Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
39295 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 9.9.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
39306 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia. | 35 PLN | 31 PLN | |
39310 |
1940 koperta w stanie idealnym. | 25 PLN | 22 PLN | |
39315 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
39347 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 70 PLN | |
39374 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł - frankatura mieszana, karta z opłaconą odpowiedzią "prywatnego nakładu", wysłana 29.III.1943 jako polecona z Jarosławia do Plauen, niedoręczona (stosowna nalepka) i zwrócona do nadawcy; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 160 PLN | 160 PLN | |
39379 |
1941 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, list polecony wysłany 13.12.1943 z Warszawy do Portugalii; ślady cenzury chemicznej poszukującej ukrytych wiadomości, stempelki i zalepki cenzorskie; stemple odbiorcze; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | 400 PLN | 350 PLN | |
39445 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1". | 150 PLN | 125 PLN | |
39450 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte. | 150 PLN | 150 PLN | |
39507 |
1945 kartka z Wolbromia do Niemiec. | 60 PLN | 60 PLN | |
39509 |
1940 deportacje sowieckie ludności polskiej, list polecony wysłany 21.VIII z Warszawy do Kazachstanu, adresowany do Michaliny Starczewskiej właścicielki majątku Czerncze (Polesie) wywiezionej przez sowietów 16.IV w ramach drugiej masowej deportacji; przesyłki wysyłane z terenu Polski do zesłańców za Uralem, a szczególnie z początkowego okresu okupacji należą do unikatów; całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu w doskonałym stanie zachowania. | 600 PLN | 600 PLN | |
39539 |
1955 "łagry" korespondencja międzyobozowa, karta pocztowa wysłana 24.III z Uchty (kompleks "Uchtizymłag") adresowana do Workuty ("Workutastroj"), jak widać jeszcze długo po zakończeniu wojny Polacy przebywali (nie z własnej woli) na terytorium "gościnnego" sąsiada; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | 120 PLN | 120 PLN | |
39560 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym o nietypowym bardzo ciemnym odcieniu na papierze białym gładkim ciwnkim (część z nakładu 300 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
39561 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 300 szt.), kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
39563 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze u o nakładzie 292 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
39564 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 (nakład 259 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
39567 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim (nakład 292 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 160 PLN | 192 PLN | |
39570 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnozielonym na papierze u (nakład 250 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
39574 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaro oliwkowym na papierze x2 (nakład 1173 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
39588 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lila brązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 160 PLN | |
39593 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze x2 o nakładzie 175 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
39606 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze y1 (nakład 181 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 450 PLN | 450 PLN | |
39615 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk. | 125 PLN | 135 PLN | |
39617 |
1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje. | 100 PLN | 100 PLN | |
39622 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | 90 PLN | 90 PLN | |
39624 |
1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie (bez tekstu na odwrocie) z suchym tłoczeniem, przesłanej 31.XII; rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
39629 |
1942 pochodnia, próba znaczka w kolorze zielonym, próby w różnych kolorach są znane z pojedynczych odbitek, gwarancja Schmutz. | 4 000 PLN | 3 600 PLN | |
39631 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja. | 240 PLN | 240 PLN | |
39655 |
1942 Towarzyski Turniej Siatkówki SITWY 26-28.VI, karta z dedykacją na odwrocie "Pamiątka z turnieju dla ppor Jakubowskiego Tadeusza sędziego turnieju/ Kier.Turnieju Rycaj Zbigniew por." ozdobiona okolicznościową artystyczną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); bardzo dobry stan zachowania. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
39656 |
1942 (?) projekt dyplomu w formie karnetu dla uczestników Koła Wychowawców Fizycznych ozdobiony piękną grafiką przedstawiającą dyskobola oraz z wkomponowanymi nazwami wykładanych przedmiotów, sporządzoną przez Zygmunta Pazdę, który pracę sygnował ołówkiem u dołu, egzemplarz przeznaczony dla Tadeusza Jakubowskiego, który wchodził w skład kierownictwa Koła; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 2 500 PLN | 2 500 PLN | |
39657 |
1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja. | 340 PLN | 340 PLN | |
39659 |
1942 PROJEKT A, jeden z projektów M.Puchalskiego z widokiem Katedry w Warszawie, wyrózniony na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
39660 |
1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Kapitol; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
39661 |
1942 450 LECIE ODKRYCIA AMERYKI - Santa Maria; jeden z projektów Z.Pazdy na białym grubym papierze; 1 Nagroda na II konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, sklejone nadarcie po lewej stronie, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
39665 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
39679 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany okolicznościowo 22.XI na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 80 PLN | 70 PLN | |
39686 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na rzadkiej karcie wysłanej 28.VII.1944, ozdobionej grafiką przedstawiającą Bramę Krakowską w Lublinie, odbitą na papierze bibułkowym; gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 210 PLN | |
39690 |
1943 kartka z grafika obozową. | 80 PLN | 70 PLN | |
39713 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | 170 PLN | 170 PLN | |
39714 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka z unieważnionej matrycy. | 80 PLN | 80 PLN |