Aukcja rozpocznie się 20.09.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
30006

200 PLN200 PLN
30007

1922 Górny Śląsk - RÖSNITZ - Rozumice, datownik typu B (dawniej typ I) bardzo ładnie odciśnięty 3/5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
30024

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, z delikatnym śladem pierwszej podlepki - na serii z nadrukiem Monte Cassino prawie niewidocznym.

240 PLN240 PLN
30027

1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony nadany z agencji nr 12 na niszczycielu ORP "Burza" do Newton, stempel cenzury brytyjskiej. List nadano z bazy w Newton - 16 Szkoła Pilotażu Postawowego Polskich Sił Powietrznych. Nadawcą jest Flying Officer (porucznik) Tadeusz Góra. Jeden z najsłynniejszych polskich szybowników (od czasów przedwojennych do PRL), pierwszy szybownik na świecie odznaczony Medalem Lilienthala, podczas wojny pilot myśliwski PSP (latał w Dywizjonach 316, 315 i 306), po wojnie wrócił do Polski, służył w LWP, zmarł w Świdniku. Przez cały 1942 (więc i w chwili nadania listu) służył w Dywizjonie 316, poza Newton, ale z pewnością miał tam sporo znajomych.

200 PLN230 PLN
30046

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czyste bez podlepki (Fi.40.-).

30 PLN30 PLN
30067

200 PLN200 PLN
30079

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 27.I z miejscowości Biała do Rumunii do Polaka na adres placówki YMCA w Targoviste, opłacony znaczkiem obiegowym Rzeszy za 25 fen (Fi.300.-) unieważnionym stemplem prowizorycznym - ramkowym "Biala" z datą 27 Jan 1940, na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i datownik odbiorczy; dobry stan zachowania gwarancja.

200 PLN200 PLN
30084

40 PLN40 PLN
30087

200 PLN200 PLN
30106

1940 tereny okupowane przez ZSRR, ist z frankaturą mieszaną rosyjsko -polską z Przemyślan do Lipniszki koło Lidy, polski datowniki, koperta uszkodzona przy otwieraniu.

45 PLN45 PLN
30115

1941 tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy Ostland „VILNIUS", kartka polecona wysłana z Wilna do Kowna ofrankowana znaczkiem skasowanym datownikiem "VILNIUS 10 22.VI.41" ze stemplem odbiorczym "Kaunas Centr. 25.VI.41".

160 PLN144 PLN
30119

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, specjalna całostka-koperta polecona wysłana 22.6.41 - w dniu rozpoczęcia wojny niemiecko-sowieckiej - z niewielkiej miejscowości Bereźnica do Równego, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "БЕРЕЖНИЦА СССР БЕРЕЖНИЦА РОВ.ОБЛ.", stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy "РIBHE СССР РОВНО РОВEHCK.ОБЛ." z wyróżnikiem "b" (б) z 25.VI.41 - trzy dni po wybuchu wojny niemiecko-sowieckiej; mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych przez sowietów jest rzadka, szczególnie z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).

400 PLN400 PLN
30131

1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list wysłany 28.1 z Newark w USA do lotnika z jednostki o oznaczeniu kodowym 277 adresowany na główną pocztę w Londynie, dosłany do Blackpool - głównego ośrodka polskiego lotnictwa w czasie II wojny światowej z adnotacją "RAF Station Blackpool", dwie zalepki cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 794 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN155 PLN
30135

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, zwolniony od opłaty list urzędowy - "Frei durch Ablösung Reich" - wysłany 6.10 z Urzędu Pracy w Poznaniu (Arbeitsamt Posen) do Gdańska; okolicznościowy wirnik nadawczy urzędu POSEN 9 z wyróżnikiem "b"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
30140

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 18.7 z Chełmka do Łodzi, znaczki skasowane datownikiem CHELMEK (OBERSCHLES) z wyróżnikiem "a", koperta firmowa "BATA SCHUH- U. LEDERWERKE A.G.", datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
30159

1945 niemiecka kartka pocztowa z Jawora do Rady Głównej Opiekuńczej w Krakowie w sprawie pomocy w odnalezieniu bliskich zaginionych w czasie Powstania. RGO to instytucja pośrednicząca i pomagająca w poszukiwaniach ludności; stempel wpływu "RADA GŁÓWNA OPIEKUŃCZA" z dostawioną datą "10 STCZ. 1945", numer rejestracyjny "R.4795"; bardzo dobry stan zachowania. Znak opłaty skasowany stemplem ambulansowym Bahnpost Legnitz - Heydebrau

180 PLN162 PLN
30163

2007 "Sowieckie znaki pocztowe na okupowanych ziemiach polskich w latach 1939 - 1941" autorstwa Józefa Żurawskiego, 2 tomy, czarno białe ilustracje, mapy i tabelki.

