Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
24454 |
1825 obwoluta listu z Konitz (Chojnic). | 50 PLN | 50 PLN | |
24474 |
1857 tzw. "list obciążony" paczką, wysłany 4.VI z miejscowości Glinki (Glinke) do Gniewkowa (Wodzek); stemple tranzytowe: Bydgoszcz (Bromberg) i Kaczkowerdorf (Kaczkowska Wieś); na odwrocie nalepka z numerem paczki 783, stempel nadejścia i idealnie zachowana urzędowa pieczęć lakowa z godłem. | 100 PLN | 100 PLN | |
24478 |
1802 kompletny list z Torunia do Pułtuska. | 100 PLN | 100 PLN | |
24483 |
1854 list urzędowy z Borka (Wielkopolskiego) do Krotoszyna, w liście ciekawa odbitka pieczęci pocztowej. | 45 PLN | 45 PLN | |
24497 |
1865 list urzędowy z Lissy (Leszna) do Rawicza, w środku odbitka pieczęci pocztowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
24546 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Puławy - Lublin nr 110. | 50 PLN | 50 PLN | |
24549 |
1912 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 1.VI z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 20.5 na froncie. | 30 PLN | 27 PLN | |
24550 |
1912 karta pocztowa, wysłana 1.VII z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 18.6 na froncie. | 30 PLN | 30 PLN | |
24551 |
1913 niecodzienna czerwona karta pocztowa, wysłana 23.X z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 11.10 na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczki minimalnie słabsze). | 40 PLN | 36 PLN | |
24555 |
1914 ozdobny blankiet telegramu z dopłatą na rzecz Towarzystwa Szkoły Ludowej nadany w Zaleszczykach. | 120 PLN | 150 PLN | |
24557 |
1914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 2.VI z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 22.5 na froncie. | 40 PLN | 40 PLN | |
24589 |
1860 koszulka listu wysłanego 28/4 z Warszawy do Berdyczowa, opłaconego pierwszym polskim znaczkiem w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym Warszawy; obok miejscownik nadawczy typu IIIA w języku rosyjskim, znaczek o bardzo ciemnych kolorach o czystym rysunku charakterystycznym dla pierwszych wydań z roku 1860, koperta zagięta wraz z znaczkiem, poza tym bardzo dobry stan i prezencja, fotoatest Schmutz. | 10 000 PLN | 8 000 PLN | |
24590 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych niebieskim i karminowym na wycinku listu z Warszawy, kasownik urzędu na dworcu kolejowym Praga "DP" w okręgach, znaczek w pięknym stanie o niezwykle silnie przesuniętej perforacji, doskonała prezencja, gwarancja Franz. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
24593 |
1860 Królestwo Polskie, list wysłany 21/10 z Łodzi do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź; obok dwujęzyczny miejscownik nadawczy /ŁÓDŹ typu IXA; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 typu IIIC; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste, ładna perforacja, papier biały cienki; koszulka listu kompletna, rozcięta delikatnie bez najmniejszych rozdarć; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; mimo lekkiego zgięcia papieru (sam znaczek ładny) całość zachowana w świetnym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | 14 000 PLN | 12 500 PLN | |
24594 |
1860 Królestwo Polskie, list wysłany 1/2 z Piotrkowa do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o bardzo ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 179 - Piotrków; obok miejscownik nadawczy typu IIIC; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 tego samego typu IIIC i okrągły godzinnik 9/R; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste i bardzo intensywne, piękna równa perforacja, papier biały cienki; koperta listu, bez klapy i pieczęci lakowej, była otworzona przez rozciecie listu od góry; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; kasownik 179 w fazie przejściowej z uszkodzonym czwartym zewnętrznym okręgiem; w okresie późniejszym zanikł on całkowicie i tak powstał jedyny w Królestwie Polskim kasownik z numerem w TRZECH OKRĘGACH; z tego powodu był to ważny walor w kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P. | 16 000 PLN | 14 000 PLN | |
24630 |
1915 zestaw 21 znaczków ciętych wydania obiegowego z podobizną cesarza Franciszka Józefa, znaczki bez gumy, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
24638 |
1916 list z Opola 18.2. do Szwajcarii ze stemplem wojskowego ambulansu pocztowego, stempel odbiorczy. | 50 PLN | 50 PLN | |
24651 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
24655 |
1916 wydanie obiegowe z nadrukiem dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem półbłyszczącym. | 35 PLN | 35 PLN | |
24678 |
1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria. | 170 PLN | 150 PLN | |
24683 |
1917 okupacja niemiecka Rumunii, dwie karty podwójne na różnych gatunkach papierów. | 50 PLN | 45 PLN | |
24693 |
1917 kartka z Krakowa 13.IV.17 do Genewy, stempel odbiorczy i stempel cenzury austriackiej w Feldkirch. | 25 PLN | 25 PLN | |
24699 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 24.6.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
