Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
27 |
1838 kompletny prywatny list z pełną treścią ze Lwowa datowany 9/10, adresowany do odbiorcy "w Przemyślu lub Jarosławiu", czarny jednowierszowy stempel nadawczy "LEMBERG", przesyłka dotarła do Jarosławia - stempel odbiorczy "Jaroslau 10 Oct.1838", ale nie zastała adresata, tu naliczono należność za dosłanie jej do Przemyśla w wysokości 6 kr, stempel odbiorczy "Przemysl 12 Oct 1838" odciśnięty na stemplu z Jarosławia; walor w dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
46 |
1847 list wyłożeniowy Auslagen ze Szczecina do Stargardu. | 120 PLN | 120 PLN | |
113 |
1879 Niepołomice, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony polskim kasownikiem w Niepołomicach. | 20 PLN | 20 PLN | |
120 |
1885 kartka z warszawy do Belgii. | 25 PLN | 25 PLN | |
126 |
1889 Przemyśl, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Przemyślu. | 15 PLN | 15 PLN | |
172 |
1907 austriacka całostka, napisy trójjęzyczne w tym polskie. | 10 PLN | 10 PLN | |
241 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorze niebieskim i ciemnoróżowym z błędem kliszy niebieskiej "podwójna obwódka herbu - niebieska i czerwona", błąd w typie III - z uszkodzonym drukiem herbu w górnej lewej części, kasownik warszawskiego dworca kolejowego Praga, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | 3 000 PLN | 2 100 PLN | |
250 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany w Kibartach - osobliwie nie odbity numer stempla, znaczek posiada dodatkowo ostemplowanie pieczęcią firmą firmy Segal & Sohne z Wierzbołowa, tak więc list z tym znaczkiem musiał być nadany w ambulansie pocztowym w czasie postoju w Kibartach, znaczek na papierze z prześwitującym na odwrocie obrazkiem znaczka, minimalna prześwitka, podniesiona gwarancja. | 900 PLN | 650 PLN | |
252 |
1862 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym w odcieniach jasnych na liście z Kalisza do Pawyrwicia (dziś Pavirvytės niedaleko Możejek na terenie Litwy), znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza nr 191, dwujęzyczny datownik Kalisza z datą nadania 26/10, znaczek posiada bardzo ciekawą usterkę w postaci pionowego pęknięcia kliszy czerwonej w obrębie owalu z orłem, list z tym znaczkiem był prezentowany w artykule M. Miszczaka w Filatelistyce nr 1-2 z 2000 roku i wymieniony jako "uszkodzona czerwona tarcza z orłem" w rozdziale usterek druku dla barwy czerwonej, na froncie stempel odbiorczy z Telsz, list ciekawie zaadresowany z opisem drogi pocztowej, ciekawy i unikalny walor z kolekcji M.Miszczaka, która uzyskała Grand Prix na Światowej wystawie Filatelistycznej POLSKA 93 w Poznaniu, doskonały stan zachowania, ciekawa adnotacja najprawdopodobniej o zakupie tego listu do zbioru filatelistycznego w 1895 roku. | 25 000 PLN | 29 500 PLN | |
255 |
1863 AMBULANS 14, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 14 - układ kropek typu I; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; dotąd znane są nieliczne listy ze znaczkami unieważnionymi kasownikami 12, 14, 15 lub 16 oraz trochę znaczków luzem; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; dodatkowo uszkodzenie prawego dolnego narożnika kliszy niebieskiej, znaczek zachował się w dobrym stanie, gwarancja i opis kasownika Schmutz. | 7 000 PLN | 7 000 PLN | |
256 |
1863 OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY, KASOWNIK 210 - SOCHACZEW na KASOWNIKU 1 - WARSZAWA; piękny list wysłany 22/9 z Sochaczewa do Składu Materiałów Aptecznych w Warszawie opłacony dwukrotnie użytym pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i jasnoczerwonokarminowym; unieważniono go czytelnie polskim kasownikiem numerowym 210 - Sochaczew, w małej w tym czasie ekspedycji pocztowej w podupadłym po otwarciu Kolei Warszawsko-Wiedeńskej zamieszkałym w 80% przez Żydów miasteczku; co ważniejsze znaczek, którym opłacono list był wcześniej użyty w Warszawie, gdzie skasowano go mocno kasownikiem numerowym 1; kasownik numerowy 210 ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 7 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej ramkowy stempel nadawczy SOCHACZEW typu IIB z ręcznie wpisaną datą 22/9, po lewej adnotacja "pilno"; i było pilno - na odwrocie warszawski datownik odbiorczy typu IIIC z tego samego dnia; znaczek został w klasyczny sposób dwukrotnie użyty, co było oszustwem na szkodę poczty; praktyka opisywana przez M.A.Bojanowicza, M.Miszczaka i Z.Mikulskiego wskazuje, że najczęściej starano się to ukryć, tu jednak oba kasowniki są świetnie czytelne i dlatego list ten jest wyśmienitą ilustracją oszukańczych praktyk; mimo dwukrotnego użycia znaczek zachował się w dobrym stanie; walor był własnością słynnego kolekcjonera A.Faberge, który nabył go od F.Mertensa w 1907 roku - ołówkowa adnotacja na odwrocie listu "VI07 Mertens", fotoatest Schmutz. | 36 000 PLN | 36 500 PLN | |
