Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
20790 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczek za 1,50 K z przedrukiem S.O. w I typie - z poz.98, na znaczku podstawowym powtarzalny błąd "plama nad cyfrą 1", czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
20792 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 80 PLN | 80 PLN | |
20812 |
1920 Olsztyn, nie dopuszczone do obiegu znaczki typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z numerem HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru - tu w parkach z oznaczeniami na marginesach; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłych serii (Fi.4000.-), kolorowy fotoatest Mikulski. | 4 800 PLN | 4 200 PLN | |
20857 |
1921 znaczki tak zwanej "poczty Zielonej" o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane w pełnych arkuszach drukarskich tak jak wydano niegumowanych, arkusze niespotykane i bardzo rzadkie, doskonały stan zachowania. | 15 000 PLN | 15 000 PLN | |
20954 |
1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta, część na odpowiedź wysłana 25.V do stalagu VD ze wsi Tomaszówka, datownik agencji pocztowej z 25.5 ТОМАШОВКА БРЕСТ.ОБЛ. z wyróżnikiem "б", miński datownik tranzytowy "МЕНСК БССР МИНСК 4"; walor w dobrym stanie zachowania (karta z lewej strony przycięta). | 200 PLN | 200 PLN | |
21066 |
1943 aerograf - o nienotowanej ilustracji, datowany 30-10-43 wysłany z Indii do polskiego żołnierza 1 Dywizji Pancernej w Szkocji (oznaczenie kodowe jednostki P109 w Falkirk), zwraca uwagę niecodzienny stempelek cenzury "AIRGRAPH DHC/? CENSORSHIP"; w 1941 roku poczta brytyjska wprowadziła w celu zmniejszenia obciążenia samolotów przesyłkami lotniczymi aerografy; nadawca pisał treść i adres na specjalnym formularzu, który następnie był cenzurowany i fotografowany na mikrofilmie, rolki filmów przewożone drogą lotniczą, a na miejscu odbioru z filmów wykonywano powiększenia w formacie 10 x 13 cm, wkładano do kopert okienkowych i wysyłano do odbiorców normalną drogą pocztową. | 200 PLN | 200 PLN | |
21137 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania kasowana na kopercie stemplem poczty polowej nr 117. | 200 PLN | 200 PLN | |
21160 |
1947 Ludowe Wojsko Polskie, przesyłka urzędowa wysłana 23.XII z Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie do dyrektora LOT-u, wewnątrz życzenia z okazji Bożego Narodzenia podpisane przez dowództwo szkoły: Szefa Sztabu mjr.Jagiełło, Komendanta płk.Ścibora i zastępcę Komendanta ppłk.Junitera; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 80 PLN | |
21170 |
1939-44 komplet podstawowych znaczków (bez odmian) wydań dla Generalnego Gubernatorstwa; znaczki opłaty, doręczeniowe i urzędowe, wszystkie znaczki w doskonałym stanie. | 600 PLN | 600 PLN | |
21184 |
1939 współkursory, kartka z Warszawy opłacona niemieckimi znaczkami opłaty, w tym czasie dopuszczone do obiegu równolegle z pierwszym wydaniem dla Generalnego Gubernatorstwa, które weszło do obiegu 1.12.39. | 60 PLN | 60 PLN | |
21199 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na marginesowym znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona odmiana (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis Wiatrowski. | 400 PLN | 400 PLN | |
21203 |
1940 list polecony z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
21207 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 30/5 gr. z błędem na poz.99 "przecinek nad lewą cyfrą 3" (Mi.120 euro), gwarancja. | 240 PLN | 240 PLN | |
21212 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta z gapami na górnym marginesie, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
21217 |
1940 kasownik okolicznościowy RADOMER HERBMESSE 1940 z wyróżnikiem a na wycinku, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
21218 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | 250 PLN | 250 PLN | |
21219 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria marginesowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
21226 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru sektora: 12+38gr - 1, 24+26gr - 2, 30+20gr - 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
21231 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | 150 PLN | 150 PLN | |
21232 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecka Pomoc Zimową, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania. | 2 300 PLN | 2 000 PLN | |
21251 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 70 PLN | |
21265 |
1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura IX.40. | 15 PLN | 15 PLN | |
21268 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
21274 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | 200 PLN | 200 PLN | |
21275 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | 200 PLN | 200 PLN | |
21286 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
21295 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na froncie małej widokówki skasowany stemplem okolicznościowym 6-7.9 w Zakopanem z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczek przebarwiony na końcach ząbków). | 80 PLN | 72 PLN | |
21297 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
21316 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | 120 PLN | 120 PLN | |
21334 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu). | 60 PLN | 60 PLN | |
21336 |
1941 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym R z Krakowa do Warszawy, kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A. Hitlera z Krakowa. | 50 PLN | 45 PLN | |
21353 |
1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa. | 25 PLN | 25 PLN | |
21355 |
1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym w Krakowie na okienkowej kopercie firmowej "SIEMENS WARSCHAUER SIMENS AG"; koperta pionowo zgięta. | 30 PLN | 27 PLN | |
21362 |
1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria wydana na japońskim papierze, na dolnych marginesach oznaczenie ENTW.: z podpisem projektanta; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
21363 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | 30 PLN | 27 PLN | |
21364 |
1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | 550 PLN | 550 PLN | |
21366 |
1942 3. rocznica utworzenia generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
21372 |
1942 miejscowa kartka z Warszawy, sygnatura II.41. | 10 PLN | 10 PLN | |
21375 |
1942 widoki zabytkowych budowli, sygnatura I.44. | 35 PLN | 30 PLN | |
21391 |
1943 urodziny Hitlera, czysta seria z górnym marginesem z godłem III Rzeszy, bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN |