Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
26699 |
1724 I Rzeczypospolita, kompletny dokument ze znakami opłaty stemplowej. | 360 PLN | 410 PLN | |
26702 |
1781 kompletny dokument kościelny z archidiecezji krakowskiej. | 200 PLN | 200 PLN | |
26714 |
1823 kompletny składany list z Warszawy do Francji, stempel nadawczy z Warszawy typu IB w kolorze czerwony, stempel tranzytowy z Strzałkowa typu IB w kolorze czarnym, francuski stempelek pochodzenia "PRUSSE PER GIVET" liczne adnotacje o opłatach z poszczególnych etapów drogi listu, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Pelc. | 480 PLN | 480 PLN | |
26739 |
1840 kompletny list z pełną treścią wysłany 2/10 z Kwidzyna do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy MARIENWERDER, na froncie stempelek listonosza "TYBUSCH"; na odwrocie stempelek nadejścia 5/10; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
26744 |
1840 około, koperta listu wysłanego 16/7 z miejscowości Rogoźno do Szczecina, czarny dwuobrączkowy datownik nadawczy ROGASEN, na odwrocie lakowe pieczęcie zabezpieczające "A.Graupe"; adnotacje dotyczące wagi przesyłki i opłat; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
26749 |
1843 Królestwo Polskie, kompletny list zagraniczny z Międzyrzecza do Londynu wysłany 14/10, czerwony stempel nadawczy "MIEDZYRZEC" typu IIB z dopisaną w formie ułamka datą, przy dopisku "franco" adnotacja "do Granicy 18 1/2", dużymi cyframi wpisana liczba "18"; przesyłka przez Hamburg, gdzie odciśnięto datownik i przystawiono czerwony owalny stempelek z literą "T" i datą "20 OCT", została dosłana do Anglii, a do Londynu dotarła 24.10 - datownik odbiorczy na odwrocie; nietypowy, stosunkowo rzadki kierunek wysyłki; list o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w bardzo dobrym stanie zachowania. | 800 PLN | 800 PLN | |
26772 |
1851-64 zestaw 7 listów wysłanych do miejscowości Okonek (Ratzebuhr) ze Szczecinka, każdy z innym stempelkiem listonosza: Gutzmer, Klomm, Hleschke, Krakau, Gronemann, wszystkie listy z pełną treścią w tym 1 tzw. "obciążony" paczką, na każdym czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy NEUSTETTIN na froncie, na odwrocie stempelki nadejścia; dodatkowo nieliczony wycinek z niebieskim stempelkiem doręczyciela Gronemann; bardzo dobry/dobry stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
26773 |
1852 list urzędowy z pełną treścią wysłany z Brodów do miejscowości Winnik, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy BRODY 14 AUG, na odwrocie czarny okrągły stempel odbiorczy Winnik 15/8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
26781 |
1855 około, kompletny składany list na prywatnej papeterii wysłany z Kalisza do Warszawy, datownik Kalisza typu IIID, stempel "FRANCO" i odbiorczy typu IIIC z Warszawy na odwrocie. | 100 PLN | 100 PLN | |
26784 |
1856 kompletny składany list ze Lwowa do Tarnowa, wewnątrz austriacki znaczek opłaty sądowej. | 160 PLN | 160 PLN | |
26790 |
1860 kompletny list z pełną treścią tzw. "obciążony" paczką wysłany 18 6 z Koszalina do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie nalepka "Aus Cöslin" z numerem przesyłki, na froncie i na odwrocie stempelki nadejścia 19 6; dodatkowo na froncie stempelek listonosza "Ulrich"; nieuszkodzona pieczęć lakowa nadawcy z godłem "APPELLATIONS GERICHT CÖSLIN"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
26810 |
1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Drossen (Ośno Lubuskie) i Mittelfelde (Żołędowo). | 100 PLN | 100 PLN | |
26831 |
1877 austriacki znaczek gazetowy, fioletowy za 1kr na kompletnej gazecie, ładnie cięty z trzech stron egzemplarz na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 28 czerwca, wysłanej do Domu Komisowego Banku Galicyjskiego, znaczek skasowany datownikiem TARNÓW 21.6, dodatkowo doklejony znaczek stemplowy za 15kr wydania z 1877 roku i odciśnięta sygneta gazetowa; rzadki walor w dobrym stanie, obecnie nieczęsto spotykany. | 240 PLN | 240 PLN | |
26836 |
1879 kompletny składany list z Münsterberg (Ziębice koło Wrocławia) do Niemiec, nalepka pobraniowa, drobne rozdarcia. | 30 PLN | 30 PLN | |
26838 |
1880 BRZEŻANY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brzeżanach. | 20 PLN | 20 PLN | |
