Wyszukiwarka Wyniki wyszukiwania

Znalezione pozycje: 84
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20993
Aukcja 109

1915 Legiony Polskie - zestaw trzech dokumentów wystawionych na nazwisko Włodzimierza Prochaski:

nakaz zajęcia kwatery i wydania posiłków z 25.IV w Kętach z pieczęcią "Zameldował się w komendzie placu Polskich Legionów w";

Bilet kwaterunkowy z 11.V w Piotrkowie i niewykorzystaną kartę z kuponami na posiłki z 13.V oba druki z pieczęciami "ODDZIAŁ KWATERUNKOWY/ LEGIONÓW POLSKICH"; niecodzienny komplet niespotykanych walorów w dobrym/słabym stanie zachowania; pieczęci nieopisane u Berka!!!

360 PLN
21011
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - II Brygada, widokówka (Des Kriegers Traum in Belgien) wysłana 8.III za pośrednictwem poczty polowej 355 do szpitala zapasowego Legionów Polskich we Wiedniu; dwuwierszowy z orłem stempel formacyjny "Kolumna prowiantowa 3./P. Polskie Legiony." u Berka nienotowany (w typie P102); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16
250 PLN
21012
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - K.u.K FELDPOSTAMT 389 z wyróżnikiem "a" (odmiana u Berka nienotowana !!! Fischer od 750.-), w drugiej połowie 1916 roku zmieniono numerację poczt polowych Legionów, 10.X dotychczasową pocztę 118 przemianowano na 389 - zlikwidowano ją po kilku zaledwie miesiącach funkcjonowania (zimą 1916); wykaz przesyłek rejestrowanych wysłanych 24.X za pośrednictwem poczty polowej 389; bardzo rzadko spotykany datownik K.u.K FELDPOSTAMT 389 z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania (góra dokumentu podklejona).

Fi.17a
1 000 PLN
21018
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - formularz z prośbą o wszczęcie poszukiwań zaginionego legionisty wysłany za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 108, treść pisana po polsku, liczne dopiski, adnotacje i stempelki w tym pieczęć formacyjna z godłem "K.u.K./ Res. Tel. Bau. Abt. No.10"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
21019
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej na białozielonym kartonie (u Kucharskiego opisany jako próba K.48a.); jako dodatek niekatalogowana karta na kartonie piaskowym, użyta jako przekładka do akt (zapisana na odwrocie) ze śladami archiwizacji; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
21021
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - formularz wysłany 9.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Kozienicach do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej/ Legionów polskich w Kozienicach" (Berek P256), stempelek cenzury (Berek C35); doskonały stan zachowania;

1917 okupacja austro-węgierska, ofrankowany formularz poczty polowej wysłany 13.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurychu; przesyłka dwukrotnie cenzurowana w Lublinie i Feldkirch; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN
21022
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.31a.) stopień rzadkości - 5 punktów, wysłany 2.II z poczty polowej 355 przydzielonej do 2 Legionu, efektowny stempelek formacyjny z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." (Berek P115); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN
21025
Aukcja 109

1916 Legiony Polskie - przepustka na dzień 13 sierpnia wystawiona dla legionisty Karola Kukuczki w Kozienicach, owalna pieczęć formacyjna z orłem "Komenda Szpitala Rezerwowego Legionów Polskich" (Berek P212); formularz w dobrym stanie zachowania, kilkakrotnie złożony.

200 PLN
21049
Aukcja 109

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 8.I za pośrednictwem poczty polowej 378 do Tarnowa; czytelnie odbita pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol." - nieopisana u Berka; dobry stan zachowania.

Fi.18
80 PLN
21051
Aukcja 109

Fi.18A
250 PLN
21053
Aukcja 109

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.) z doklejoną nalepką ząbkowaną za 10 hal z wizerunkiem orła legionowego na tarczy; minimalnie gorszy stan zachowania (słabsze narożniki).

