Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
23895 |
1944 Stutthof, sekretnik ogólnoobozowy z sygnaturą "KL/75/4.43 5.000.000", wysłany 1.11.44 do Pucka, wewnątrz stempelek cenzury obozowej. | 300 PLN | 300 PLN | |
23906 |
1944 Majdanek, karta pocztowa wysłana 6.VIII z Lublina za pośrednictwem sowieckiej poczty polowej 53340 do Czerniowiec, cenzura nr.25217, kasownik odbiorczy; fragment treści (pisownia zachowana): "Popołudniu zwiedziłem "Majdanki" [-] żeby zobaczyć tych trupów którzy Niemcy nie zdążyli popalić. Widziałem na własny oczy "drugi Katyń""; wstrząsająca całość w doskonałym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
23922 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, karta pocztowa opłacona znaczkiem w kolorze ultramarynowym, odmiana o bardzo ciemnym odcieniu na papierze białym gładkim cienkim, z usterkami - przerwaną ramką i uszkodzonym napisem; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; pełna treść, piękny stan, gwarancja i opis, Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
23931 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Pocztylion" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnocceglastym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
23955 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 10 pf. na karcie pocztowej ozdobionej świąteczną grafiką, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja. | 150 PLN | 160 PLN | |
23966 |
1942-43 pochodnia, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy, kompletna seria, gwarancja Falkowski. | 120 PLN | 120 PLN | |
23970 |
1942 Pochodnia. | 10 PLN | 10 PLN | |
23973 |
1942 Lotnik, całostka z pełnym tekstem z oryginalnego obiegu, wysłana 10.II; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
24007 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | 20 PLN | 20 PLN | |
24013 |
24025 |
1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy rocznicy odzyskania niepodległości. | 50 PLN | 50 PLN | |
24028 |
24029 |
1943 Józef Piłsudski, znaczek wydany z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości na kopercie listu poleconego, przesłanego 22.XI; gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
24031 |
24041 |
1943 pocztówka z grafiką. | 50 PLN | 50 PLN | |
24084 |
1944 Rok Olimpijski - unikalne Olimpijskie Tableau "OLIMPIJSKI ROK w IIC - 23.VII 13.VIII 1944", łączące elementy grafiki z oficjalnego programu zawodów - projekty znaczków Związku Wojskowych Klubów Sportowych oraz ilustrację z okolicznościowej karty pocztowej wraz dolepionymi znaczkami; nie zostały one skasowane w trzecim dniu zawodów gdyż oficjalnie zostały wprowadzone do obiegu dopiero 13.VIII. w dniu ich zakończenia, wielka rzadkość, może być ozdobą zbioru o tematyce olimpijskiej. | 4 000 PLN | 4 000 PLN | |
24129 |
1942 trąbka pocztowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
24143 |
1944 kraty, duży ślad po podklejeniu, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
24149 |
1944 kury, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
24151 |
1945 Orzeł Biały, gwarancja Perzyński, Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
24181 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
24210 |
1944 kartka ze znakiem opłaty Gryf, jedyny znany egzemplarz z drukiem podwójnym, normalnym i odwróconym, kartka taka nie była do tej pory opisana i katalogowana, unikat wśród walorów poczt obozowych, fotoatest i Kronenberg. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
24211 |
1944 Caritas, karta pocztowa, papier zielony liniowany gruby, bez napisów; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
24235 |
1940 Judaica - osiedle Sośwa na Uralu w kompleksie obozowym "SIEWURALŁAG", obóz dla Żydów i Polaków wywiezionych z Polski w ramach I lub II deportacji sowieckiej; fragment treści: "... katolików trzy czy cztery rodziny - reszta Żydzi", jak widać represje sowieckie dotyczyły również ludności polskiej pochodzenia żydowskiego; karta pocztowa do Lwowa wysłana 9.VIII, kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny wirnik z usuniętym napisem i nowy sowiecki; całość w dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
24250 |
1939 Kozielsk - pierwszy list z niewoli !!! napisany 29.XI adresowany do Lublina, a w razie niemożliwości doręczenia podano drugi adres w Krakowie, z treści listu pomimo tragicznych okoliczności przebija pewien optymizm: "... do mego powrotu..." , "... wszystko zakończy się pomyślnie!"; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
