Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
23895

1944 Stutthof, sekretnik ogólnoobozowy z sygnaturą "KL/75/4.43 5.000.000", wysłany 1.11.44 do Pucka, wewnątrz stempelek cenzury obozowej.

300 PLN300 PLN
23906

1944 Majdanek, karta pocztowa wysłana 6.VIII z Lublina za pośrednictwem sowieckiej poczty polowej 53340 do Czerniowiec, cenzura nr.25217, kasownik odbiorczy; fragment treści (pisownia zachowana): "Popołudniu zwiedziłem "Majdanki" [-] żeby zobaczyć tych trupów którzy Niemcy nie zdążyli popalić. Widziałem na własny oczy "drugi Katyń""; wstrząsająca całość w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
23922

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, karta pocztowa opłacona znaczkiem w kolorze ultramarynowym, odmiana o bardzo ciemnym odcieniu na papierze białym gładkim cienkim, z usterkami - przerwaną ramką i uszkodzonym napisem; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; pełna treść, piękny stan, gwarancja i opis, Schmutz.

800 PLN800 PLN
23931

1941 Poczta Wielkanocna - "Pocztylion" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnocceglastym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN200 PLN
23955

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 10 pf. na karcie pocztowej ozdobionej świąteczną grafiką, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

150 PLN160 PLN
23966

1942-43 pochodnia, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy, kompletna seria, gwarancja Falkowski.

120 PLN120 PLN
23970

1942 Pochodnia.

10 PLN10 PLN
23973

1942 Lotnik, całostka z pełnym tekstem z oryginalnego obiegu, wysłana 10.II; walor z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
24007

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

20 PLN20 PLN
24013

20 PLN20 PLN
24025

1943 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy rocznicy odzyskania niepodległości.

50 PLN50 PLN
24028

20 PLN20 PLN
24029

1943 Józef Piłsudski, znaczek wydany z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości na kopercie listu poleconego, przesłanego 22.XI; gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
24031

20 PLN20 PLN
24041

1943 pocztówka z grafiką.

50 PLN50 PLN
24084

1944 Rok Olimpijski - unikalne Olimpijskie Tableau "OLIMPIJSKI ROK w IIC - 23.VII 13.VIII 1944", łączące elementy grafiki z oficjalnego programu zawodów - projekty znaczków Związku Wojskowych Klubów Sportowych oraz ilustrację z okolicznościowej karty pocztowej wraz dolepionymi znaczkami; nie zostały one skasowane w trzecim dniu zawodów gdyż oficjalnie zostały wprowadzone do obiegu dopiero 13.VIII. w dniu ich zakończenia, wielka rzadkość, może być ozdobą zbioru o tematyce olimpijskiej.

4 000 PLN4 000 PLN
24129

1942 trąbka pocztowa.

50 PLN50 PLN
24143

1944 kraty, duży ślad po podklejeniu, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
24149

1944 kury, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
24151

1945 Orzeł Biały, gwarancja Perzyński, Schmutz.

30 PLN30 PLN
24181

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
24210

1944 kartka ze znakiem opłaty Gryf, jedyny znany egzemplarz z drukiem podwójnym, normalnym i odwróconym, kartka taka nie była do tej pory opisana i katalogowana, unikat wśród walorów poczt obozowych, fotoatest i Kronenberg.

5 000 PLN5 000 PLN
24211

1944 Caritas, karta pocztowa, papier zielony liniowany gruby, bez napisów; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
24235

1940 Judaica - osiedle Sośwa na Uralu w kompleksie obozowym "SIEWURALŁAG", obóz dla Żydów i Polaków wywiezionych z Polski w ramach I lub II deportacji sowieckiej; fragment treści: "... katolików trzy czy cztery rodziny - reszta Żydzi", jak widać represje sowieckie dotyczyły również ludności polskiej pochodzenia żydowskiego; karta pocztowa do Lwowa wysłana 9.VIII, kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny wirnik z usuniętym napisem i nowy sowiecki; całość w dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
24250

1939 Kozielsk - pierwszy list z niewoli !!! napisany 29.XI adresowany do Lublina, a w razie niemożliwości doręczenia podano drugi adres w Krakowie, z treści listu pomimo tragicznych okoliczności przebija pewien optymizm: "... do mego powrotu..." , "... wszystko zakończy się pomyślnie!"; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

1 200 PLN1 000 PLN
24256

1940 wydanie dla internowanych Polaków w Szwajcarii.

