Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
8003 |
1938 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję i dodatkowy "19.p.p. Odsieczy Lwowa" na liście wysłanym 13.X ze Lwowa do Rawicza przez strzelca z cenzusem z Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy 5 Dywizji Piechoty Lwów. | 80 PLN | 80 PLN | |
8008 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych. | 10 PLN | 10 PLN | |
8018 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria. | 30 PLN | 30 PLN | |
8023 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, makulatura znaczka za 50 gr., piękny stan. | 250 PLN | 225 PLN | |
8024 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | 30 PLN | 30 PLN | |
8025 |
8027 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | 70 PLN | 70 PLN | |
8030 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimowa, seria. | 8 PLN | 18 PLN | |
8031 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimowa, seria. | 10 PLN | 15 PLN | |
8042 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane (Fi.650.-). | 400 PLN | 360 PLN | |
8043 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany. | 250 PLN | 250 PLN | |
8052 |
1939 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Narciarskich Mistrzostw Świata w Zakopanem. | 25 PLN | 25 PLN | |
8055 |
1939 kartka z Poznania 23.II.39 do Torunia. | 10 PLN | 10 PLN | |
8062 |
1939 Międzynarodowe Zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | 8 PLN | 8 PLN | |
8064 |
1939 "JWielmożny Pan Premier Generał F.Sławoj - Składkowski" - adresat listu poleconego wysłanego 7.III z Puław, frankowanego znaczkiem 55 gr. Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem; kasownik odbiorczy. | 200 PLN | 180 PLN | |
8067 |
1939 znaczki z bloku z okazji XXV rocznicy wymarszu Legionów. | 30 PLN | 30 PLN | |
8078 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty. | 100 PLN | 100 PLN | |
8080 |
1939 grzecznościowe ostemplowanie z Łodzi "Poczta Autobusowa" 3.II.39. | 80 PLN | 80 PLN | |
8094 |
1921 różne rysunki, druk obustronny znaczka za 2 mk. w czworobloku, po jednej stronie grzecznościowy kasownik ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
8105 |
1921 różne rysunki, czworoblok znaczka za 1 mk., ze znacznym przesunięciem tła i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 45 PLN | |
8109 |
1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk., gwarancja Krawczyk. | 25 PLN | 25 PLN | |
8111 |
1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
8117 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura próby znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym (nakład 5 szt.), ze słabo widocznym, ale czytelnym, podwójnym drukiem, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
8119 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i piaskowobrązowym (nakład 135 szt.), gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
8123 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
8129 |
1921 znaczki dopłaty, dwustronnie ząbkowana próba znaczka za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze, niekatalogowana, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
8139 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
8144 |
1919 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nowodrukiem LEVANT. | 40 PLN | 40 PLN | |
8147 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT (nowodruki), seria czysta w pięknym stanie, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
8170 |
1928 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze II.1926, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 1.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
8180 |
1933 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 11.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL" z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
8191 |
1934 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Mogilnie do Gdańska, stempel odbiorczy "POLSKI URZĄD P.-T. N1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
8197 |
1936 seria widokowa, pierwsze wydanie, gwarancja Schmutz. | 45 PLN | 45 PLN | |
8202 |
1937 Port Gdańsk, Zlecenie inkasowe do Urzędu Pocztowego Gdynia, ofrankowany polskim znaczkiem bez przedruku dokument wewnętrzny Poczty, wysłany 23.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; przesyłka odesłana 25.X (stempel Gdynia) do zleceniodawcy, ponieważ adresat odmówił zapłacenia należności, stempelki "ODMÓWIONO ZAPŁATY" i "ZWROT"; unikalny, praktycznie nieosiągalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
8205 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", dekoracyjnie dofrankowana, między innymi polskim znaczkiem! i jako grzecznościowo polecona (opłata zgodna z taryfą), wysłana 17.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaki opłaty unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "d"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; dwa stemple odbiorcze: okolicznościowy i datownik na odwrocie; dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro); niewielki nakład 50.000; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 350 PLN | 350 PLN | |
8207 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach. | 50 PLN | 50 PLN | |
8220 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ I. | 10 PLN | 10 PLN | |
8227 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka pozioma znaczków za 3 Pf. rozdzielona międzypolem. | 15 PLN | 15 PLN | |
8229 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 10 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | 25 PLN | 25 PLN | |
8232 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 25 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | 30 PLN | 30 PLN |