Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
2440

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101.

50 PLN50 PLN
2441

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wodzisław - Rybnik nr 605, bardzo krótki okres kursowania ambulansu.

220 PLN320 PLN
2445

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepką na marginesie bloku, ładny stan.

180 PLN180 PLN
2451

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

90 PLN90 PLN
2474

1939 list o charakterze pamiątkowym z Jaworzyny Spiskiej 7.1.39 ze stemplami propagandowymi "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH" i "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski.".

80 PLN80 PLN
2475

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Stanisławów nr 360, rzadki ambulans kursujący na tej trasie w ostatnim roku przed wybuchem wojny.

120 PLN120 PLN
2476

1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łódź Fabryczna - Koluszki nr 475, rzadki ambulans kursujący na tej trasie w ostatnim roku przed wybuchem wojny.

120 PLN220 PLN
2490

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

70 PLN70 PLN
2500

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok ze złamanym narożnikiem, pionowa charakterystyczna smuga na gumie.

70 PLN70 PLN
2501

1939 kontrolna odbitka datownika Urzędu Celnego w malutkiej miejscowości Okopy św. Trójcy w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski, z 21.IX - prawdopodobnie ostatniego dnia przed wkroczeniem Sowietów.

40 PLN40 PLN
2518

1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 1 mk. w kolorze niebieskim na papierze gąbczastym gazetowym, gwarancja Krawczyk.

60 PLN54 PLN
2533

1921 Insygnia Rektorskie, makulatura próby znaczka za 6 mk. klisza karminowa na froncie, a niewielki fragment kliszy oliwkowoszarej na odwrocie, gwarancja.

40 PLN40 PLN
2535

1921 różne rysunki - gen L.Żeligowski, próba jednej z klisz znaczka za 10 mk. na białym zwykłym papierze, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
2545

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, parka makulatury znaczków za 2+1 mk. z nadrukiem normalnym i poczwórnym odwróconym, pięć nadruków na jednym znaczku to rzadkość, gwarancja.

600 PLN600 PLN
2630

1919 Konstantynopol, seria nowodruków z nadrukiem LEVANT na podlepkach, gwarancja.

45 PLN45 PLN
2648

1929 Port Gdańsk, znaczek z dziurkowaniem firmowym.

30 PLN30 PLN
2700

1920 Olsztyn, I wydanie, seria kasowana częściowo na wycinkach; na karcie wystawowej.

150 PLN150 PLN
2701

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana.

150 PLN150 PLN
2724

1920 Olsztyn, II wydanie, seria 13 znaczkowa kasowana; na karcie wystawowej.

100 PLN100 PLN
2779

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list do USA ofrankowany całą serią, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czerwony stempel cenzora okrętowego "PER 34" tzw. nagrobkowy (tombstone censor mark); słabszy stan zachowania.

120 PLN160 PLN
2783

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony nadany 15.XII.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek skasowany metalowym datownikiem typu II; ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej "P.94", okrągły stempelek cenzury niebieski stempelek polecenia "AGENCJA"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
2786

1942 nalepki dobroczynne na Polski Czerwony Krzyż - interesujący zestaw makulatury - 6-ka z drukiem na zagięciu arkusza (ślad podlepki na środkowym dolnym znaczku) oraz 4-ka z abklaczem (zagięcia na dolnej parce).

150 PLN150 PLN
2788

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na kopercie skasowana 1.XI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.3 na krążowniku ORP "Dragon" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III; agencja funkcjonowała zaledwie 8 miesięcy (1.XI.1943-8.VII.1944) do czasu zatopienia okrętu; dobry stan zachowania.

200 PLN210 PLN
2789

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie.

40 PLN40 PLN
2790

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, seria przedrukowa w pięknym stanie.

200 PLN200 PLN
2791

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria na liście poleconym nadanym 27.VI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół", znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III, czarny stempelek polecenia "AGENCIA".

350 PLN350 PLN
2795

30 PLN30 PLN
2805

1939 obszary anektowane przez ZSRR, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na polskim znaczku międzywojennym Wymarsz Legionów, gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
2807

1939-40 Tereny anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, radzieckie znaczki i polskie datowniki z Przemyśla i Lwowa, radziecki znaczek i datownik, polskie znaczki i radzieckie datowniki w tym drugi rzadki i pięknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim.

150 PLN150 PLN
2894

1940 Armia Polska we Francji, widokówka datowana 1.IV w miejscowości St.Marcel wysłana do Paryża do hotelu Regina gdzie miały siedzibę naczelne władze Wojska Polskiego na Emigracji; oznaczona literami "F.M." co zwalniało przesyłki wojskowe od opłaty pocztowej, listowa pieczęć formacyjna "La Vaguemestre ARMEE POLONAISE WOJSKO POLSKIE"; przesyłki z okresu kampanii francuskiej, chociażby ze względu na krótki czas jej trwania (około 6 miesięcy) są trudne do zdobycia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
2896

1941-5 stemple polskich poczt polowych na wycinkach.

30 PLN30 PLN
2897

40 PLN40 PLN
2906

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, dowód nadania listu poleconego wysłanego 8.7 do Aktiubińska, za pośrednictwem poczty polowej 3003 przydzielonej do 7 Dywizji Piechoty w rejonie miejscowości Kermine, datownik POLEWAJA POCZTA 3003 (ПОЛЕВАЯ ПОЧТА) z wyróżnikiem "б"; wszelkie całości pocztowe z Armii Andersa z okresu sowieckiego, należą - z oczywistych względów - do niezwykle rzadko spotykanych walorów polskich poczt polowych okresu II wojny światowej.

250 PLN200 PLN
2936

1943 blok "Na dozbrojenie", służył jako pokwitowanie za wpłatę gotówkową na broń, słaby stan zachowania - dwa złamania, naddarte krawędzie, ale dwa znaczki w bardzo ładnym stanie, a środkowy tylko lekko załamany przy krawędzi.

500 PLN450 PLN
2968

1945 poczta polowa - HEL, znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich w rzadszym kolorze jasnoniebieskim (Mi.400 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, gwarancja i opis Gryżewski.

800 PLN800 PLN
2969

900 PLN900 PLN
2970

1945 poczta polowa - HEL, znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich w kolorze niebieskim (Mi.350 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, gwarancja Krawczyk.

600 PLN600 PLN
2984

1946 szlak bojowy II Korpusu, seria.

50 PLN50 PLN
2986

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych.

50 PLN55 PLN
3006

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, marginesowy znaczek za 50 gr.

12 PLN12 PLN