyekspediowanych z Jabłonkowa do Bystrzycy na papierze firmowym Komendy Etapowej Legionów Polskich, rozkaz wysyłki wydany przez kpt.Mariana Kukiela (późniejszego generała, wybitnego historyka polskiej wojskowości) skierowany do kpt.Andrzeja Galicy (późniejszego generała); czytelna odbitka owalnego stempla formacyjnego z orłem "PROWIANTURA BAONU UZUPEŁ. I. PUŁKU POLSKICH LEGIONÓW" nieopisanego u Berka; słabszy stan zachowania.


300 PLN
31355
Aukcja 110

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 14.X z poczty polowej 389 do Warszawy, ładnie odciśnięta jednowierszowa pieczęć formacyjna "Komenda I Baonu 5. p.p." i polski stempelek cenzury "Cenzurowane" z parafką oficera - żaden ze stempli w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! dobry stan zachowania (narożniki karty słabsze).

Fi.17
300 PLN
31362
Aukcja 110

1916 koperta-formularz wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


400 PLN
31368
Aukcja 110

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
31369
Aukcja 110

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka!!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
31413
Aukcja 110

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IV-ty LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159) i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
31414
Aukcja 110

1917 Legiony Polskie - formularz datowany "Góra Kalwarya 12/II" wysłana 13.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Lwowa, dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "I. PUŁK ARTYLERYI LEG. POL./ BATERYA 1." (Berek P78) i stempelek cenzury "CENZUROWANO" o długości 32 mm (Berek C10) - oba stemple odciśnięto bardzo starannie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
SPRZEDANY
31421
Aukcja 110

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" u Berka nieopisanego!!! i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI" (Berek P106), dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
31441
Aukcja 110

1917 Legiony Polskie, formularz wysłany 25.3 z Ostrołęki do wsi Biedrzyce, idealnie odciśnięta pieczęć formacyjna z orłem "KOMENDA 1 DYONU 1-go PUŁKU UŁAN. LEGJON POLSKICH" w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! w adresie nadawcy podano "poczta polowa 378"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


550 PLN
SPRZEDANY
33174
Aukcja 110

1921 duży orzeł na tarczy barokowej, 50 mk + 100 mk - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 21.III.1923 z Krakowa do Modlina, karta Legiony Polskie - Artylerya-Komendant Śniadowski wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacyi NKN i Samarytanina polskiego; datownik odbiorczy.

Fi.136, 137
Mi.172, 173 
50 PLN
20980
Aukcja 109

1915 Legiony Polskie - listownik użyty jako koperta, wysłany 8.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU 1-GO POLSKIEGO LEGIONU" (Berek P112) i stempelek cenzury ZENSURIERT (Berek C42); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.16
250 PLN
20982
Aukcja 109

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.XII z Zakopanego do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, stempelek cenzury w Nowym Targu.


Mi.142 
30 PLN
20984
Aukcja 109

1915 Legiony Polskie - list wysłany 15.5 z Personalnej Stacji Zbornej Legionów w Krakowie (dokładny adres nadawcy na odwrocie) do Lwowa, niecodzienna pieczęć formacyjna z godłem Austro-Węgier i napisami po niemiecku: "LEGIONSOFFIZIER zur Führung der Legionsangelegenheiten beim k.u.k. Platzkommando in KRAKAU" nieopisana u Berka!!! dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", wśród legionowych rekwizytów pocztowych, stemple z tekstem niemieckim są bardzo rzadkie, a te z godłem austro-węgierskim wręcz unikalne, ponadto wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; unikalna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
20986
Aukcja 109

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka!!! dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol." (Berek P28), dodatkowo, wyjątkowo rzadko spotykany polski stempelek cenzury z ozdobnikami!!! (odmiana u Berka nieopisana); słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


500 PLN