Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
23062 |
1939 frankatura mechaniczna Zakladów Wyrobów Odżywczych "Knorr" na liście firmowym z Poznania. | 45 PLN | 45 PLN | |
23065 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
23070 |
1939 DZIEŃ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, karta pocztowa wysłana 1.IX.1939 z Częstochowy do Wyszkowa; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23072 |
2011 monografia Bogusława Brzozowskiego "Wileńska Dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" nakładem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, 313 stron, w tym streszczenie w języku angielskim. | 70 PLN | 80 PLN | |
23084 |
1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (zwykły znaczek Fi.30.-), gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
23125 |
1921 SZCZUCZYN - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 1 mk. oryginalnie skasowany w Szczuczynie, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
23134 |
1921 widokówka z Wilna bez obiegu ze znaczkami wydania z dopłatą na Górny Śląsk. | 100 PLN | 100 PLN | |
23152 |
1921 widokówka z Wilna bez obiegu ze znaczkami wydania z dopłatą na rzecz PCK. | 100 PLN | 100 PLN | |
23159 |
1921 LEBIEDZIEW - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek z dopłatą na czerwony krzyż za 4+1 mk na wycinku oryginalnie skasowany w Lebiedziewie, gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
23166 |
1921 różne rysunki, stemplowana seria z odmianami. | 40 PLN | 40 PLN | |
23180 |
1921 HUDOGAJ - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, różne rysunki, ząbkowany znaczek za 5 mk. oryginalnie skasowany w Hudogaju, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
23188 |
1921 różne rysunki, makulatura niekatalogowanej próby znaczka za 6 mk., bez tła, obustronnie zadrukowana, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
23209 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 8.X jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego. | 300 PLN | 200 PLN | |
23210 |
1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz. | 4 000 PLN | 2 500 PLN | |
23256 |
1923 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana. | 90 PLN | 90 PLN | |
23260 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Falkowski,. | 150 PLN | 170 PLN | |
23269 |
1920 Konstantynopol, luzaki z serii nowodruków z odmianami. | 100 PLN | 100 PLN | |
23270 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
23274 |
1922 Port Gdańsk, prawie kompletny pomocniczy adres przesyłkowy na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Tustanowice, doskonałe odciski bardzo rzadkich i wysoko wycenionych datowników: "GDAŃSK NOWY PORT" (WOLFF+420.-) z 9.2 i 10.2; dodatkowo czerwona pieczęć z godłem "Główny Urząd cłowy"; na odwrocie rzadkie znaczki lokalnych prowizoriów dopłat TUSTANOWICE (typ 152) z nadrukiem DOPŁATA/TUSTANOWICE (43x15,5 mm) z uszkodzoną ramką, wg.kat.Fischer - typ nadruku nieznany na znaczku za 50 mk (Fi.136), dopłaty skasowane 28.II; dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 2 400 PLN | 1 800 PLN | |
23277 |
1925 Port Gdańsk, seria stemplowana z odmianami, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 135 PLN | |
23284 |
1926 Port Gdańsk, znaczki stemplowane, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
23289 |
1926 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz. | 10 PLN | 10 PLN | |
23297 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; dwie odmiany koloru znaczka podstawowego jasno czerwonawobrązowa i czerwonawobrązowa, piękne bez podlepek, gwarancja Kalinowski. | 80 PLN | 80 PLN | |
23298 |
1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.7.27 do Krynicy. | 140 PLN | 100 PLN | |
23300 |
1929 Port Gdańsk, godło państwa, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | 15 PLN | 12 PLN | |
23301 |
1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta nieznacznie przycięta z lewej strony. | 120 PLN | 100 PLN | |
23308 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 + 10 gr - frankatura dwukolorowa, list opłacony według taryfy krajowej, wysłany 29.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; okienkowa koperta firmowa "Hermann Winter" przedruk na kopercie "Danziger Handels und Industriebank Aktiongesellschaft"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 200 PLN | 150 PLN | |
23309 |
1930 Port Gdańsk, Henryk Sienkiewicz, znaczek czysty na podlepce, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 8 PLN | |
23310 |
1931 Port Gdańsk, perforacja firmowa VD - WERNAKA lub VERNAKA, polecona koperta firmowa ofrankowana dwoma znaczkami z dziurkowaniem, wysłana 12.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Czerska; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. No.1" z wyszczerbioną w dwóch miejscach wewnętrzną obrączką (z lewej strony na wysokości mostka), stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczki z perforacją firmową na wycinkach czy luźnych znaczkach spotyka się sporadycznie, na całościach są praktycznie nie do zdobycia; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie zalanie górnej części koperty i górnego fragmentu znaczków); gwarancja Krawczyk. | 1 500 PLN | 1 200 PLN | |
23316 |
1934 Port Gdańsk, narożny znaczek w idealnym stanie, gwarancja. | 260 PLN | 260 PLN | |
23317 |
1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Mi.130 euro), gwarancja Gryżewski,. | 180 PLN | 162 PLN | |
23318 |
1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 50 PLN | |
23329 |
1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura dwukolorowa, list wysłany 27.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | 250 PLN | 200 PLN | |
23334 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach. | 50 PLN | 50 PLN | |
23343 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria. | 25 PLN | 25 PLN | |
23348 |
1920 kartka z Bielska 24.V.20 do Wrocławia, znaczek za 5 fen. z błędem na znaczku podstawowym "prawe F wglądające jak y", całostka bez oznaczenia waluty, ciekawa frankatura i bardzo rzadki błąd na obiegowej korespondencji. | 300 PLN | 270 PLN | |
23349 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | 30 PLN | 30 PLN | |
23367 |
1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, znaczek za 30 pf., z przesuniętym ząbkowaniem. | 10 PLN | 10 PLN | |
23372 |
1920 Górny Śląsk, luzaki z serii w czworoblokach. | 25 PLN | 25 PLN | |
23384 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki. | 60 PLN | 54 PLN |