110 PLN110 PLN
24266

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Balatonlelle, widokówka wysłana 9.IV z obozu do Warszawy, stempelek zwalniający od opłaty pocztowej, cenzury.

60 PLN60 PLN
24270

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Nagyszakacsi, formularz wysłany 15.X z obozu do Warszawy, cenzury.

60 PLN60 PLN
24297

1940 Stalag IIA - karta do obozu, wysłana 18.III z Krakowa, wykorzystano polski formularz z napisem KARTA POCZTOWA, zwraca uwagę nietypowego kształtu stempelek cenzury obozowej i stempelek nadejścia - datownik biurowy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, z eksponatu J.Falkowskiego.

200 PLN200 PLN
24375

1945 Libertas, znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym, gwarancja.

100 PLN100 PLN
24385

1945 Helmstedt, nalepki pocztowe o charakterze charytatywnym w układzie próbnym arkusika czteroznaczkowego na papierze kredowym niegumowanym w kolorze fioletowym, gwarancja Schmutz.

550 PLN550 PLN
24395

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

150 PLN150 PLN
24458

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Miszczak.

35 PLN45 PLN
24459

1945 Rudnik, seria znaczków z lokalnym nadrukiem typu III, znaczek 15III nieznaczny ślad po odcisku palca, ogólnie bardzo ładny stan wszystkich znaczków, gwarancja Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
24460

1944 Wodzowie - Traugutt, pionowa parka znaczków za 25 gr. na liście wysłanym 18.IX przez Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach do Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, znaczki unieważnione poniemieckim (GG) datownikiem o średnicy 24 mm z wyróżnikiem "e" (typ 300/1); koperta firmowa BACUTIL ... Zweistelle Lublin ... nicowana z przesyłki w odwrotnym kierunku, z Wydziału Aprowizacyjnego Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie do Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach; koperta jest nieco dłuższa i dla lepszej ekspozycji została po lewej stronie złożona, przy otwieraniu nadcięto jeden znaczek, a następnie dość brutalnie ją rozerwano; ponieważ jednak nie ma żadnych ubytków papieru po złożeniu list prezentuje się bardzo dobrze (co widać na skanie); z miejscowości poza Lublinem znanych jest najwyżej po kilka listów, a takie z ewidentnie niefilatelistycznego obiegu należą do największych rzadkości kolekcji Polski powojennnej, gwarancja i kolorowy fotoatest Piekut.

4 800 PLN4 800 PLN
24466

1944 Wodzowie, nowodruki z książki Poczta Polska w 1944 Roku.

25 PLN30 PLN
24469

1944 Wodzowie, czworoblok z poz. 14/25, znaczek z poz. 14 z błędem "przerwane G i wyrostek przy literze A w POLSKA", znaczek z poz. 24 z charakterystyczną kropką na czole, gwarancja.

600 PLN600 PLN
24472

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 12.I.45 z Sądu Gminnego w miejscowości Frysztak Krośnieński do Rzeszowa już po wycofaniu znaczków z obiegu!!! poczta zapewne "spojrzała przez palce" na ten fakt i nie naliczyła dopłaty; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.173, koperta mocno wycięta; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
24474

1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA !!! Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, sześcioblok znaczków z III walca z pozycji 18/30 z unikalnym błędem z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2"; list polecony opłacony według taryfy krajowej, wysłany z Krosna do Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża w Ottawie, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym, okupacyjna nalepka polecenia; zalepki cenzury kanadyjskiej, kasowniki odbiorcze z 12 i 23 maja 1945, przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia po co najmniej pół roku, musiała być wysłana przed 1.I.1945 (data wycofania znaczków z obiegu); wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie nie były do tej pory znane; niezwykle ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki koperty); temat - CZERWONY KRZYŻ.

400 PLN400 PLN
24475

1944 Goznak, frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.XI z urzędu pocztowego Warszawa 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie; jedna z nielicznych przesyłek ze stemplem polskiej cenzury tu - nr.89, poprzez Turcję i Egipt dotarł do adresata 15.V.1945, liczne stemple pośrednie, cenzury (rzadka sześciokątna egipska); dekoracyjna całość.

350 PLN350 PLN