Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
21134 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. na grubym papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, czytelnie unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, piękny stan, niespotykany w tak intensywnych kolorach i bez ubytków farby. | 250 PLN | 250 PLN | |
21135 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 157 - Przedbórz (Fi.+2000.-), według M.A.Bojanowicza nieznanym na polskim znaczku numer jeden; wzorcowe kolory i ostemplowanie, piękny stan. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
21137 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony rzadszym na rosyjskich znaczkach polskim kasownikiem numerowym 236 - Ozorków (Fi.140+150.-), ładny stan bez ubytków rysunku. | 400 PLN | 400 PLN | |
21139 |
1865 znaczek rosyjski ze stemplem ambulansu na trasie Warszawa - Bydgoszcz, gwarancja Falkowski. | 250 PLN | 286 PLN | |
21147 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 243 - Brześć Kujawski (Fi.+300.-), bardzo ładny stan. | 300 PLN | 300 PLN | |
21162 |
2010 katalog aukcji zbioru Królestwa Polskiego Włodzimierza Rachmanowa, 72 strony z kolorowymi ilustracjami wszystkich 350 oferowanych pozycji, obowiązkowa pozycja dla każdego zbieracza tego tematu oraz każdego poważnego filatelisty. Każda licytująca osoba zakupi egzemplarz katalogu w cenie wywoławczej. | 100 PLN | 100 PLN | |
21163 |
2010 album z okazji wystawy zbioru Królestwa Polskiego na Zamku Królewskim w Warszawie pana Zbigniewa Mikulskiego, 60 stron, ilustracje najcenniejszych eksponatów. | 90 PLN | 95 PLN | |
21170 |
1915 seria wydania Rusisch Polen na podlepkach. | 30 PLN | 30 PLN | |
21171 |
1915 kartka z Warszawy 13.10.15 do Berlina, widokówka z soborem św. Aleksandra Newskiego wyburzonym po odzyskaniu niepodległości, stempel cenzury. | 35 PLN | 35 PLN | |
21186 |
1916 podstawowa seria wydania dla Generalnego Gubernatorstwa. | 30 PLN | 30 PLN | |
21189 |
1916 znaczek wydania GGW, znaczek z nadrukiem farbą anilinową, gwarancja i opis Berbeka. | 150 PLN | 150 PLN | |
21220 |
1917 firmowy list polecony z Krakowa 21.1.17 do Niemiec. | 50 PLN | 50 PLN | |
21223 |
1917 podwójna nie rozcięta karta z opłacona odpowiedzią wysłana miejscowo w Warszawie. | 90 PLN | 60 PLN | |
21233 |
1918 list polecony na kopercie poczty polowej z Sosnowca 9.11.18 do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 75 PLN | |
21237 |
1918 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h. użyty na liście nadanym 5.7.19 w Baginsbergu - kolonii ewangelików augsbursko - helweckich, po lewej adnotacja cenzora; gwarancja Schmutz. Armia rumuńska wkroczyła na Pokucie w maju 1919, aby chronić miejscową ludność, niezależnie od narodowości i wyznania, przed inwazją bolszewicką; składała się z jednej dywizji piechoty gen.I.Zadika, 4 Dywizji Strzelców Polskich, oraz grupy jazdy; okupacja rumuńska trwała do sierpnia 1919, a przesyłki pocztowe z tego okresu należą do bardzo rzadkich. | 8 000 PLN | 5 000 PLN | |
21248 |
1918 DRUGI DZIEŃ FUNKCJONOWANIA Poczty Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, przekaz pocztowy opłacony znaczkiem austriackim za 50 h. nadany 2.XI., następnego dnia po proklamacji niepodległości, w Złoczowie, do Brzozowa w Galicji, gdzie kilka dni wcześniej 28.X. powołano Polską Komisję Rządzącą pod przewodnictwem W.Witosa; unikalny walor z pierwszego okresu niepodległości obu państw, na karcie wystawowej z wyczerpującym opisem; wysoka wycena katalogowa, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. W październiku 1918 w mieście rozlokowano austriacki 35 pułk obrony krajowej składający się w większości z Ukraińców, 1.XI.1918 polscy oficerowie i żołnierze zostali zmuszeni przez Ukraińców do złożenia broni, a ukraińskie kompanie zajęły najważniejsze urzędy w mieście m.in. pocztę; rządy ukraińskie i prześladowania polskiej ludności Złoczowa i okolic trwały do 27.V.1919, kiedy to do miasta wkroczyły polskie oddziały. | 6 000 PLN | 4 000 PLN | |
21268 |
1914 austriacki stempel kamuflażowy "IX/801" (Wieliczka) stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; widokówka wysłana 19.X do Wiednia; doskonały stan zachowania. | 200 PLN | 120 PLN | |
21271 |
1914 opaska gazetowa z Krakowa 11.12.14 do podchorążego Szkoły Podchorążych Legionów Polskich w Jabłonkowie koło Łaz, ciekawa i rzadka przesyłka. | 160 PLN | 160 PLN | |
21288 |
1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 12.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie do miejscowości Rzęsna Polska, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "Komenda 6.Szwadronu Ułanów Leg. Pol." z orłem - u Berka nieopisanego! polski stempelek cenzury CENZUROWANO (Berek C10); całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia). | 200 PLN | 160 PLN | |
21292 |
1915 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 133, formularz poczty polowej wysłany za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej do Krakowa, kasownik "TABORI POSTAHIVATAL 133" (Berek D13), obok pieczęć formacyjna "Oddział Poczty Polowej Dep. Wojsk. Feldpost-Abteilung der Mil. Sektion" (Berek P286); dodatkowo dwuwierszowy stempelek "Zensuriert Hauptpostamt" (Berek C22); według Berka znana jest jedna przesyłka legionowa wysłana za pośrednictwem tej poczty polowej (karta z 29.III.1915); ta karta jest drugą taką przesyłką, unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
21339 |
1917 kartka z Grajewa 6.1.17 do Lublina, stempel formacyjny "I. PUŁK ARTYLERYI LEG. POL. / BATERYA 3" | 60 PLN | 60 PLN | |
21355 |
1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 30 PLN | |
21376 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | 400 PLN | 400 PLN | |
21401 |
1918 kartka z nadana Bobrujska 7.6.18 na całostce poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Musnickiego do Bychowa, gwarancja Schmutz. | 1 400 PLN | 1 000 PLN | |
21404 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 50 PLN | |
21421 |
1920 Francuska Misja Wojskowa w Warszawie, list wysłany 29.IX do Nancy, kasownik francuskiej poczty polowej "Tresor et Postes 311"; dodatkowy stempelek "D.P.10/ Secteur 311/ Le Vaguemaster"; na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ubytki na tylnej klapie); z kolekcji S.Rosińskiego; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
21430 |
1920 telegram z 4.9.20 ze Sztabu Generalnego do Dowództwa 6.Armii o przydziale Grupy gen. Jędrzejewskiego pod obsługę poczty polowej 12 zaś Grupy gen. Stanisława Hallera pod obsługę poczty polowej 29, odbiorczy stempel ewidencyjny "DOWÓDZTWO 6-ej ARMJI /Oddział IV. Etapowy / KANCELARIA / Wpłynęło dn.", bardzo rzadki dokument pocztowy w doskonałym stanie. | 360 PLN | 1 161 PLN | |
21442 |
1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z abklatschem rysunku na odwrocie. | 30 PLN | 30 PLN | |
21451 |
1915 Warszawa, wydanie z nadrukiem nowej wartości, parka znaczków za 6/5 gr. z różnymi typami cyfry 6 na każdym znaczku, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 70 PLN | |
21472 |
1916 Sosnowiec, seria, gwarancja Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
21484 |
1916 Warszawa, miejscowy list z znaczkami poczty miejskiej i stemplem "Wręczenie opłacone". | 50 PLN | 50 PLN | |
21494 |
1916 Warszawa, cięta seria znaczków z wydania przedrukowego. | 40 PLN | 40 PLN | |
21504 |
1916 Warszawa, kartka na prywatnym druku z Zawiercia do Warszawy, stempel cenzury i stempel poczty miejskiej w Warszawie. | 60 PLN | 60 PLN | |
21519 |
1916 Warszawa, niegumowana litograficzna próba znaczka za 10 gr. w kolorze czarnym, bez tła, na białym glansowanym papierze (Mi.250 euro); dość rozległa prześwitka, bardzo ładna ekspozycyjnie, gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
21554 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
21561 |
1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
21562 |
1918 Luboml, dwie cięte serie poczty miejskiej. | 50 PLN | 50 PLN | |
21564 |
1918 Luboml, luzaki z serii. | 20 PLN | 20 PLN | |
21565 |
1918 Luboml, luzaki z serii. | 40 PLN | 40 PLN | |
21569 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,. | 600 PLN | 600 PLN |