261 |
1863 list z Warszawy do Horbakowa na Wołyniu z opisaną droga pocztową przez Lublin, Uściług i Równo, koperta na papierze bladożółtym satynowanym z tłoczonymi kwadracikami, koperta w pięknym stanie z kolekcji M.Bojanowicza. | 3 800 PLN | 3 000 PLN | |
262 |
1864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych na obwolucie listu firmowego Wilhelma Landau'a z Warszawy do Petersburga, datownik rosyjskojęzyczny z ciekawą datą nadania listu 1/1, znaczek posiada bardzo ciekawą usterkę w postaci przerwanej lewej ramki w górnej części, ze względu na bardzo czysty i staranny druk tego egzemplarza nie jest to zapewne usterka przypadkowa, na odwrocie kasownik odbiorczy Petersburga, znaczek i obwoluta w doskonałym stanie. | 7 500 PLN | 7 600 PLN | |
264 |
1865 Królestwo Polskie - DB1; parka znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony na wycinku użytkowym polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich. | 600 PLN | 600 PLN | |
294 |
2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pięknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie w tym słynny sześcioblok Tislowitza, zawiera blok Fi 190, 59 stron, twarda oprawa. | 120 PLN | 160 PLN | |
304 |
1915 całostka z nadrukiem Russisch - Polen. | 10 PLN | 10 PLN | |
315 |
1916 list z Sosnowca 27.12. do Berlina. | 20 PLN | 20 PLN | |
356 |
1917 kartka ze Skierniewic do Zakopanego ze stemplem wrocławskiej cenzury wojskowej. | 15 PLN | 15 PLN | |
357 |
1917 kartka z Krakowa 11.V.17 do Zakopanego. | 15 PLN | 15 PLN | |
358 |
1917 kartka z Janowic 31.VII.17 do Niemiec. | 15 PLN | 15 PLN | |
360 |
1917 kartka z Lublina ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | 15 PLN | 20 PLN | |
416 |
1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria ząbkowana na podlepkach, cynkografia. | 40 PLN | 40 PLN | |
422 |
1915 naśladownictwo nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, znaczki cięte na podlepkach bez gumy. | 15 PLN | 15 PLN | |
425 |
1915 węgierska karta polowa wysłana 1.10.15 z pozycji z Besarabii do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 355, czerwony stempel owalny z orłem "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU *", na odwrocie fioletowy st. "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp 9.". | 100 PLN | 100 PLN | |
429 |
1915 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 11.III za pośrednictwem poczty polowej 350 do Lwowa; ładna i czytelna odbitka stempla formacyjnego: "Ukrainische Legion Regiment I Baon II Komp VII", dobry stan zachowania. | 500 PLN | 410 PLN | |
462 |
1916 karta pocztowa wysłana 21.4.16 ze szpitala końskiego z pozycji na froncie do Suchedniowa, datownik FELDPOSTAMT 118, pieczęć formacyjna okrągla z orlem(S) "* SZPITAL KOŃSKI 1-go PUŁKU UŁANÓW LEGJONÓW POLSK.". | 180 PLN | 180 PLN | |
467 |
1916 kartka poczty polowej (leg.Pusiński Kazimierz) 27.03.16 do FELDPOSTAMT 355 do 1. pułku artylerii I. bateria haubic, datownik FELDPOSTAMT 355, fioletowy stempel "BATALION III / 3. PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO" oraz drugi zielony "Komenda 10ej Kompanii / 3.p. p. Leg. Pol.". | 110 PLN | 120 PLN | |
474 |
1916 kartka wysłana z poczty etapowej nr 355 14.8.16 do Hyżnego, stempel formacyjny "KOMENDA KOMPANII SZTABOWEJ LEGIONÓW POLSKICH". | 140 PLN | 140 PLN | |
481 |
1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Wierzbniku do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Kielc. | 25 PLN | 15 PLN | |
494 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378. | 20 PLN | 15 PLN | |
506 |
1917 karta wysłana z poczty polowej 12.2.17 z garnizonu w Ostrołęce przez por. Śmigielskiego do Lwowa, pieczęć formacyjna z orłem "4. SZWADRON / 1. pułku Ułanów L. P", stempel cenzury "Geprüft, / …VI. A.-U.". | 140 PLN | 150 PLN | |
513 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 10 PLN | 10 PLN | |
516 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak. | 25 PLN | 25 PLN | |
538 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na rzadkim cienkim papierze bez znaku wodnego, zdjęty z dokumentu, z fragmentami oryginalnej gumy, unieważniony ręcznie. | 250 PLN | 200 PLN | |
540 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, prawy ze znakiem wodnym. | 120 PLN | 120 PLN | |
542 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | 300 PLN | 250 PLN | |
543 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu. | 300 PLN | 250 PLN | |
547 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - czworoblok znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | 160 PLN | 160 PLN | |
548 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | 80 PLN | 80 PLN | |
549 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - brzegowy znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | 40 PLN | 40 PLN |