Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
20125 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133 z wyróżnikiem a, rzadka pojedyncza frankatura znaczka 10 gr wydania Kongresu Farmacji Wojskowej, pierwszego polskiego znaczka wydrukowanego offsetem. | 90 PLN | 77 PLN | |
20143 |
1930 Iganie - 100 rocznica Powstania Listopadowego, seria czysta (Fi.100.-). | 70 PLN | 70 PLN | |
20145 |
1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście wysłanym 15.IV z Pabianic do Lucerny, zwraca uwagę datownik nadawczy PABJANICE, koperta firmowa "PABJANICKIE TOWARZYSTWO AKCYJNE PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO PABJANICE WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE"; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 26 PLN | |
20170 |
1932 list polecony z Krynicy Zdroju do Nowego Sącza, uszkodzona klapa koperty. | 60 PLN | 50 PLN | |
20182 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr 453 z wyróżnikiem b. | 40 PLN | 40 PLN | |
20206 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza. | 50 PLN | 43 PLN | |
20223 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | 100 PLN | 26 PLN | |
20224 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
20235 |
1934 list z Grodna z 76-ego Lidzkiego Pułku Piechoty do Warszawy, stempel opłaty ulgowej pułku. | 220 PLN | 220 PLN | |
20247 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach. | 220 PLN | 194 PLN | |
20249 |
1934 ekspres polecony z Jarosławia do Lwowa, znaczek za 25 gr z nadrukiem offsetowym, na odwrocie stempel odbiorczy. | 200 PLN | 170 PLN | |
20255 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
20256 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, FDC - znaczki z nadrukiem ostemplowane okolicznościowo 28.VIII w dniu wejścia do obiegu na dekoracyjnej karcie poleconej wysłanej z Warszawy do Poznania, zwraca uwagę użycie dwóch kasowników okolicznościowych urzędów: nadawczego - WARSZAWA 31 z wyróżnikiem "d" i przejściowego - WARSZAWA PORT LOTNICZY, datownik odbiorczy na froncie; na odwrocie pokwitowanie nadania kartki ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 34 014 + 34 015). | 160 PLN | 160 PLN | |
20261 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz. | 220 PLN | 190 PLN | |
20266 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
20269 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
20273 |
1934 wydanie przedrukowe, list polecony z Różana do Warszawy, gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 43 PLN | |
20304 |
1935 zlecenie inkasowe z Miejskiej Górki. | 30 PLN | 30 PLN | |
20315 |
1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana. | 30 PLN | 30 PLN | |
20316 |
1935 wydanie obiegowe różne widoki, seria z odmianami I i II w czworoblokach. | 700 PLN | 616 PLN | |
20318 |
1935 Wydanie obiegowe - Gdynia - M/S Piłsudski, unikalny i piękny projekt fotograficzny znaczka za 50 gr. w rozmiarze 112x86 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, w tym formacie pełnił w procesie przygotowywania do druku rolę tzw. odbitki korektorskiej; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały różnobarwne próby znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych, fotopinia. | 2 000 PLN | 1 700 PLN | |
20356 |
1936 "POCZTA RUCHOMA Raidu narciarskiego Zułów - Wilno 22-23/II. 1936r." stempel okolicznościowy i dodatkowy stempelek propagandowy "Raid narciarski ZUŁÓW-WILNO ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniach 22-23-II-1936r." doskonale odciśnięte na karcie pocztowej wysłanej do Radomia, datownik urzędu przejściowego Wilno 1 z wyróżnikiem "j" z dnia 24.2, radomski datownik odbiorczy z następnego dnia, adresata nie odnaleziono - adnotacja "adresat wyjechał do Wilna", a kartę dosłano do Wilna; oba stemple opisane w "Ikarosie" nr.68-69 z 1937 roku, w katalogu Myślickiego opisano tylko jeden, a drugi nie jest nawet reprodukowany!!! unikalny, fantastyczny walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 36 201), gwarancja. | 1 500 PLN | 1 300 PLN | |
20381 |
1937 różne widoki, seria uzupełniająca wydanie z roku 1935 w parkach. | 35 PLN | 35 PLN | |
20387 |
1937 firmowy list polecony z Siemianowic Śląskich do Drohobycza. | 50 PLN | 43 PLN | |
20390 |
1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły, seria czysta z odmianami - obok ramieniem tło z linii poziomych lub krzyżujących się. | 40 PLN | 40 PLN | |
20412 |
1937 formularz przekazu pocztowego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S. | 400 PLN | 340 PLN | |
20445 |
1938 przyłączenie Zaolzia do Polski. | 10 PLN | 10 PLN | |
20463 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku kasowana 15.VI.39 datownikiem eksploatacyjnym Katowice 1 (Fi.40.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
20521 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | 50 PLN | 50 PLN | |
20531 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC32, kartka z Skidel koło Grodna nadana w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1.9.39 do Warszawy, stempel cenzury z Grodna nr BC32 w kolorze fioletowym z podpisem cenzora, gwarancja. | 700 PLN | 700 PLN | |
20551 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych zawierający cztery bloki z numerem arkusza na lewym marginesie, słabszy stan jak na ilustracji. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
20557 |
1944 Wodzowie, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 160 PLN | |
20573 |
1920 godło Litwy Środkowej, czworoblok znaczków za 1 mk., w położeniu tete-beche, z międzypolem. | 30 PLN | 20 PLN | |
20616 |
1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża - L.Żeligowski, parka makulatury prób znaczka za 10 mk. na niegumowanym białym średnim papierze o grubości 0,08mm ze wzajemnie przesuniętymi kolorami szarobrązowym i żółtym - tak bardzo, że napisy i nominał znalazły się nad zamiast pod rysunkiem, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 90 PLN | |
20621 |
1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach. | 100 PLN | 80 PLN | |
20642 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, kasowany grzecznościowo znaczek za 100 mk., w kolorze niebieskim ze znacznie przesuniętym tłem, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
20645 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowooliwkowym i pomarańczowobrązowym na białym cienkim papierze, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 500 PLN | |
20647 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, znaczek makulaturowy bez druku barwy oliwkowoszarej, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 60 PLN | |
20762 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa. | 500 PLN | 500 PLN | |
20788 |
1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Marggrabowa (Olecko) do Prus, stempel odbiorczy na froncie, dziurka po archiwizacji. | 300 PLN | 300 PLN |