160 PLN130 PLN
30164

2020"Sowieckie znaki pocztowe na okupowanych ziemiach polskich w latach 1939 - 1941 tom II Kresy Południowo Wschodnie" autorstwa Józefa Żurawskiego, 248 stron, czarno białe ilustracje, mapy i tabelki.

150 PLN120 PLN
30187

1940-41 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, pocztowy znaczek pamiątkowy za 5 kop. Wystawy Dokumentarnych Rysunków z Historii 2 Korpusu, pełna oryginalna guma.

150 PLN150 PLN
30210

80 PLN60 PLN
30220

1942 kartka wysłana ze Szwecji, pocztą polowa 800 do miejscowości Brody w okupowanej Polsce przez kapitana Wilhelma Komudę, zastępcę dowódcy ORP Żbik. Czerwona ramkowa pieczęć "Post från internerad militär /Services des internes militaires /Interniendesendung” w językach szwedzkim, francuskim i niemieckim, stemple cenzury szwedzkiej i niemieckiej.

800 PLN800 PLN
30226

1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe Organizacji "Miecz i Pług" do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - znaczek za 1 zł. na kompletnym trzystronicowym numerze "MONITORA" z 5 czerwca 1943 roku, gazetę ofrankowano 9.VI.; przyklejony klejem kostnym znaczek pochodzi z poz.8 w arkuszu i ma widoczne na drugim skanie błędy powstałe w trakcie eksploatacji formy "zieloną plamę w lewym dolnym narożniku znaczka" i "białą otoczkę w górnej linii ramki z wartością nominalną"; całość - cenny dokument z okresu okupacji, zachowany w świetnym stanie.

4 000 PLN4 000 PLN
30237

1943 tajna poczta "Obrona Warszawy", marginesowy znaczek w barwie brązowofioletowej, druk na stronie gumowanej.

120 PLN120 PLN
30238

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

40 PLN87 PLN
30278

1944 Armia Polska w ZSRR, listownik od Polaka wywiezionego w ramach jednej z trzech deportacji ludności polskiej do ZSRR i siłą wcielonego do Armii Czerwonej, wysłany 2.IV z poczty polowej 38716 przydzielonej do obsługi 566 pułku moździerzy (566 МИНП) do Związku Patriotów Polskich z prośbą o przeniesienie do Wojska Polskiego; propagandowy ilustrowany listownik z tekstem w wolnym przekładzie: "KOZAK NIE CHCE ODPOCZYWAĆ, KOZAK ZACHÓD CHCE ZDOBYWAĆ", na odwrocie stempelek radzieckiej cenzury nr. 04855; datownik odbiorczy Moskwa 2.IX; ślady archiwizacji, ogólnie dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

500 PLN500 PLN
30308

1945 Ludowe Wojsko Polskie, "RADZIECCY LOTNICY - SOKOŁY NASZEJ OJCZYZNY! BEZLITOŚNIE NISZCZCIE WROGA NA ZIEMI, W POWIETRZU I NA MORZU! NIECH ŻYJĄ RADZIECCY LOTNICY!" propagandowy ilustrowany listownik wysłany 30.V do Lwowa za pośrednictwem poczty polowej 83670 przydzielonej do obsługi 8 Zapasowego Pułku Piechoty, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej 12105, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania, wyjątkowy jak na przesyłki "ze wschodu".

300 PLN300 PLN
30318

1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk z podpisem generała Władysława Andersa.

400 PLN430 PLN
30352

1939 współkursory - znaczki obiegowe Rzeszy za 12pf (24gr) jako niezwykle rzadko spotykana mieszana frankatura ze znaczkiem wydania przedrukowego za 6gr/3pf, list opłacony 78 gr - według taryfy zagranicznej, w zależności od wagi powinno to być, albo 50 gr (do 20g), albo 80 gr (do 40gr), wysłany 13.XII do żołnierza internowanego w Rumunii na adres ambasady polskiej w Bukareszcie; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - jednowierszowym datownikiem "13. Dez. 1939"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona, brak tylnej klapy); datownik odbiorczy na odwrocie; gwarancja.

300 PLN310 PLN
30353

150 PLN150 PLN
30354

200 PLN200 PLN
30355

1939 współkursory, list z Tarnobrzega nadany 13.12.39 do Przeworska opłacony znaczkami Rzeszy i znaczkami wydania z nadrukiem Deutsche Post Osten, gwarancja Schmutz.

240 PLN240 PLN
30370

1939 prekursowy, list z Krakowa nadany 7.11.39 do Poznania opłacony znaczkami Rzeszy ze stemplem okolicznościowym z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

50 PLN50 PLN
30388

80 PLN80 PLN
30424

35 PLN35 PLN
30425

40 PLN40 PLN
30428

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowska w Lublinie.

100 PLN100 PLN
30431

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi kościół Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie.

100 PLN133 PLN
30445

20 PLN20 PLN
30450

20 PLN20 PLN
30470

1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie.

400 PLN400 PLN