Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
25755 |
1938 list urzędowy z Wydziału Śledczego w Wieluniu do Krotoszyna. | 15 PLN | 15 PLN | |
25762 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 45, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
25772 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
25784 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 30 h. z nadrukiem formą IIA poz.39, lekki ślad po podlepce, poza tym w ładnym stanie, sygnatura Philatelia Kraków, gwarancja i opis Schmutz. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
25787 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 80, gwarancja i oznaczenie. | 300 PLN | 300 PLN | |
25792 |
1920 kartka ze Lwowa 1.XII.20 niewłaściwie opłacona, dopłatę uiścił odbiorca w Krakowie. | 25 PLN | 25 PLN | |
25805 |
1921 seria znaczków dopłatnych. | 10 PLN | 100 PLN | |
25809 |
1923 seria znaczków dopłatnych. | 10 PLN | 35 PLN | |
25810 |
1923 wydanie obiegowe - orzeł z tarczą, arkusz znaczka za 100 mk, materiał badawczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
25811 |
1924 kartka z Jarosławia 3.III.24 opłacona przez odbiorcę w Rzeszowie znaczkami dopłaty. | 50 PLN | 50 PLN | |
25831 |
1938 ozdobne cyfry, seria. | 35 PLN | 35 PLN | |
25832 |
1938 ozdobne cyfry, czysta seria znaczków dopłaty. | 30 PLN | 30 PLN | |
25847 |
1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 1 zł. z czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 45 PLN | |
25850 |
1950 "grosze" - ładnie frankowany zagraniczny list polecony, wysłany 1952 z Zurychu do Warszawy, niedostatecznie opłacony, doklejone znaczki dopłaty z nadrukiem typu 2; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
25859 |
1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich 3 Dywizja 4 Korpus generała Legrand, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 15.VII z obozu Mewe (Gniew) na granicach Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbity kasownik nadawczy - No 5 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, pełna treść, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska, z kolekcji S.Rosińskiego. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
25862 |
1920 wydanie przedrukowe, seria czysta na podlepkach, w ładnym stanie. | 80 PLN | 80 PLN | |
25868 |
1920-43 zestaw serii obiegowych i lotniczych na podlepkach. | 150 PLN | 150 PLN | |
25871 |
1920 seria wydania prowizorycznego z dwoma odmianami znaczka za 25 fen. | 20 PLN | 20 PLN | |
25874 |
1920 wydanie prowizoryczne, seria z poddrukiem bladoszarym i łukami skierowanymi na dół. | 15 PLN | 15 PLN | |
25880 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek bez poddruku. | 10 PLN | 15 PLN | |
25889 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek bez poddruku. | 10 PLN | 10 PLN | |
25896 |
1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10 Pf karta, czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
25898 |
1920 14.VI wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
25899 |
1920 14.VI wydanie przedrukowe, 15+15 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | 80 PLN | 72 PLN | |
25903 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/ 7 1/2+30/ 7 1/2 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta, słabszy stan zachowania. | 60 PLN | 54 PLN | |
25904 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10 Pf karta podstawowa z usterką przerwa w pionowej kresce dzielącej, czysta, słabszy stan zachowania (przebarwienia). | 35 PLN | 31 PLN | |
25908 |
1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy zgięty w miejscach oddzielania poszczególnych odcinków. | 80 PLN | 72 PLN | |
25909 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana. | 240 PLN | 240 PLN | |
25910 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - "Koga", seria nacinana na podlepkach. | 70 PLN | 70 PLN | |
25913 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - "Koga", seria ząbkowana na podlepkach. | 30 PLN | 30 PLN | |
25922 |
1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska, seria. | 120 PLN | 120 PLN | |
25930 |
1921 seria wydania tygodnia walki z gruźlicą. | 20 PLN | 20 PLN | |
25931 |
1921 list firmowy do Niemiec. | 15 PLN | 15 PLN | |
25936 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 30 Pf, karton piaskowy, kreska rozdzielająca stronę adresową umieszczona jest pod "ka" w napisie "Postkarte", zalane "e" w "Postkarte", czysta. | 60 PLN | 54 PLN | |
25939 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 40 Pf, czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
25940 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20 Pf przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | 80 PLN | 72 PLN | |
25941 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 20+20 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta, minimalnie słabszy stan zachowania (na odwrocie kilka delikatnych przebarwień). | 150 PLN | 135 PLN | |
25944 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40+40 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | 160 PLN | 144 PLN | |
25945 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 80 Pf, przerwa w każdej z czterech kropkowanych linii adresowych, czysta. | 70 PLN | 63 PLN | |
25947 |
1921-23 zestaw serii dopłaty na podlepkach. | 40 PLN | 40 PLN |