Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
27249 |
1939 list z Stratynia (Kresy w powiecie rohatyńskim) do Ameryki, znaczek z dopłatą na pomoc zimową. | 30 PLN | 30 PLN | |
27252 |
1939 pojedyncza frankatura na liście z Łodzi do Niemiec. | 10 PLN | 10 PLN | |
27270 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku. | 70 PLN | 70 PLN | |
27388 |
1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa. | 360 PLN | 360 PLN | |
27392 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, pięknie cięta seria czysta. | 120 PLN | 120 PLN | |
27408 |
1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk. | 6 000 PLN | 6 000 PLN | |
27414 |
1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, parka znaczków za 50 f. na żeberkowanym poziomo papierze, na wycinku z listu poleconego, oryginalnie kasowane znaczki tego wydania należą do wielkich rzadkości, listów znanych jest tylko kilka sztuk, fotoatest Schmutz. | 3 000 PLN | 2 600 PLN | |
27415 |
1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek 1 mk. w rzadkim - niebieskoszarym odcieniu, bardzo ładny stan, ze zbiorów i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja firmowa Gryżewski. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
27427 |
1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi.3665.-; Mi.1687 euro), w tym dwa najrzadsze wydania, bardzo wysoko wyceniona seria widokowa z nadrukiem I formą (Fi.12a-14a 1000.-, Mi.12-14 480 euro) i znaczek za 1 zł z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK, bardzo ładny stan zachowania, wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja Mikstein, Krawczyk, Kalinowski, Schmutz. | 2 750 PLN | 2 750 PLN | |
27457 |
1930 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
27496 |
1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku. | 25 PLN | 25 PLN | |
27554 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 160 PLN | |
27586 |
1922 kartka firmowa ze Strzelc - Gross Stehlitz, dziura po dziurkaczu. | 20 PLN | 20 PLN | |
27591 |
1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 787 P.C.90."; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
27598 |
1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na podlepkach skasowana na kopercie metalowym datownikiem typu I w agencji pokładowej nr.5 Polskiej Marynarki Handlowej na statku m/s "Sobieski" 14.VII.1945 (wszystkie agencje na polskich okrętach i statkach czynne były do 11.VII.1945); znaczki kasowane w agencjach statków handlowych są dużo rzadziej spotykane i bardzo trudne do zdobycia. | 120 PLN | 140 PLN | |
27599 |
1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowa nalepka poczty polowej skasowana datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
27600 |
1943 list polecony z agencji polskiej marynarki wojennej do Blackpool, stempel cenzury brytyjskiej, opłata zgodna z taryfą pocztową. | 200 PLN | 200 PLN | |
27601 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na liście poleconym nadanym 6.IV.1944 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia "AGENCIA", czerwony stempelek cenzury brytyjskiej P.94; walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona). | 150 PLN | 150 PLN | |
27603 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczki na ilustrowanym formularzu kartkowym przedstawiającym walkę z czołgami niemieckimi w czasie Wojny Obronnej Polski 1939, skasowane 11.XII metalowym datownikiem typu II w agencji pokładowej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", dodatkowo trójkątna efektowna zalepka Holenderskiej Poczty Polowej skasowana stemplem DUTCH FIELD POST NEDERLANDSCHE VELDPOST, adreso odbiorcy częściowo usunięty. | 80 PLN | 80 PLN | |
27613 |
1939 Obszary anektowane przez ZSRR - Równe, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na parce polskich znaczków międzywojennych z serii historycznej za 10 gr., wykonany w październiku 1939r. z inicjatywy naczelnika urzędu pocztowego w Równem Tichonowa (Fi.str.187), gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
27614 |
1939 Obszary anektowane przez Litwę, okolicznościowe wydanie przedrukowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będące w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czyste. | 40 PLN | 40 PLN | |
27658 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa (Organizacja Todt) wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.I w Równem Wołyńskim; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
27685 |
1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej. | 160 PLN | 160 PLN | |
27686 |
1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 30 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej. | 160 PLN | 170 PLN | |
27688 |
1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 1 Fr.+50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, mały ślad po podlepce. | 120 PLN | 120 PLN | |
27708 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, znaczek za 50 gr. - okręt podwodny ORP Orzeł. | 80 PLN | 80 PLN | |
27716 |
1942 znaczek tajnej poczty stosowany do kwitowania datków na cele konspiracyjne. | 35 PLN | 35 PLN | |
27725 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, na odwrocie sygnatury MIR, WR i MS - Mikstein. | 30 PLN | 30 PLN | |
27732 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", narożny cięty znaczek V wydania w rzadkim odcieniu koloru brązowolila - II nakład. | 40 PLN | 40 PLN | |
27734 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, pełna oryginalna guma. | 30 PLN | 30 PLN | |
27738 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania w kolorze jasnofioletowym - II nakład. | 20 PLN | 20 PLN | |
27786 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych. | 70 PLN | 70 PLN | |
27845 |
1940 kartka z Warszawy do Wiednia. | 40 PLN | 40 PLN | |
27930 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Gnojnie do Kielc. | 50 PLN | 45 PLN | |
27931 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Pierzchnicy do Kielc. | 50 PLN | 45 PLN | |
27961 |
1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Janina do Chmielnika, dwuwierszowy stempelek w ramce "Janina über Busko Zdroj" z dopisaną ręcznie datą, datownik urzędu nadrzędnego Busko Zdrój z 25.VI, na odwrocie kasownik odbiorczy. | 50 PLN | 45 PLN | |
27969 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Sulejówku przez Warszawę do Goleniowa. | 50 PLN | 45 PLN | |
27984 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Cegłowie przez Mińsk do Łodzi. | 50 PLN | 45 PLN | |
27986 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Brzeska. | 50 PLN | 45 PLN | |
27988 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Rudzie Skaryszewskiej przez Kielce do Lublina. | 50 PLN | 50 PLN |