26890 |
1900 list wartościowy z Sambora do Ustrzyk Dolnych. | 140 PLN | 140 PLN | |
26894 |
1901 widokówka (kaplica szkolna w Nowym Sączu) wysłana 22 6 z Nowego Sącza do Krakowa, kasownik odbiorczy z 23/6, doskonały stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
26997 |
1860 pierwszy polski znaczek w barwach błękitu pruskiego i karminowym o odcieniach ciemnych na liście z Płocka do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Płocka z liczba 253 w czterech okręgach, dwujęzyczny datownik Płocka z datą nadania listu 23/10 (23 październik), na odwrocie stemple odbiorcze z Warszawy z 29 października, znaczek z odmiennym typem kliszy niebieskiej z dodatkową obwódką herbu typu IV (Ib), koperta w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | 30 000 PLN | 30 000 PLN | |
27000 |
1860 Królestwo Polskie, KOLEJ WARSZAWSKO-WIEDEŃSKA, LIST NIEOFRANKOWANY ZNACZKIEM NR.1 OPŁACONY GOTÓWKĄ w EKSPEDYCYI POCZT w WAGONIE 4, koszulka listu z Poselstwa Królestwa Pruskiego w Warszawie do Łodzi; list nadano w ambulansie na stacji początkowej, odręczna adnotacja "Warszawa" i data 27/2 na froncie, obok stempel ambulansowy wagonu 4 na linii kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, odręczna adnotacja o wysokości porta "10" (kop.); na odwrocie stempel lakowy poselstwa i odbiorczy dwujęzyczny /ŁÓDŹ z tego samego dnia; nadawane w wagonach listy wewnętrzne winny być opłacone polskim znaczkiem numer jeden i większość listów nadawana w ambulansach 1, 2, 3 i 4 jest tak właśnie opłacona; tu pewno z pośpiechu znaczka nie naklejono, a listu nie wrzucono do skrzynki tylko nadano bezpośrednio u ekspedytora ambulansu, który nie dysponując w tym momencie znaczkami, pobrał należność gotówką; to wyjątek, a opłacone gotówką listy są rzadkie. | 12 000 PLN | 8 500 PLN | |
27001 |
1861 Królestwo Polskie - 1 - WARSZAWA; pięknie zachowana koszulka listu z Warszawy do St.Petersburga opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowoczerwonym na grubszym papierze - nakład z końca 1860 roku cechujący się nieco zmienną barwą ramki (w kierunku błękitu pruskiego} i przerwami w cienkiej czerwonej otoczce wokół owalu; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 1- Warszawa, obok stosowany na listach do Rosji datownik nadawczy ВАРШАВА (pisane grażdanką) z 2/4 według kalendarza juliańskiego, a lewym górnym rogu kaszetka nadawcy TYTUS HALPERT & Co w WARSZAWIE; na odwrocie datownik odbiorczy СТ.ПЕТЕРБУРГЪ z 7 АПР. 1861; rzadko kiedy znaczek zachowany jest w tak pięknym stanie, czyste żywe kolory, pełna perforacja i bardzo ładnie odbity kasownik numerowy z cyfrą 1 typu Ib o wysokości 6 mm - może być wzorcem odbitki tego kasownika; sama koszulka choć ma nieco krótszą dolną klapę też jest ładna. | 11 000 PLN | 7 500 PLN | |
27009 |
1864 kompletny składany listu na papeterii firmowej firmy Gebetner i Wolf z Warszawy do hrabiego Antoniego Potockiego w Tomaszpolu w powiecie tulczyńskim (dzisiaj na Ukrainie) opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniono warszawskim stemplem numerowym, datownik rosyjskojęzyczny Warszawy z datą nadania 2/2 (2 luty), znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznie uszkodzoną lewą ramką, obwoluta w dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 12 000 PLN | 10 000 PLN | |
27043 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | 100 PLN | 100 PLN | |
27048 |
1879 Królestwo Polskie, list z Krasnegostawu do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "КРАСНОСТАВѢ" z ozdobnikiem z dnia 17.СЕН odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
27053 |
1882 Królestwo Polskie, koperta listu ze Zgierza do Rothenburg an der Oder (Czerwieńsk) opłacona znaczkiem rosyjskim za 7 kop wydania z 1875 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony datownikiem "ЗГИЕРЖѢ" z ozdobnikiem z dnia 18.ДЕК odciśniętym dodatkowo obok, tego samego dnia przesłany wagonem pocztowym nr.25 relacji Warszawa-Sosnowiec/Granica - datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ) No.25; stempel odbiorczy z 31.12; koperta z dekoracyjnym monogramem MT; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
27117 |
