Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
42859 |
1941 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Dębicy przez Kraków do Niemiec. | 30 PLN | 30 PLN | |
42873 |
1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz z sektora 4 w dobrym stanie. | 360 PLN | 360 PLN | |
42885 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | 120 PLN | 108 PLN | |
42887 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr parka pionowa, dolny znaczek z odbitką dużego ciała obcego, które dostało się w procesie druku między papier, a formę; kasowane z obiegu pocztowego; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (znaczek ukośnie złamany); gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | 200 PLN | 150 PLN | |
42888 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr czworoblok, na każdym znaczku usterki, na lewym górnym "para z ust", na prawym górnym "plama na głowie"; na dwóch dolnych opisane w "Przeglądzie Filatelistycznym" 8/2022 przez pp. K.Skwarę i J.Walochę, na lewym "złamana linia (bumerang) nad 8", na prawym "smuga z przodu głowy (na prawym brzegu znaczka)"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis każdego znaczka Walocha. | 300 PLN | 250 PLN | |
42889 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 12 gr z gapą i błędem: "plamy na czole i policzku"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 60 PLN | |
42890 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 12 gr z gapą i rozmytą farbą rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | 200 PLN | 150 PLN | |
42894 |
1941 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.VIII z Warszawy do Sztokholmu, zarówno niecodzienna wysokość opłaty 90 gr (karta zagraniczna 30 gr, z opłaconą odpowiedzią 60 gr), jak i zszywka po lewej stronie u góry wskazują, że była to najpewniej "prywatna" karta z opłaconą odpowiedzią zszyta z dwóch całostek; czerwony okrągły z godłem stempelek niemieckiej cenzury Wehrmachtu, adnotacje i stempelki cenzorskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 270 PLN | |
42895 |
1941 kartka z Krakowa do Wilna, stempel cenzury Wermachtu. | 100 PLN | 100 PLN | |
42913 |
1941 nalepka propagandowa "Antychryst BOLSZEWIK", słaby stan zachowania. | 10 PLN | 21 PLN | |
42944 |
1942 53. urodziny A.Hitlera, seria kasowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | 15 PLN | 15 PLN | |
42952 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 72 PLN | |
42955 |
1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, niegumowany znaczek cięty, gwarancja Jendroszek. | 800 PLN | 800 PLN | |
42970 |
1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania (strona tytułowa oddzielona). | 40 PLN | 40 PLN | |
42990 |
1943 list polecony z Dębicy do Niemiec, sygnatura III.42, na odwrocie stempel odbiorczy. | 50 PLN | 40 PLN | |
42994 |
1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym. | 80 PLN | 72 PLN | |
43007 |
1943 urodziny A. Hitlera, seria unieważniona koksownikiem pierwszego dnia obiegu wklejona na kartce w formie bloku. | 50 PLN | 65 PLN | |
43012 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek z kasownikiem okolicznościowym. | 15 PLN | 15 PLN | |
43015 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest. | 9 000 PLN | 8 000 PLN | |
43017 |
1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, seria w arkusza sprzedażnych w bardzo dobrym stanie. | 480 PLN | 408 PLN | |
43018 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
43029 |
1943 list z Dębicy do Niemiec, sygnatura III.42. | 40 PLN | 30 PLN | |
43031 |
1943 kartka z Zamościa do Chorwacji, stempel cenzury Wermachtu. | 100 PLN | 100 PLN | |
43038 |
1943 wydanie urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z błędem na poz.90 "plamka na ramce ilustracji"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 95 PLN | |
43060 |
1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie. | 2 000 PLN | 1 700 PLN | |
43082 |
1944 kartka z Krakowa do Węgier, zwrot - stempelek "Auslieferung durch / Briefkasten verboten." - wysyłka przez skrzynkę pocztową zabroniona. | 200 PLN | 200 PLN | |
43101 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych. | 300 PLN | 255 PLN | |
43113 |
1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu. | 175 PLN | 175 PLN | |
43141 |
1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie. | 200 PLN | 255 PLN | |
43144 |
1940 korespondencja Polaków wywiezionych przez sowietów w ramach II deportacji (16.IV) do Kazachstanu, karta pocztowa wysłana 19.7 do Ryglic z górniczego miasteczka Stiepniak w obwodzie akmolińskim, gdzie zesłańcy pracowali przy wydobyciu złota, w pierwszym najtrudniejszym roku zsyłki zmarły prawie wszystkie polskie dzieci i ludzie starsi; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stemple cenzury Wehrmachtu; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | 150 PLN | 150 PLN | |
43152 |
1942 Auschwitz - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka z obozu koncentracyjnego na listowniku obozu koncentracyjnego Auschwitz 19.6.42 do Tarnowa, stempel cenzora "Geprüft / 7 / A.L. Auschwitz", bardzo ładny stan zachowania. | 350 PLN | 350 PLN | |
43154 |
1942 listownik z obozu pracy przymusowej w Katowicach adresowany na niemiecką pocztę polową, przesyłka nie doręczona. | 160 PLN | 130 PLN | |
43176 |
1944 Stutthof - niemiecki obóz koncentracyjny, sekretnik wysłany z obozu nadany 29.01.44 do Jeziorka koło Łomży, wewnątrz stempel cenzury obozu. | 650 PLN | 585 PLN | |
43178 |
1944 Majdanek - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka od więźnia przez PCK w Lublinie nadana 1.02.44 do Łukowa z informacją o otrzymaniu paczki, cenzura obozu nr 1, kartka w bardzo dobrym stanie zachowania. | 700 PLN | 630 PLN | |
43187 |
1955 Workuta - lotniczy list polecony wysłany 26.5 z Warszawy do rodziny deportowanej przez sowietów do Workuty; datownik odbiorczy na odwrocie; w latach 1938-1960 w okolicach Workuty stworzono zespół kilkunastu łagrów (w okresie lat 50-tych nazywany "Workutłag"), więźniowie wśród których były tysiące Polaków stanowili praktycznie jedyną siłę roboczą miejscowej gospodarki, a zwłaszcza zagłębia węgla kamiennego; po ponownym wkroczeniu sowietów na tereny Polski w 1944 zsyłano tam m.in. żołnierzy AK z obszaru Wileńszczyzny; przesyłki z kraju do miejsc zsyłki są o wiele rzadsze od przesyłek z ZSRR do Polski; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
43188 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w barwie ciemnoniebieskiej na papierze u o nakładzie 100 sztuk, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
43191 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w barwie brązowej na papierze u o nakładzie 1.900 sztuk, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 180 PLN | 211 PLN | |
43195 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w barwie ciemnobrązowej na papierze u o nakładzie 1.900 sztuk, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 180 PLN | 190 PLN | |
43207 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w barwie ultramarynowej na papierze z3 o nakładzie 2000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 130 PLN | 130 PLN | |
43211 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze czarnofioletowym na papierze żeberkowanym x5, nakład 120 sztuk razem z znaczkami podstawowymi zaliczonymi do tego nakładu w kolorze czarnym, bardzo rzadkie, gwarancja opis i oznaczenie Schmutz. | 3 000 PLN | 3 000 PLN |