Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
37972 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof. J. Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, ładny stan zachowania, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
37973 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w kolorze czarnym na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, poza śladem po podlepce zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 72 PLN | |
37977 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czerwonej na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof. J.Raszki, ładny stan zachowania, gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
37978 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czarnobrunatnej i czerwonej na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof. J.Raszki, ładny stan zachowania, gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
38058 |
1939 wydanie z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, luzak. | 20 PLN | 20 PLN | |
38060 |
1939 niemiecka okupacja Czechosłowacji, wydanie przedrukowe na znaczkach czechosłowackich, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Gilbert. | 260 PLN | 245 PLN | |
38064 |
1939 całostka niemiecka wysłana z Będzina 25.12.39 na Węgry. | 40 PLN | 40 PLN | |
38146 |
1938 Zaolzie, karta z obiegu czeskiej poczty polowej nr 43 z okresu zajmowania Zaolzie przez wojsko polskie. | 15 PLN | 15 PLN | |
38147 |
1939 Kampania Wrześniowa, tzw. "cicha mobilizacja", poczta polowa nr.74 - pierwszy polski urząd poczty polowej operujący w czasie II wojny światowej!!! uruchomiony 4.III przy 26 Dywizji Piechoty wchodzącej w skład Armii "Poznań"; znaczek na karcie ostemplowany datownikiem z wyróżnikiem "a" w pierwszym dniu funkcjonowania poczty; duża ciekawostka! | 80 PLN | 85 PLN | |
38173 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR - "Dojdziemy", znaczek za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie; wydano ich 1000 szt. - tu jeden z ostatnich numerów 970; taki sam karnet wystawiono 6 kwietnia 2011 na aukcji w Nowym Jorku za 2500$; gwarancja. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
38179 |
1942 (?) III Rzesza, formularz niemieckiej poczty polowej z sygnaturą 504, czysty w idealnym stanie zachowania. | 10 PLN | 10 PLN | |
38186 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczków z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 100 PLN | 105 PLN | |
38187 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, odbitka z unieważnionej matrycy znaczka wydania "STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych przez motyw mapy Polski na tle orła białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi, który to był dla władz radzieckich nie do przyjęcia. | 100 PLN | 90 PLN | |
38204 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, pokwitowanie przekazu pocztowego dokonanego 1.VI na poczcie polowej 111, odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "A", niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
38213 |
1943 nalepka poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej. | 100 PLN | 90 PLN | |
38237 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, trzy "projekty fotograficzne" - wzór VII w małym formacie 40x27 mm; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowane powyżej nie zostały nagrodzone; znane są w formie "projektów fotograficznych" - wzór VII tylko w małym formacie i spotykane czasem na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
38256 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych. | 80 PLN | 80 PLN | |
38287 |
1951 "Wojskowy bezpłatny" list wysłany 26.11 z Opola z jednostki wojskowej 2719 do Międzyrzecza, oznaczony prostokątnym stempelkiem w ramce "Wojskowy bezpłatny", dodatkowy stempel formacyjny z orłem. | 40 PLN | 40 PLN | |
38314 |
1939 prekursor - znaczek obiegowy Rzeszy za 6 fen użyty na terenie GG jeszcze przed wprowadzeniem wydania przedrukowego na znaczkach z Hindenburgiem, które weszły do obiegu 1.12, widokówka wysłana 10.11 z Krakowa do Wiednia, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
38348 |
1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż z górnymi marginesami. | 50 PLN | 50 PLN | |
38376 |
1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H. | 30 PLN | 30 PLN | |
38384 |
1940 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym P. | 30 PLN | 110 PLN | |
38395 |
1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa. | 100 PLN | 100 PLN | |
38396 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Liszek do Krakowa, stempel agencji pocztowej w Liszkach. | 140 PLN | 140 PLN | |
38397 |
1940 całostka z obiegu pocztowego z Nowego Sącza do Krakowa. | 150 PLN | 150 PLN | |
38401 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy do miejscowości Świńsko (Fi.100,-). | 60 PLN | 60 PLN | |
38407 |
1940 formularz kartkowy z wydrukowanym tekstem na odwrocie. | 50 PLN | 50 PLN | |
38411 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie do obrotu zagranicznego, tekst XV. | 40 PLN | 40 PLN | |
38430 |
1941 ekspresowy list polecony z Siedlec 10.6.41 do miejscowości Repki koło Sokołowa, brakującą opłatę pobrano rzadkim na oryginalnej korespondencji znaczkiem dopłaty, dwuwierszowy stempel agencji pocztowej Repki, znaczki za 12 i 50 gr. w parkach z różnymi typami nadruku, nowa gwarancja Wiatrowski PZF. | 1 400 PLN | 1 200 PLN | |
38448 |
1941 koperta zbiorcza do pakowania arkuszy znaczków Generalnego Gubernatorstwa, przeznaczona dla znaczków za 10 zł (Fi.65), opis według klasyfikacji zaproponowanej przez A.B.Baranowskiego w Filatelistyce 9/1997: stempel 1a - "Staatsdruckerei Wien" (66x37mm) z datą "29 APR 1941"; stempel 2a - "Freimarken für das General-Gouvernement" (80x35mm); nieopisany stempel typu 4 "Deutsche Post Osten/ 20 Bogen/ 160 Stuck Freimarken für das/ Generalgouvernement zu 10 Zlotych/ 1600 Zloty"; stemple 5a "GIESMANN", 5b "METZKER", 5i "TABERY"; wszystkie stemple koloru zielonego; koperta do tej pory nieznana i nie uwzględniona nawet w późniejszych uzupełnieniach J.Z.Piekuta i M.Kalinowskiego; walor w doskonałym stanie zachowania. | 320 PLN | 272 PLN | |
38451 |
1941 widoki zabytkowych budowli, znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze - przerwa w rysunku znaczka przy prawym marginesie. | 100 PLN | 85 PLN | |
38452 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 2 gr - frankatura wielokrotna, kompletna opaska gazetowa wysłana 10.3.44 z Warszawy do Ostrowi mazowieckiej, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 42 PLN | |
38529 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | 45 PLN | 45 PLN | |
38548 |
1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem!!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr z Hitlerem, wysłana 30.4 z Królewca (Königsberg) do Hannoweru; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
38567 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, stemplowany arkusz, w górnym lewym rogu szczątkowe pustopole. | 90 PLN | 90 PLN | |
38570 |
1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
38585 |
1943 parka znaczków makulaturowych z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | 200 PLN | 170 PLN | |
38587 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 100 gr + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list z dyrekcji policji w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DISTRIKT KRAKAU DER STADHAUPTMANN DER STADT KRAKAU POLIZEIDIREKTION" z sygnaturą (1576/40014/XI.43/30000) przesłany 19.5.44 miejscowo w Krakowie, dodatkowa pieczęć informacyjna w języku niemieckim "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde. Vereinfachte Zustellung. Niederlegung nicht gestattet !" (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone. Odmowa niedozwolona!"; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
38595 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | 200 PLN | 170 PLN | |
38597 |
1943 arkusz talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, cały arkusz rzadko spotykany. | 1 100 PLN | 900 PLN |