Fi.Fp21
100 PLN
21059
Aukcja 109

1917 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
21063
Aukcja 109

400 PLN
21067
Aukcja 109

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.22b) wysłany 2.VIII z Piotrkowa za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Dywizjon Artylerji Legionów Polskich KADRA" (Berek P150); stempelek cenzury w języku niemieckim ZENSURIERT (Berek C40); walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania.

160 PLN
21068
Aukcja 109

1917 Legiony Polskie, patriotyczna widokówka autorstwa Adama Setkowicza z treścią drugiej zwrotki Hymnu Strzelców, wysłana 22.10 z Bochum do Mikstatu (Mixstadt); bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
10638
Aukcja 108

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 20.IV za pośrednictwem poczty polowej 118, niespotykany polski stempelek cenzury spełniający równocześnie funkcję pieczęci formacyjnej - "CENZUROWANO/ B,1 P, FELDPOST 118" w fundamentalnej pracy Berka nieopisany!

400 PLN
10661
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - specjalny formularz austro-węgierskiej poczty polowej umożliwiający wysłanie informacji jedynie o dobrym stanie zdrowia, tekst w każdym z 9 oficjalnych języków cesarstwa, wysłany 18.12 z Pułtuska do Warszawy, jednowierszowa pieczęć formacyjna "Komenda I Baonu 5. p.p.", polski stempelek cenzury "Cenzurowane" - żaden w wymienionych stempli w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; efektowna całość w słabszym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.2a
360 PLN
10662
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - widokówka o tematyce legionowej (S.XXIII. WARSZAWA - ŁAZIENKI SALON W BIAŁYM DOMKU) wysłana 16.VIII za pośrednictwem najkrócej funkcjonującej poczty polowej 355 do Myślenic, okrągła dwuobrączkowa pieczęć formacyjna z godłem "KOMENDA III. BAONU 2. PUŁKU LEG. POL." (Berek P115); słabszy stan zachowania.

Fi.16
120 PLN
10663
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - widokówka (Petersburg) wysłana 5.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Tarnowa; czytelnie odbita pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol." - nieopisana u Berka; dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
10670
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie, nieznana pieczęć formacyjna!!! pokwitowanie wpłaty dokonanej 4.XI za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 125 datownik "HADTAP-POSTAHIVATAL 125" (Berek D12), bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim nieznana pieczęć formacyjna "Kadry Legionów Polskich/ data/ poczta 125 polowa", prostokątna 8-o boczna (obcięte rogi) z trzywierszowym napisem w podwójnej ramce (44 x 23 mm) - u Berka nieopisana!!! podręcznik ten pokazuje podobny stempel, ale z numerem poczty polowej 199 (Berek P14); dodatkowo dwa wycinki z opisaną pieczęcią formacyjną w kolorze niebieskim i czerwonolila; unikalny, w pełnym tego słowa znaczeniu, walor w bardzo dobrym stanie zachowania, na karcie albumowej.

1 000 PLN
10672
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - list wysłany 2.VII za pośrednictwem najkrócej funkcjonującej poczty polowej 355 do Rymanowa, wyraźne odbitki stempli formacyjnych: okrągłej z godłem "Komenda III. Batalionu 4. pułku Legionów Polskich" (Berek P172) i dwuwierszowej "Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" - u Berka nieopisanego!!! dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów.

400 PLN
10677
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - I Brygada, widokówka wysłana 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisanego u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

800 PLN
10678
Aukcja 108

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, widokówka ze szpitala pisana przez żołnierza I Brygady, wysłana 22.I do miejscowości Guzówna za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej oddziały polskie; pieczęć formacyjna "Kuk improv. Res.Spital No3 der 4. Armee" przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.

