Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
41640 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku. | 40 PLN | 40 PLN | |
41646 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
41650 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria. | 35 PLN | 35 PLN | |
41692 |
1939 Zaolzie, list polecony wysłany 31.1 z miejscowości Piotrowice Frysztackie do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem z wyróżnikiem *a*, czarny stempelek polecenia; na odwrocie datowniki odbiorcze z 1.II, oryginalna korespondencja z tego obszaru jest bardzo rzadko spotykana; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | 700 PLN | 700 PLN | |
41693 |
1939 list polecony z Sanoka do Stanów Zjednoczonych, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | 100 PLN | 100 PLN | |
41698 |
1939 list polecony z Lwowa (urząd telefonów i telegrafów) do Szwajcarii opłacony serią okolicznościową FIS w Zakopanem, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | 150 PLN | 150 PLN | |
41705 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka. | 120 PLN | 120 PLN | |
41706 |
1939 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel kontroli dewizowej Warszawa 7 i stemple odbiorcze na odwrocie. | 100 PLN | 100 PLN | |
41707 |
1939 list polecony z UP Warszawa 7 do Szwajcarii, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | 150 PLN | 150 PLN | |
41708 |
1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom. | 80 PLN | 80 PLN | |
41724 |
1939 "DNI SŁOWACKIEGO/ KRZEMIENIEC/ 3-IV.-4-IX-1939" Krzemieniec 1, ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy (Myślicki 39 005) na liście wysłanym do Równego, nalepka okolicznościowa obchodów. | 100 PLN | 100 PLN | |
41744 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym. | 60 PLN | 60 PLN | |
41747 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | 150 PLN | 150 PLN | |
41751 |
1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zdołbunów nr 9. | 40 PLN | 30 PLN | |
41759 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Warszawa nr 19, kasownik z wyróżnikiem b. | 130 PLN | 130 PLN | |
41763 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC101, kartka z Kielc do Kiwerce na Wołyniu nadana 3.09.39, stempel cenzury z Kielc BC nr 101 w barwie fioletowej z parafką cenzora. | 400 PLN | 400 PLN | |
41784 |
1920 godło Litwy Środkowej, seria w czworoblokach. | 30 PLN | 30 PLN | |
41785 |
1920 godło Litwy Środkowej, parka częściowo bez perforacji poziomej. | 45 PLN | 45 PLN | |
41830 |
1921 godło Litwy Środkowej, marginesowa makulatura próby znaczka za 25 fen. w kolorze ciemnooliwkowozielonym o podwójnym druku, na cienkim szorstkim częściowo drugostronnie zadrukowanym papierze gazetowym, gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz | 200 PLN | 200 PLN | |
41832 |
1921 godło Litwy Środkowej, seria w czworoblokach. | 30 PLN | 30 PLN | |
41841 |
1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, makulatura znaczka za 25 f.+2 mk. skośny nadruk NA ŚLĄSK / 2 M. z kilkoma dodatkowo odbitymi spacjami i plamą pomiędzy 2 a M., gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
41843 |
1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, ząbkowany znaczek za 1+2 mk. z wczesną fazą błędu "uszkodzone N" (końcowa faza "A zamiast NA" występuje na znaczkach ciętych), gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
41894 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, seria w czworoblokach. | 300 PLN | 220 PLN | |
41895 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Lucjana Żeligowskiego, seria w czworoblokach. | 200 PLN | 150 PLN | |
41927 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | 150 PLN | 150 PLN | |
41928 |
1921 znaczki dopłaty, rzadka próba znaczka za 3 mk. w kolorze czarnym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 50 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
41930 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, unikalna makulatura próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze, jest katalogowana na papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 100 szt.), perforowana z trzech stron ze śladem perforacji przez środek rysunku zamiast po lewej stronie, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
41955 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana. | 150 PLN | 150 PLN | |
41965 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
41992 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", seria w czworoblokach. | 400 PLN | 360 PLN | |
42001 |
1926 Port Gdańska, podstawowa seria w czworoblokach, gwarancja. | 500 PLN | 500 PLN | |
42013 |
1927 Port Gdańsk, widokówka wysłana z wycieczki statkiem na Hel i wysłana stamtąd do Tarnopola, frankatura znaczkiem wydania dla polskiej placówki w Gdańsku błędnie odkreślona na Helu jako nieprawidłowa co potem skorygowano adnotacją „To” (bez dopłaty). | 350 PLN | 400 PLN | |
42015 |
1928 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe 10 gr "kolumna Zygmunta" i wydanie przedrukowe na czerwonobrązowym znaczku obiegowym za 25 gr z J.Piłsudskim - frankatura mieszana, list zleceniowy koperta - druk o sygnaturze M.P.i T.53 (III.-928) wysłany z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Mławy; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No1" z wyróżnikiem "e" pod mostkiem z dnia 25.XI - najpóźniejsza znana data jego użycia!!! (katalog Wolff'a jako krańcową datę użycia podaje 12.XI); czerwony stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
42019 |
1929 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski. | 100 PLN | 100 PLN | |
42020 |
1929 Port Gdańska, seria w czworoblokach, gwarancja Falkowski. | 400 PLN | 400 PLN | |
42035 |
1933 Port Gdańsk, czworoblok, gwarancja Falkowski. | 400 PLN | 400 PLN | |
42044 |
1934 Port Gdańska, seria w czworoblokach, gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
42049 |
1934 Port Gdańsk, polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, znaczek do przesyłek zwykłych skasowany 3 VIII datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; bardzo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 350 PLN | |
42050 |
1935 Port Gdańsk, firmowy list polecony nadany w polskim urzędzie pocztowym do Wilna, na odwrocie stempel odbiorczy. | 360 PLN | 324 PLN | |
42057 |
1936-7 Port Gdańsk, serie widokowe w czworoblokach, dwie odmiany znaczka za 25 gr., gwarancja Falkowski. | 400 PLN | 400 PLN |