1916 przekaz pocztowy na specjalnym formularzu austro-węgierskiej poczty polowej w Polsce - K.U.K. FELDPOST IN POLEN, przeznaczony do wysyłki pieniędzy w obrocie z Niemcami, w tym terenami okupacji niemieckiej w Polsce, wysłany 8.9.16 z urzędu etapowego w Janowie do obozu jenieckiego w Celle koło Hanoweru, nadawca dokonywał wpłaty w koronach (10,15 kr), a odbiorca otrzymywał wypłatę w markach, bardzo rzadki formularz, dodatkowo z nie obciętą częścią przeznaczoną na życzenie dla nadawcy, na odwrocie stempel odbiorczy "CELLE 3 (LAGER)" z 12.9.16 - zdumiewająco szybkie doręczenie przekazu. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
27122 |
1916 okupacja austro–węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Sandomierz do Przemyśla, ocenzurowana w Sandomierzu, datownik odbiorczy Przemyśl 16.VI.16, zwrócona do Sandomierza. | 100 PLN | 80 PLN | |
27147 |
1917 przekaz pocztowy na specjalnym formularzu austro-węgierskiej poczty polowej w Polsce - K.U.K. FELDPOST IN POLEN, przeznaczony do wysyłki pieniędzy w obrocie z Niemcami, w tym terenami okupacji niemieckiej w Polsce, wysłany 25.5.17 z urzędu etapowego w Puławach do obozu jenieckiego w Celle koło Hanoweru, nadawca dokonywał wpłaty w koronach (60 kr), a odbiorca otrzymywał wypłatę w markach, bardzo rzadki formularz, dodatkowo z nie obciętą częścią przeznaczoną na życzenie dla nadawcy. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
27202 |
1918 okupacja austro–węgierska, prywatna karta całostka wysłana z poczty etapowej Gorzkowice do Krakowa ocenzurowana w Piotrkowie. | 150 PLN | 120 PLN | |
27204 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Slomniki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie. | 250 PLN | 200 PLN | |
27213 |
1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Działoszyn „a” do Cassel, ocenzurowana w Granicy oraz z cenzurą niemiecką. | 130 PLN | 100 PLN | |
27247 |
1905 wojna rosyjsko-japońska, karta pocztowa datowana "Poniedziałek 16 stycznia 1905r.", wysłana 4.1 ze stacji Mysowaja do Lublina przez Polaka służącego w armii carskiej; idealnie odciśnięta pieczęć formacyjna "POLOWA PIEKARNIA WOJSKOWA No1" (ПОЛЕВАЯ ВОЕННАЯ ХЛЪБОПЕКАРНЯ No1), kasowniki odbiorcze Lublina z 18.1; urywek treści "Obecnie g. 3 1/2 w nocy, za półgodziny mamy wyruszyć dalej, w Mandżurii staniemy prawdopodobnie w piątek lub sobotę - w Charbinie w następny czwartek."; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 400 PLN | 360 PLN | |
27256 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.13 według Lewina - stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, karta pocztowa datowana 20.IX wysłana z Warszawy do miejscowości Nakryszki, kasownik odbiorczy 11.IX; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości. | 500 PLN | 450 PLN | |
27286 |
1915 kartka nadana z okretu wojennego SMS "Erzh. Friedrich" zbudowany w 1915 roku dla Kaiserliche Marine, stempel cenzury wojennej. | 150 PLN | 135 PLN | |
27294 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 6, kontrolny IX 54 typ IV. | 380 PLN | 380 PLN | |
27296 |
1915 kartka nadana z poczty etapowej nr 118 19.3.15 do Austrii, stempel formacyjny "KOMENDA I. KOMPANII SAPERÓW * 1go Polskiego Legionu", stempel cenzury austriackiej "Zensuriert" i stempel dyrekcji policji z Gratzu, stempel formacyjne I. Kompanii Saperów przedstawione w pracy J.Adamczyka i współautorów z zupełnie odmiennym orłem wewnątrz stempla. | 260 PLN | 260 PLN | |
27363 |
1916 kartka ze stemplem formacyjnym "13. KOMP. IV BATAL. 2. PUŁK. POLSKIEGO LEGIONU" do Nowego Sącza. | 30 PLN | 40 PLN | |
27401 |
1917 pocztówka patriotyczna wysłana 26.4.17 z Oddziału Sztabowego 5. pułku piechoty do Bolesławia, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna z orłem "I. BRYG. PIŁSUDSKIEGO / LEG. POL. / KOMENDA / 5.p.p". | 100 PLN | 130 PLN | |
27411 |
1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
27442 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - pasek trzech znaczków opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, na odwrocie stempel Biura Naczeln. Aprow. i Finansów I Polskiego Korpusu i data zaewidencjonowania 2/V 18 rok, bardzo rzadkie. | 400 PLN | 400 PLN | |
27470 |
1918 list z austriackiej poczty polowej w Chełmie 13.4.18 do Garwolina. | 80 PLN | 80 PLN |