600 PLN
10696
Aukcja 108

1917 Legiony Polskie - formularz węgierskiej poczty polowej wysłany 29.1 z Komorowa za pośrednictwem poczty polowej 378 do Warszawy, ładnie odciśnięty datownik, owalna pieczęć formacyjna z godłem "5 PUŁK PIECH. I BRYG. PIŁSUDSKIEGO KOMENDA KOMPANII KARABINÓW MASZYN. (Berek P43)"; "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.18, 2b
200 PLN
10697
Aukcja 108

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 26.IV do Rzeszowa za pośrednictwem poczty polowej 378, czytelna odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "a" (Berek D5), stempel formacyjny z godłem "PUŁK IV TY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159).

Fi.18A
120 PLN
576
Aukcja 107

1915 Legiony Polskie - I Brygada, karta pocztowa wysłana 8.XI za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego z Kielc (datownik z wyróżnikiem "b") na adres "Feldpost 118 Brygada Piłsudskiego II pułk - I baon - 3 komp."; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2
100 PLN
579
Aukcja 107

1915 Legiony Polskie - podwójna karta wysłana 24.3 z Wiednia do Biura Werbunkowego Legionów w Oświęcimiu.

Mi.P218II
40 PLN
582
Aukcja 107

100 PLN
585
Aukcja 107

Fi.16
1 000 PLN
597
Aukcja 107

400 PLN
617
Aukcja 107

1916 Legiony Polskie - czysta koperta "firmowa" z orłem strzeleckim i napisem "WYDZIAŁ NACZELNY TOW. OPIEKI LEGIONOWEJ KRAKÓW" (Kucharski O.E.8.), dobry stan zachowania.

Fi.Fk18
150 PLN
624
Aukcja 107

50 PLN
625
Aukcja 107

1916 Legiony Polskie - koperta z listem wysłana 18.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempelek formacyjny: "C.i K. KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" w książce Berka nieopisany; brak tylnej klapy; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych.

Fi.16
80 PLN
634
Aukcja 107

Fi.17
500 PLN
635
Aukcja 107

1916 Legiony Polskie - wezwanie na przesłuchanie wysłane 8.X z Sądu polowego Komendy Grupy pułk.Zielińskiego, stempel nagłówkowy "3-a KOMP.UZUP. LEG.POL." u Berka nieopisany!!! owalny stempel formacyjny z orłem "Bataljon uzupełniający Nr III Polskich Legionów" (Berek P232); niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
669
Aukcja 107

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.), na odwrocie ilustracja przedstawiającą legionistę grającego na akordeonie z podpisem "Husia-siusia" co stanowiło czytelne odwołanie do ostatniej zwrotki popularnej piosenki "Leguny w niebie" :"A gdy zmorzył sen Piotrusia, z aniołkami husia-siusia! Leguny tańczyły, laguny."; trochę słabszy stan zachowania (karta ukośnie złamana).

Fi.Fp21
120 PLN
672
Aukcja 107

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 20.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378, stempelek cenzury radomskiej.

52 PLN
676
Aukcja 107

1917 Legiony Polskie - bardzo rzadka odmiana formularza z usuniętym napisem "Посилаючий" (Nadawca) w języku rosyjskim, wysłana 2.II ze szpitala wojskowego w Rzeszowie (K.k. Landwehrspital in Rzeszów) za pośrednictwem poczty cywilnej, pieczęć formacyjna "C. i k. Komenda Grupy Legionów Polskich PUŁKOWNIKA ZIELIŃSKIEGO" (Berek P91), stempelek cenzury rzeszowskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
677
Aukcja 107

1917 Legiony Polskie - powołanie na badanie lekarskie w dniu 2 maja, okrągły stempel formacyjny z orłem "OFICER PLACU LEGIONÓW POLSKICH we LWOWIE" u Berka nieopisanego!!! faksymile podpisu kapitana Tadeusza Terleckiego; niecodzienny dokument w słabszym stanie zachowania.

200 PLN
28263
Aukcja 105

Fi.1a
80 PLN