Aukcja rozpocznie się 15.11.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
38098

1790/1812 Kwit cedułowy -dwujęzyczny niemiecko - polski blankiet formularzowy (nieużyty) z okresu budowy sieci dróg, kiedy to za przejazd pobierano opłaty w tzw. domach szosowych. Były to domy budowane na przełomie XVIII i XIX wieku przy drogach w Prusach - Wielkopolska, Pomorze, Śląsk, gdzie pobierano opłaty za przejazd. Pieniądze były przeznaczane na budowę kolejnych dróg oraz utrzymanie użytkowanych. Opłaty pobierano w zależności od rodzaju pojazdu.

250 PLN260 PLN
38100

1791 LWÓW - kompletny list datowany 16.XI wysłany z Trybunału Apelacyjnego we Lwowie do Tarnowa, na papierze z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii, dokument po łacinie podpisany "Josephus Comes Jaworski"; stempelek "K:K:GALIZI:APPELLATION", adnotacje pocztowe czerwonym atramentem, na odwrocie sucho tłoczona zalepka; podobny list znajduje się w kolekcji Alberto Macchi - włoskiego autora i reżysera teatralnego, a także kolekcjonera; bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
38114

1818 LWÓW - kompletny z pełną treścią prywatny list datowany 10 czerwca, wysłany ze Lwowa do Steyr z Jarosławia do Przeworska, czarny obwódkowy owalny (mniejszy) stempel nadawczy z ozdobnikami LEMBERG; adnotacje: dotyczące trasy wysyłki "p Wien" i czerwoną kredką dotycząca opłaty; słabszy stan zachowania (list w kilku miejscach podklejony paseczkami papieru).

150 PLN150 PLN
38119

1823 WILNO - koperta listu wysłanego z Wilna do Warszawy najpewniej do Marii Księżnej Druckiej-Lubeckiej Scypionowej żony Franciszka Ksawerego w tym czasie ministra skarbu Królestwa Polskiego, dwuwierszowy stempel nadawczy WILNA No 4. OKTOBRA 1823, dwuwierszowy stempel pocztamtu pogranicznego Królestwa Polskiego - ALEXOTA 17 OCTOB:, na froncie wpisano brązowym atramentem cyfrę "3", a niebieskim liczbę "30" (gr) - opłata za przesłanie listu na terenie Królestwa Polskiego, na odwrocie brązowym atramentem wpisana liczba "21." oznaczająca numer kolejny przesyłki na cedule; całość w doskonałym stanie zachowania.

4 000 PLN3 400 PLN
38120

1824 BRZEŚĆ - koszulka listu wysłanego 6/8 z Brześcia do Włocławka, bardzo czytelnie odciśnięty czarny jednowierszowy stempel nadawczy (26x6,5 mm) typu IIA z dopisaną pełną datą w tym roczną "6/8 24"; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "WOIEWODZTWO MAZOWIECKIE OBWOD KUJAWSKI BURMISTRZ MIASTA BRZESCIA"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

200 PLN200 PLN
38126

1827 kompletny składany z Lublina do Chełma, stempel nadawczy Lublina typ IB.

60 PLN65 PLN
38159

1840 KOSZALIN - kompletny list z pełną treścią wysłany 8/8 z Koszalina do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
38182

1845 składany list z Niska do Tarnowa.

30 PLN30 PLN
38191

1847 rewers wystawiony na list rekomendowany wysłany 24 października z Końskich do Radomia, "Kwit pocztowy" - druk uniwersalny stosowany w latach 1844-50 do: listów rekomendowanych, pieniężnych i na paczki, na odwrocie wyciąg z taryfy pocztowej obowiązującej od 1.01.1842; rzadko spotykany dokument w dobrym stanie zachowania.