24709 |
1918 list polecony z Wilna 9.1918 do Niemiec, stempel cenzury z Königsbergu, stemple odbiorcze na odwrocie. | 100 PLN | 100 PLN | |
24722 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta. | 10 PLN | 9 PLN | |
24724 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm. | 50 PLN | 45 PLN | |
24730 |
1919 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, prowizoryczne wydanie przedrukowe, znaczek za 3 szag./3 h. (Fi.5000.-), gwarancja Poburenny, Krawczyk. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
24748 |
1914 kartka poczty polowej 27.10.14 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW". | 150 PLN | 360 PLN | |
24760 |
1915 Legiony Polskie - nietypowy, z napisami po niemiecku i polsku, formularz austriackiej poczty polowej, wysłany 6.IV za pośrednictwem zwykłej poczty!!! z Kęt do Alwerni, pieczęć formacyjna "K.u.k. KOMMANDO POLNISCHER LEGIONEN ETAPPEN KOMMANDO" (Berek P243), dwujęzyczny, stempelek cenzury legionowej "CENZUROWANE/ZENSURIERT" - u Berka nieopisany!!! i stempelek cenzury austriackiej z Bielska; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 360 PLN | |
24767 |
1915 Legiony Polskie - widokówka przedstawiająca legionistów w miejscowości Rozprza, datowana 29.VIII, wysłana 1.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Nowego Sącza, dwie nieopisane u Berka pieczęcie formacyjne: trójwierszowa "6 Kompania etapowa/ Bataljon Uzupełniający NoIII./ Legionów Polskich" i owalna z orłem "Bataljon Uzupełniający NoIII Legionów Polskich"; stempelek cenzury w języku niemieckim; fragment treści: "Mają w tych dniach z naszej Kompani wybierać do linii, więc kto wie czy i ja nie pojadę."; dobry stan zachowania. W dniu 27.VII w Rozprzy pod Piotrkowem, rozkazem Komendy Legionów Polskich utworzono 6 pułk piechoty, który 10.IX odszedł na Wołyń w składzie III Brygady. | 500 PLN | 500 PLN | |
24768 |
1915 Legiony Polskie - "Oddział telefoniczny 2. pułku Legionów polskich" - wyraźnie odciśnięty rzadki stempel formacyjny - u Berka nieopisany!!! na formularzu wysłanym 5.IV za pośrednictwem poczty polowej 355 do Piotrkowa, na odwrocie litery "Cnz" pisane ołówkiem - cenzura? walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | 350 PLN | 350 PLN | |
24770 |
1915 kartka z poczty etapowej 355 28.V.15 do Krakowa ze stemplami formacyjnymi "KOMENDA 3go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU". | 250 PLN | 250 PLN | |
24772 |
1915 kartka z poczty etapowej 351 15.IV.15 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "LEGION POLSKI PUŁK 2 BATALION III KOMPANIA 11". | 150 PLN | 160 PLN | |
24775 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 27.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowana do szpitala rezerwowego Legionów Polskich w Kamieńsku; stempel nadawczy: "MILITARSEKTION DES POLNISCHEN OBERSTEN NATIONAL KOMITEES" (Berek P284); bardzo rzadko spotykany, polski (!) stempelek cenzury (Berek C14); wszystkie stemple bardzo wyraźnie odciśnięte, całość w doskonałym stanie zachowania. | 250 PLN | 360 PLN | |
24776 |
1916 Legiony Polskie - formularz ze Lwowa adresowany na pocztę polową 118, wysłany 14.V przez Ligę Kobiet przy Naczelnym Komitecie Narodowym w sprawie poszukiwania legionisty; ładnie odciśnięta pieczęć organizacji; stempelek cenzury lwowskiej; walor w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 360 PLN | |
24782 |
1916 Legiony Polskie - widokówka z III Baonu 1. pułku piechoty, przesłana 10.XI do Lublina za pośrednictwem poczty polowej 389, stempelek formacyjny "III Baon 1.p.piech. Polskich Legionów" (Berek P30); dobry stan zachowania (przebarwienia). | 80 PLN | 85 PLN | |
24787 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 20.X z otwartej zaledwie kilka dni wcześniej poczty polowej 389, którą 10.X w związku z reorganizacją austriackiego systemu poczt wojskowych przemianowano z poczty polowej 118; czytelna odbitka stempla formacyjnego "I. Brygada Piłsudskiego/ Komenda II. baonu 5.p.p. Leg.Pol." (P46); dobry stan zachowania (naturalne przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | 300 PLN | 300 PLN | |
24789 |
1916 Legiony Polskie - niecodzienna widokówka wysłana 5.II za pośrednictwem poczty polowej 355 do Borysławia, ładnie odciśnięta pieczęć formacyjna "Komenda Żandarmeryi polowej przy Kmdzie .brygady Leg.pol." (Berek P85); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 360 PLN | |
24796 |
1916 karta polowa wysłana 20.II.16 ze szpitala polowego I. Brygady Legionów do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 118, rzadki stempel formacyjny "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich/ Poczta polowa 118." oraz odbiorczy stempel wojskowej cenzury krakowskiej, czytelnie odbite stemple i datownik. | 120 PLN | 120 PLN | |
24807 |
1917 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht) - czysty formularz poczty polowej nieopisany!!! w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationery of the Polish Legion 1914-1918", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 300 PLN | 400 PLN |