Aukcja rozpocznie się 15.11.2024

Wyniki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
39350

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano, cięte próby bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, błędnie katalogowane jako gumowane (Fi.na podlepce 1500.-, bez podlepki 2250.-), gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
39362

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowany znaczek czysty za 2 gr. typ 3 z ciekawym utlenieniem prawej strony rysunku, sygnowany, gwarancja i oznaczenie typu Łaszkiewicz.

70 PLN63 PLN
39433

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą, bez podlepek ani ich śladów.

120 PLN120 PLN
39501

1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / dwie belki", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
39531

1918 Włocławek, znaczek drugiego wydania poczty lokalnej we Włocławku z nadrukiem "Na Skarb Narodowy" w kolorze czerwonym stemplowany grzecznościowo na kopercie ze znaczkami wydania przedrukowego PP/GGW unieważniony kasownikiem Aleksandrowa Kujawskiego.

500 PLN450 PLN
39566

1918 seria pomnikowa, arkusz znaczka za 5 fen., błędy i usterki: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 18 B5 "prawa 5 z kropką wewnątrz", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 26 B4 "P w Poczta wyszczerbione", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

1 000 PLN1 000 PLN
39569

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

30 PLN30 PLN
39602

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.79 "ścienione c" (inne błędy Fi.400.-),gwarancja Schmutz.

240 PLN216 PLN
39603

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z rzadkim błędem "uszkodzone Polska" (inne błędy Fi.400.-), gwarancja i opis.

240 PLN216 PLN
39618

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.63 "obniżone l", gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
39621

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

480 PLN420 PLN
39625

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, trzecia i czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
39693

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
39695

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.11 "podniesione s", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

120 PLN120 PLN
39713

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

80 PLN90 PLN
39743

1918 wydanie PP/GGW. znaczek w barwie szafirowej z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
39767

1918 wydanie PP/GGW - GRODZISK, znaczek za 25/7,5 fen. w kolorze czerwonopomarańczowym z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.34 "ścieniona i wyszczerbiona trzecia kreska" i dodatkowo "ścienione c w Poczta", unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu II (z usuniętym mostkiem i napisem PROWIZORIO) w Grodzisku, gwarancja i opis Krawczyk.

240 PLN240 PLN
39776

1918 wydanie PP/GGW - JABŁONNA, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, ostemplowany rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Jabłonnie - 13 nierównych promieni ułożonych w formie koła; dodatkowo w nadruku nowej wartości uszkodzona cyfra 2 (poz.35), gwarancja i opis.

200 PLN200 PLN
39783

1918 wydanie PP/GGW. parka z nadrukiem drugiej formy, górny znaczek niewielka podlepka, gwarancja i oznaczenie.

170 PLN170 PLN
39818

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 40 fen. z lekko przesuniętym w dół nadrukiem drugą formą, na srebrzystym nadruku GGW, gwarancja i oznaczenie.

40 PLN40 PLN
39831

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem GGW farbą anilinową, gwarancja Berbeka.

3 000 PLN2 700 PLN
39833

1918 SŁUPCA - KALISZ - wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. ze skośnie przesuniętym nadrukiem pierwszą formą i opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.43 "czwarta kreska przecięta nieregularną przerwą", unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Słupcy, gwarancja i oznaczenie.

120 PLN120 PLN
39915

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia 23.1.19 do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania i prezencja, gwarancja.

3 200 PLN3 200 PLN
39937

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Chęcin nadany 20.1.19 do Kielc, mieszana opłata z znaczkami austriackimi, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest.

5 000 PLN5 000 PLN
39985

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja Wiatrowski.

400 PLN350 PLN
39990

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski.

9 000 PLN7 800 PLN
39991

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi, list ponad dwukrotnie przepłacone, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

1 200 PLN1 200 PLN
39997

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

1 800 PLN1 850 PLN
40021

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 90, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

500 PLN500 PLN
40080

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

35 PLN35 PLN
40133

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 97, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

1 700 PLN1 800 PLN
40147

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 5, gwarancja i oznaczenie Puchała.

450 PLN450 PLN
40154

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz.

550 PLN550 PLN
40163

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w wyjątkowo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife, Bojanowicz, Mikstein, Rachmanow, Schmutz3); najdroższy za 10 h. sygnowany MARBACH, gwarancja z oznaczeniem IIC53 Schmutz.

1 100 PLN1 100 PLN
40189

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podniesionym nadrukiem, gwarancja.

80 PLN80 PLN
40191

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/7,5 f. z błędem na poz.14 "zgrubienie na literze l", gwarancja i opis pozycji Falkowski.

60 PLN60 PLN
40224

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Chybi nadany 13.11.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN200 PLN
40230

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 5 h., lewy z błędem "y połączone z białą ramką", a prawy z błędami "plamka nad lewym szponem orła" i "h połączone z obwódką lewej tarczy", gwarancja Berbeka.

60 PLN60 PLN
40238

1919 wydanie Komisji Rządzącej, wieloblok z drukiem na pomarszczonym papierze (charakterystyczne "rozejście się" rysunku) - znaczki w trzeciej kolumnie.

95 PLN95 PLN
40268

1919 przekaz paczkowy z Biłgoraja do Szydłowca, opłaty doręczeniowe opłacone znaczkiem opłaty.

350 PLN360 PLN