300 PLN323 PLN
38211

1853 PIŁA - kompletny list z pełną treścią - druk pocztowy "Post-Insinuations-Dokument" - wysłany 16/1 z Piły do Wałcza (Deutsch Krone), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy SCHNEIDEMÜHL, wewnątrz odciśnięty okrągły stempel z godłem i trąbką pocztową; na froncie stempelek listonosza; walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN95 PLN
38238

1882 KOŁO - list pieniężny (10 rubli) wysłany 17 lipca z Koła do Grabowa w Wielkim Księstwie Poznańskim, koperta zabezpieczona pieczęciami lakowymi, w tym dużą pocztową z godłem i trąbkami oraz czterema małymi - prywatnymi; jednoobrączkowy datownik nadawczy z trąbkami odciśnięty na froncie i na odwrocie, datownik urzędu przejściowego w Słupcy i stempel pruskiego urzędu granicznego w Strzałkowie z dnia 31 7; dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
38264

1860 austriacki znaczek wydania z 1860 roku unieważniony w Krakowie, gwarancja.

30 PLN30 PLN
38265

1860 list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1860 roku.

100 PLN100 PLN
38273

1863 TARNOPOL, austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr skasowany 28/3 datownikiem w Tarnopolu; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
38284

1870 składany list z Krakowa do Austrii.

30 PLN30 PLN
38291

1874 niemiecka opaska za 1/3 Gr wysłana z Poznania do Kiel, na odwrocie datownik odbiorczy.

90 PLN90 PLN
38295

1875 kartka z Kołomyi do Austrii, austriacka całostka z napisami w dwóch językach, w tym w języku polskim, kartka złamana w połowie i z częściowo wydrapanym adresatem.

30 PLN30 PLN
38301

1877 rosyjska całostka wysłana z fabryki sukienniczej Adolfa Gotlieba Fiedlera z Kalisza do Berlina, pieczęć firmowa fabryki „A.G. Fiedler Sache Opatówek in Polen”, stempel ramkowy „Aus Polen” i na odwrocie okrągły stempel „D.30 11 1”, Dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fabryka Fiedlera zbudowana w latach 1824-26 była jedna z największych fabryk kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego.

150 PLN150 PLN
38303

80 PLN80 PLN
38310

1879 list firmowy ze Lwowa do Paryża opłacony znaczkami austriackimi wydania z 1867 roku.

50 PLN50 PLN
38320

1882 list polecony z Dąbrowy do Tarnowa, na odwrocie pieczęć lakowa i stempel odbiorczy.

80 PLN80 PLN
38326

30 PLN30 PLN
38327

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.

10 PLN10 PLN
38328

1885 recepis z Ulanowa opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1883 roku.

180 PLN190 PLN
38330

1886 Nowy Sącz, składany list z Nowego Sącza do Starego Sącza opłacony znaczkiem wydania z 1883 roku, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
38337

60 PLN60 PLN
38341

120 PLN120 PLN
38355

400 PLN400 PLN
38362

1899 kartka ze Lwowa do Londynu, kartka na odpowiedź.

120 PLN120 PLN
38366

1900 kartka z Krakowa do Niemiec, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

20 PLN20 PLN
38368

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

10 PLN10 PLN
38369

100 PLN100 PLN
38376

1903 kartka z Nowego Sącza do Grzybowa, austriacka całostka z napisami w trzech językach, w tym w języku polskim.

20 PLN20 PLN
38388

1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, stempel odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
38412

1910 przekaz paczkowy z Lwowa do Podwołczysk, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN200 PLN
38424

1911 kartka nadana ze schroniska nad Morskim Okiem przez urząd zwierzchni w Zakopanem, widokówka z krzyżem na Gubałówce z widokiem na Tatry.

160 PLN140 PLN
38427

1912 karta pocztowa wysłana 21.III z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy na froncie; minimalne przebarwienia.

20 PLN20 PLN
38429

1912 karta pocztowa wysłana 20.V z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 9.5 na froncie.

30 PLN30 PLN
38443

1913 list polecony wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thun w Szwajcarii, datownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
38446

1914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 22.V z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 10.5 na froncie (minimalne przebarwienia na końcach ząbków).

40 PLN75 PLN