Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
31957 |
1934 OSTERWICK - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 9.2 z Osterwick (Ostrowite) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
31999 |
1938 Wonneberg über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Wonneberg (Ujeścisko), znaczek unieważniony 23.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 350 PLN | 350 PLN | |
32012 |
1938 karnet - "wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki", znaczki ostemplowane 20.IV datownikiem okolicznościowym "ADOLF HITLER EHRENBÜRGER DER FREIE STADT DANZIG" (Hitler honorowym obywatelem Wolnego Miasta Gdańska), bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
32046 |
1890 dwujęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią. | 100 PLN | 100 PLN | |
32047 |
1900 całostka trójjęzyczna, w tym w języku polskim. | 15 PLN | 15 PLN | |
32048 |
1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią. | 30 PLN | 30 PLN | |
32050 |
1904 trójjęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią. | 55 PLN | 55 PLN | |
32051 |
1904 trójjęzyczna kartka z opłacona odpowiedzią. | 45 PLN | 45 PLN | |
32052 |
1906 trójjęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią. | 30 PLN | 30 PLN | |
32089 |
1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Bielska 21.VIII.19 do Niemiec, nadruk typ 77. | 40 PLN | 40 PLN | |
32130 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); karta wysłana 6.10 do miejscowości Książki, znak opłaty unieważniony datownikiem ZALESIE (POW.SZUBY); dobry stan zachowania (plamka z atramentu). | 40 PLN | 40 PLN | |
32202 |
1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z obiegu pocztowego z Katowic 26.II.37 do Niemiec. | 40 PLN | 40 PLN | |
32212 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (I-1937), wysłana 6.VIII.38 z Jasła do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania (Fi.55.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
32285 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (z napisem ŁÓDŹ) z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA; karta skasowana grzecznościowo 17.III w urzędzie Katowice 1; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
32292 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Piłki. | 80 PLN | 72 PLN | |
32302 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Opoczna. | 70 PLN | 63 PLN | |
32346 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Andrychowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
32366 |
1948 BELKA NADRUKU USZKODZONA Z PRAWEJ STRONY zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10, czysta, bardzo dobry stan zachowania (naturalna pozioma fałdka w papierze, częściowo na znaku opłaty). | 100 PLN | 90 PLN | |
32489 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem" z dołączonym papierem, sygnatura V-1961, czysta. | 100 PLN | 90 PLN | |
32553 |
1973 Polski Związek Motorowy - pomoc drogowa, całostka makulaturowa bez druku barwy żółtej, gwarancja Berbeka. | 450 PLN | 390 PLN | |
32615 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | 120 PLN | 120 PLN | |
32625 |
1936 list z lotu zeppelina Hindenburg na trasie Frankfurt - Baltimore. | 100 PLN | 80 PLN | |
32641 |
1958 Pierwszy bezpośredni lot Warszawa - Londyn linią "LOT" 9.4, na odwrocie kasowniki Warszawa z 14.IV. i 14.VI. | 20 PLN | 20 PLN | |
32652 |
1960 X lot szybowcowy z okazji MWF "POLSKA 60" i Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, dekoracyjna koperta z dodatkowym (brązowym) znaczkiem opłaty szybowcowej; przewieziona na trasie Leszno - Gniezno; na znaczku opłaty błąd "w cyfrze 0 nominału biała plama"; temat - OLIMPIADA. | 30 PLN | 24 PLN | |
32669 |
1963 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego. | 20 PLN | 20 PLN | |
32679 |
1969 lot balonu "Katowice" z okazji XXXVIII M.T.P. i XXV-lecia PRL, dekoracyjna karta z dodatkowym znaczkiem opłaty balonowej, przesłana 21.6. | 15 PLN | 15 PLN | |
32683 |
1970 lot pocztowy samolotu GAWRON szlakiem Lenina w Polsce. | 20 PLN | 20 PLN | |
32684 |
1971 lot balonu "Stomil" z okazji Dnia Znaczka, dekoracyjna koperta z dodatkowymi znaczkami poczty balonowej. | 20 PLN | 20 PLN | |
32688 |
1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie kasowniki Toronto i Warszawa. | 15 PLN | 15 PLN | |
32689 |
1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal. | 15 PLN | 15 PLN | |
32690 |
1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston. | 15 PLN | 15 PLN | |
32692 |
1973 Zawody balonowe z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej "Polska 73", zestaw dwóch kartek pocztowych z dodatkowymi znaczkami opłaty balonowej, przesłane balonami "Katowice" i "Stomil" (na karcie ślad niebieskiego tuszu); temat-KOPERNIK. | 20 PLN | 20 PLN | |
32712 |
1956 zestaw 7 listów poleconych przesłanych specjalnym lotem samolotu linii KLM z polską ekipą olimpijską do Melbourne, na odwrocie każdego z listów inny efektowny olimpijski datownik odbiorczy, u góry przykładowo pokazana jedna z kopert; temat - OLIMPIADY, SPORT. | 150 PLN | 150 PLN | |
32714 |
1964 Polska, igrzyska olimpijskie w Tokio, arkusik znaczków wydanych nakładem Polskiego Związku Filatelistów i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wydrukowanych w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. | 50 PLN | 50 PLN | |
32730 |
1983 Niemiecko-Amerykańska Wyprawa na Mount Everest, efektowna karta z czterem stempelkami ekspedycji i autografem kierownika wyprawy - Gerharda Lensera. | 120 PLN | 120 PLN | |
32737 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 6 kopert, w tym 4 koperty FDC z kasownikami z datą 7.6.79 i dodatkowo znaczki ze stemplami Kraków i Oświęcim (Mi.69 euro). | 50 PLN | 50 PLN | |
32739 |
1979 wizyta Jana Pawła II w Irlandii. | 10 PLN | 10 PLN | |
32741 |
1979 Hutt River Province, wizyta księcia Leonarda w Watykanie, pamiątkowy bloczek skasowany na kopercie. | 50 PLN | 50 PLN | |
32747 |
1980 wizyta Jana Pawła na Wybrzeżu Kości Słoniowej. | 10 PLN | 25 PLN | |
32748 |
1980 wizyty zagraniczne Jana Pawła II, pięć kopert okolicznościowych i blok. | 50 PLN | 50 PLN |