Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
42838 |
1938 statki, seria kasowana. | 60 PLN | 60 PLN | |
42856 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 20. | 40 PLN | 50 PLN | |
42860 |
1918 wydanie warszawskie; rozbity nadruk (m.in. zalane cyfry 5), karta wysłana 23.12 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy na froncie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | 100 PLN | 100 PLN | |
42874 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 23; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 300 PLN | 250 PLN | |
42875 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 13, na odwrocie delikatna odbitka drugostronna (abklatsch); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 350 PLN | 315 PLN | |
42876 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 11; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 300 PLN | 250 PLN | |
42877 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 1; dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 500 PLN | 400 PLN | |
42909 |
1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 18 przesuniętym w lewo całkowicie poza znak opłaty!!! bardzo dobry stan zachowania (ślad zszywacza); gwarancja z opisem Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
42931 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 113 - duża kropka. | 100 PLN | 90 PLN | |
42996 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 1 - oznaczenie waluty hal., gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
42997 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 2 - oznaczenie waluty hal., ciekawy abklacz wewnątrz sekretnika. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
43008 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | 100 PLN | 100 PLN | |
43015 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 10 - romb poniżej POLSKA. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
43017 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z bardzo rzadkim nadrukiem typ 12 z podniesioną cyfrą 2, gwarancja i oznaczenie. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
43020 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z bardzo rzadkim nadrukiem typ 15 - brak kropki po h, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 280 PLN | |
43021 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z typ 15 ze zniekształconą i opuszczoną kropką po h. | 400 PLN | 686 PLN | |
43099 |
1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927. | 35 PLN | 31 PLN | |
43123 |
1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F. | 25 PLN | 35 PLN | |
43124 |
1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F. | 40 PLN | 40 PLN | |
43138 |
1934 godło państwowe - 25 gr, całostka z sygnaturą (IX-1934); całostka z zygnaturą (XII-1934); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | 200 PLN | 220 PLN | |
43166 |
1938 list z Chełmna 30.12.38 do Torunia. | 10 PLN | 9 PLN | |
43167 |
1938 koperta z papeterią w środku. | 25 PLN | 22 PLN | |
43233 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 38. | 30 PLN | 30 PLN | |
43254 |
1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu, przedstawiająca projekt Uniwersytetu Ludowego im.W.Witosa w Wierzchosławicach, karton szarobiały, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem. | 120 PLN | 120 PLN | |
43327 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Hugo Kołłątaj) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090). | 30 PLN | 30 PLN | |
43448 |
1970 100-lecie urodzin Lenina, karta z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA LENIN 100 WARSZAWA 22.IV.-3.V.1970 R.", bardzo dobry stan zachowania. | 10 PLN | 10 PLN | |
43460 |
1974 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
43476 |
1983 karnet - Światowy Rok Telekomunikacji; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
43488 |
1990 "Poczet królów i książąt polskich" - Leszek Biały, pod ilustracją napis KARTKA POCZTOWA zamiast podpisu "pieczęć Leszka Białego"; lewy górny róg nadgięty. | 40 PLN | 36 PLN | |
43498 |
1915 XII lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 17.II, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); na odwrocie tekst pisany przez różne osoby - 3 osobne listy; karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla. | 500 PLN | 400 PLN | |
43525 |
1935 LOPP, wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - samolot nad budynkami, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki. | 300 PLN | 300 PLN | |
43536 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Mościce I", dodatkowo odbity stempelek balonu "Legionowo"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego; nietypowa całość. | 300 PLN | 300 PLN | |
43538 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, koperta przesłana balonem "Poznań". | 250 PLN | 250 PLN | |
43542 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Mestwin", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony). | 160 PLN | 160 PLN | |
43626 |
1968 Meksyk, igrzyska olimpijskie w Meksyku, autografy pływaków z Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, między innymi: Zbigniewa Pacelta, Władysława Wojtakajtisa, Jacka Krawczyka, Józefa Klukowskiego; widokówka wysłana 17.X z Admon do Warszawy (karta zgięta). | 80 PLN | 80 PLN | |
43689 |
1943 ilustrowana koperta z podobizną gen.Władysława Sikorskiego, ofrankowana znaczkiem z Kazimierzem Pułaskim wysłana 8.IX z miejscowości POLAND w stanie Ohio do Detroit, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
43708 |
1966 "POLPEX 1966" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago. | 80 PLN | 72 PLN | |
43821 |
1938 widokówka Nowogródek, z obiegu. | 25 PLN | 20 PLN | |
43833 |
1993 pięknie wydany bogato ilustrowany album "Poczta i filatelistyka w Wielkopolsce", druk i twardą oprawę wykonała włoska drukarnia Mondadori w Veronie, 252 strony. Wydanie zawiera cięty blok "Legenda o Orle Białym. | 60 PLN | 60 PLN | |
43988 |
1952 ZSRR, 200 rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty. | 10 PLN | 10 PLN |