Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
16100 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | 50 PLN | 50 PLN | |
16134 |
1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte). | 200 PLN | 200 PLN | |
16136 |
1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, znaczek z przesuniętym w górę drukiem barwy złotej, dla porównania poniżej normalny znaczek. | 25 PLN | 25 PLN | |
16140 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r."; list zamiejscowy wysyłany 14.2.1983 z Kutna do Koszalina, bez dołączanego tekstu propagandowego, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, listy zamiejscowe należą do prawdziwych filatelistycznych perełek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 2 800 PLN | 2 800 PLN | |
16180 |
1984 XIX Kongres Światowego Związku Pocztowego w Hamburgu, arkusz czysty znaczków z przywieszkami, na polu 11 (6 znaczek) "plama między dłonią a spódnicą"; zgięty pionowo, dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
16181 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, dwie sztuki z numerami wydrukowanym na odwrocie w położeniu: normalnym i "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
16192 |
1985 rozwój pojazdów pożarniczych, dolny znaczek z błędem "uszkodzone G w MAGIRUS". | 40 PLN | 36 PLN | |
16198 |
1985 Wincenty Rzymowski, znaczek z błędem "ścięty nosek cyfry 1". | 10 PLN | 10 PLN | |
16209 |
1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | 100 PLN | 100 PLN | |
16218 |
1987 Malarstwo polskie - Leon Wyczółkowski, znaczki za 10 zł w czworobloku, lewy górny z błędem na poz.28 "wcięcie w literze Y w WYCZÓŁKOWSKI", lewy dolny z błędem na poz.33 "wcięcie w literze Z w WYCZÓŁKOWSKI"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
16225 |
1987 Odnowa zabytków Krakowa (V), parka znaczków za 10 zł, lewy z błędem na poz.1 w części nakładu "przecięta litera W w KRAKÓW"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 60 PLN | 60 PLN | |
16228 |
1987 Stanisław Więckowski, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w arkuszu wszystkie katalogowane błędy B1, B2 i B3 | 70 PLN | 70 PLN | |
16245 |
1988 XXIV Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach, czyste, dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
16259 |
1988 Statki pożarnicze, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
16287 |
1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów, drukowane w postaci taśmy bieżącej o długości 1000 i szerokości 10 znaczków plus marginesy, następnie taśmę perforowano (znaczki w rolce połączone były krótszymi bokami), nadrywano wzdłuż linii perforacji i zwijano w zestawy 10 rolek 1000-znaczkowych, dla ułatwienia kontroli ilości sprzedanych znaczków co 5 posiadał na odwrocie numer; wskutek mechanicznego rozdzielania ząbkowanie pionowe ulegało często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu - tu oferowana parka pozioma z nierozerwanej wstęgi z numerami na odwrocie!!!, wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; czyste. | 200 PLN | 200 PLN | |
16289 |
1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych. | 100 PLN | 100 PLN | |
16290 |
1989 Rośliny lecznicze (III), znaczki za 500 zł w parce, prawy z błędem "plama poniżej litery L w POLSKA" na poz.72 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
16312 |
1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony. | 20 PLN | 20 PLN | |
16328 |
1990 wydanie przedrukowe - rośliny lecznicze, narożna parka znaczka za 700 zł. z nadrukiem przesuniętym tak, że górny znaczek nie ma w ogóle nowego nominału, a dolny ma znacznie przesuniętym, gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
16339 |
1990 zabytki miast polskich, arkusz sprzedażny znaczka za 700 zł. | 20 PLN | 18 PLN | |
16341 |
1990 zabytki miast polskich, arkusz sprzedażny znaczka za 800 zł. | 20 PLN | 117 PLN | |
16342 |
1990 zabytki miast polskich, arkusz z przywieszkami z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA '93. | 50 PLN | 45 PLN | |
16345 |
1991 Arcydzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, znaczki za 500 zł w parce poziomej, prawy z błędem "wcięcie w literze K w POLSKA" na poz.12; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 40 PLN | 36 PLN | |
16369 |
1992 500-lecie odkrycia Ameryki - Europa CEPT (III), arkusz sprzedażny. | 50 PLN | 50 PLN | |
16371 |
1992 plakat polski, marginesowy znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, dzięki marginesowi błąd jest ładnie prezentowany. | 350 PLN | 360 PLN | |
16384 |
1993 Szlak bursztynowy, blok z błędem "kółko poniżej POLSKA" - bardzo rzadki, istnieje tylko 99 sztuk - wyłącznie na blokach od 946901 do 946999, to blok z ostatniej dziesiątki. | 700 PLN | 700 PLN | |
16385 |
1993 Szlak bursztynowy, blok z rzadkim i niemożliwym do sfałszowania błędem "perforacja poza znaczkiem" - znaczek z bloku pozostaje bez napisu POLSKA i nominału, właściwy rysunek ma przeperforowany narożnik, poza tym jest cięty. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
16398 |
1994 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer, seria w arkuszach, czyste (Fi.180.-). | 140 PLN | 170 PLN | |
16399 |
1994 Poczet królów i książąt polskich (IX) - Przemysł II, znaczek za 5000 zł z błędem na poz.7 "przerwa w ramce pod Ł i II"; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
16402 |
1994 Florian Znaniecki, arkusz sprzedażny. | 25 PLN | 25 PLN | |
16405 |
1994 Rok sportu i ideału olimpijskiego, arkusz czysty (Fi.70.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
16406 |
1994 Ryby akwariowe, komplet trzech arkuszy: bez perforacji górnego marginesu, z perforowanymi górnym i dolnym marginesami i bez perforacji dolnego marginesu; czyste (Fi.135.-). | 150 PLN | 150 PLN | |
16419 |
1995 Europa CEPT (VI) - Pokój i Wolność, znaczki za 80 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.16 w części nakładu "zielona plama na hełmie"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
16427 |
1995 100 lat ruchu ludowego, lewy znaczek z błędem "kółeczko w górnej części cyfry 4". | 45 PLN | 45 PLN | |
16437 |
1995 Światowy Dzień Poczty, znaczki za 45 gr w parce poziomej, lewy z błędem "uszkodzona 4" na poz.51 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 40 PLN | 160 PLN | |
16441 |
1996 Polskie jachty pełnomorskie, arkusz czysty. | 40 PLN | 36 PLN | |
16455 |
1997 plakat polski, znaczek z dziurkowaniem WZÓR z opakowania arkuszy sprzedażnych. | 60 PLN | 60 PLN | |
16456 |
1997 kompletny zeszycik znaczkowy. | 25 PLN | 23 PLN | |
16460 |
1998 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek szwedzki wydania wspólnego z Szwecją (Fi.135,50). | 95 PLN | 95 PLN | |
16462 |
1998 100. rocznica odkrycia radu i polonu, arkusz sprzedażny. | 60 PLN | 54 PLN |