24256 |
1940 wydanie dla internowanych Polaków w Szwajcarii. | 110 PLN | 110 PLN | |
24266 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Balatonlelle, widokówka wysłana 9.IV z obozu do Warszawy, stempelek zwalniający od opłaty pocztowej, cenzury. | 60 PLN | 60 PLN | |
24270 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Nagyszakacsi, formularz wysłany 15.X z obozu do Warszawy, cenzury. | 60 PLN | 60 PLN | |
24297 |
1940 Stalag IIA - karta do obozu, wysłana 18.III z Krakowa, wykorzystano polski formularz z napisem KARTA POCZTOWA, zwraca uwagę nietypowego kształtu stempelek cenzury obozowej i stempelek nadejścia - datownik biurowy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, z eksponatu J.Falkowskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
24375 |
1945 Libertas, znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
24385 |
1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze fioletowym, gwarancja Schmutz. | 550 PLN | 550 PLN | |
24395 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | 150 PLN | 150 PLN | |
24458 |
1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Miszczak. | 35 PLN | 45 PLN | |
24459 |
1945 Rudnik, seria znaczków z lokalnym nadrukiem typu III, znaczek 15III nieznaczny ślad po odcisku palca, ogólnie bardzo ładny stan wszystkich znaczków, gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
24460 |
1944 Wodzowie - Traugutt, pionowa parka znaczków za 25 gr. na liście wysłanym 18.IX przez Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach do Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, znaczki unieważnione poniemieckim (GG) datownikiem o średnicy 24 mm z wyróżnikiem "e" (typ 300/1); koperta firmowa BACUTIL ... Zweistelle Lublin ... nicowana z przesyłki w odwrotnym kierunku, z Wydziału Aprowizacyjnego Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie do Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach; koperta jest nieco dłuższa i dla lepszej ekspozycji została po lewej stronie złożona, przy otwieraniu nadcięto jeden znaczek, a następnie dość brutalnie ją rozerwano; ponieważ jednak nie ma żadnych ubytków papieru po złożeniu list prezentuje się bardzo dobrze (co widać na skanie); z miejscowości poza Lublinem znanych jest najwyżej po kilka listów, a takie z ewidentnie niefilatelistycznego obiegu należą do największych rzadkości kolekcji Polski powojennnej, gwarancja i kolorowy fotoatest Piekut. | 4 800 PLN | 4 800 PLN | |
24466 |
1944 Wodzowie, nowodruki z książki Poczta Polska w 1944 Roku. | 25 PLN | 30 PLN | |
24469 |
1944 Wodzowie, czworoblok z poz. 14/25, znaczek z poz. 14 z błędem "przerwane G i wyrostek przy literze A w POLSKA", znaczek z poz. 24 z charakterystyczną kropką na czole, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
24472 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 12.I.45 z Sądu Gminnego w miejscowości Frysztak Krośnieński do Rzeszowa już po wycofaniu znaczków z obiegu!!! poczta zapewne "spojrzała przez palce" na ten fakt i nie naliczyła dopłaty; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.173, koperta mocno wycięta; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
24474 |
1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA !!! Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, sześcioblok znaczków z III walca z pozycji 18/30 z unikalnym błędem z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2"; list polecony opłacony według taryfy krajowej, wysłany z Krosna do Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża w Ottawie, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym, okupacyjna nalepka polecenia; zalepki cenzury kanadyjskiej, kasowniki odbiorcze z 12 i 23 maja 1945, przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia po co najmniej pół roku, musiała być wysłana przed 1.I.1945 (data wycofania znaczków z obiegu); wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie nie były do tej pory znane; niezwykle ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki koperty); temat - CZERWONY KRZYŻ. | 400 PLN | 400 PLN | |
24475 |
1944 Goznak, frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.XI z urzędu pocztowego Warszawa 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie; jedna z nielicznych przesyłek ze stemplem polskiej cenzury tu - nr.89, poprzez Turcję i Egipt dotarł do adresata 15.V.1945, liczne stemple pośrednie, cenzury (rzadka sześciokątna egipska); dekoracyjna całość. | 350 PLN | 350 PLN |