Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
12446 |
2011 książka/katalog autorstwa Joahima Thomasa Bielskiego "Górny Śląsk podręcznik i katalog specjalizowany 19.06.1922 - 30.04.1923", 152 strony, liczne ilustracje i wycena znaczków i całości pocztowych. | 140 PLN | 140 PLN | |
12450 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony (opłata niezgodna z taryfą) nadany 31.III.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia "AGENCJA", na froncie i na odwrocie stempelek cenzury brytyjskiej P.94; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Lechosław Plewka. | 200 PLN | 200 PLN | |
12453 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na liście poleconym nadanym w agencji pokładowej nr.12 Polskiej Marynarki Wojennej na niszczycielu ORP "Burza", wysłanym 31.III.1942 do Edynburga; znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, czerwony stempel cenzury angielskiej P94; walor w dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
12493 |
1939 list z niemieckiej poczty polowej w Dębicy, stempel "Deutsche Dienstpost Osten / DEBICA" i wierszowy datownik. | 80 PLN | 70 PLN | |
12494 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę, okolicznościowe wydanie z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będące w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czyste. | 40 PLN | 34 PLN | |
12495 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę, blok wydania okolicznościowego z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będącego w obiegu na terenach okupacji litewskiej, czysty. | 120 PLN | 102 PLN | |
12502 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 14.2 z biura burmistrza Poznania do sądu w miejscowości Tuczna w Generalnym Gubernatorstwie; wyraźnie odciśnięta frankatura mechaniczna nadawcy, kasownik odbiorczy Biała Podlaska; przesyłkę niewielki ubytek i załamanie na froncie. | 40 PLN | 35 PLN | |
12509 |
1941 Obszary anektowane przez Litwę, seria nieząbkowana znaczków litewskich, które były w użyciu na terenach Polski okupowanych przez Litwę, ostemplowana 14.III na kopercie miejscowego listu poleconego w Kownie, stempel odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | 120 PLN | 110 PLN | |
12521 |
1942 Okupacja niemiecka terenów anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list ofrankowany (opłata niezgodna z taryfą) znaczkami najniższych wartości, wysłany 4.VII z Rygi do Poznania; zalepka i stempelki cenzury niemieckiej; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
12526 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, okręg Białystok (Bezirk Bialystok), karta pocztowa wysłana 20.4 z Grodna do miejscowości Mońki. | 160 PLN | 140 PLN | |
12527 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", urzędowy list polecony, frankowany m.in. rzadkim znaczkiem wydania z 1942 roku, wysłany 6.10 z Łucka do Poznania, stempelki i zalepka cenzury na odwrocie; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 225 PLN | |
12540 |
1938 Zaolzie, znaczki polski i czechosłowacki na kopercie do Łodzi skasowane 2.X w urzędzie pocztowym Cieszyn 2, dodatkowy stempel propagandowy "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" (Myślicki 38 245). | 100 PLN | 100 PLN | |
12550 |
1940 Armia Polska we Francji, obóz Assais w miejscowości Airvault (region Deux-Sevres) rejonie formowania się i koncentracji 2 Dywizji Piechoty pod dowództwem generała Prugar-Ketlinga; list wysłany 16-2 przez żołnierza 5 pułku piechoty; przesyłki z kampanii francuskiej, chociażby ze względu na jej krótki czas trwania (około 6 miesięcy) są rzadko spotykane i trudne do zdobycia. | 250 PLN | 225 PLN | |
12589 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, odbitka z unieważnionej matrycy znaczka wydania "STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych przez motyw mapy Polski na tle orła białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi, który to był dla władz radzieckich nie do przyjęcia. | 100 PLN | 100 PLN | |
12590 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczków z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 100 PLN | 90 PLN | |
12591 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - unikalny marginesowy znaczek cięty za 50 gr. o podwójnym druku z poz.6, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
12592 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - narożny znaczek cięty za 50 gr. z poz.5 o potrójnym druku cyfr nominału i co w tym unikalne, jednym odwróconym widocznym na górnej części rysunku znaczka, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
12595 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego"; znaczek za 2 zł. z błędem powstałym przy czyszczeniu formy na poz.1 "biała plamka za napisem POLSKA". | 200 PLN | 200 PLN | |
12613 |
1943 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, Polskie Siły Powietrzne, nalepki patriotyczne drukowane w paskach po 6 sztuk, z prawej strony pustopole, pasek z dołu arkusza; bardzo dobry stan zachowania (pustopole pionowo zgięte). | 120 PLN | 100 PLN | |
12657 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania. | 60 PLN | 60 PLN | |
12687 |
1969 arkusz winietek okolicznościowych z okazji 25. rocznicy zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Polskiego Korpusu, kompletny arkusz sprzedażny niespotykany na rynku. | 160 PLN | 160 PLN | |
12714 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana w Warszawie, datownik odbiorczy z 19.VII. | 40 PLN | 40 PLN | |
12735 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.11 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w luksusowym stanie zachowania. | 700 PLN | 700 PLN | |
12736 |
1940 wydanie przedrukowe na całostce dla poczty polskiej w Porcie Gdańsk, złamany prawy dolny narożnik. | 60 PLN | 60 PLN | |
12750 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42. | 35 PLN | 30 PLN | |
12808 |
1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta. | 150 PLN | 150 PLN | |
12849 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie. | 200 PLN | 200 PLN | |
12851 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym, rozerwane boczne marginesy. | 90 PLN | 90 PLN | |
12859 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim. | 40 PLN | 35 PLN | |
12888 |
1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmie z prośbą pomoc w postaci o paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stemple cenzury i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar. | 200 PLN | 200 PLN | |
12906 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120 euro). | 80 PLN | 80 PLN | |
12911 |
1944 Widoki, seria czysta tzw. "Górale", nie wprowadzona do obiegu, staloryt Drukarni Państwowej w Wiedniu z motywami góralskimi o nominałach 6, 24 i 40 groszy (z planowanej długiej serii z przedstawieniem krajobrazów, strojów ludowych i budowli z różnych regionów), znaczki z pełną oryginalną gumą w piękny stan zachowania, atest Wiatrowski. | 5 400 PLN | 4 860 PLN | |
12917 |
1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Leder skóra - o wartości 2 punktów, w kolorze karminowym, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
12959 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze białym gładkim cienkim - według Machowskiego 7x II.C.a (nakład 180 szt.), pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, gdzie jest skatalogowany jako 0.2.5 kolor lavendelgrün 29D3, adnotacja i opis na odwrocie, piękny stan, gwarancja Krawczyk, z opisem według Machowskiego (7x) Schmutz. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
12992 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 o nakładzie 949 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 170 PLN | |
13072 |
1943 kartka z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowym "400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika", dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", gwarancja Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
13102 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czyste znaczki za 20 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
13115 |
1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja. | 25 PLN | 25 PLN | |
13161 |
1944 150 rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa kasowane znaczki za 10+40 f. w kolorze lila o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
13169 |
1944 święto 3 maja, gwarancja. | 15 PLN | 15 PLN |