Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37516 |
1936 miejscowy list z Lwowa na specjalnej kopercie z opłatą opłaconą gotówkowo. | |
| 90 PLN | |
37517 |
1936 Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie, próba maszynowe w kolorze brązowofioletowym prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, na gumie lekki ślad przywarcia paseczka papieru o szerokości 1-2 mm. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
37518 |
1936 próba maszynowa prezentujące możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
37519 |
1937 list z Warszawy ze stemplem okolicznościowym Wesołych Świąt. | Fi.238 Mi.257 |
| 35 PLN | |
37520 |
1937 pojedyncza frankatura znaczka z a 1 zł na firmowym liście poleconym z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.272 Mi.293 |
| 30 PLN | |
37521 |
1937 list na kopercie firmowej z Poznania 15,6,37 do Obornik, czworoblok rozdzielony pustopolem na krzyż, znaczek za 5 gr. z nadrukiem dla Portu Gdańsk, opłata zgodna z taryfą pocztową. | Fi.273 Mi.294 |
| 300 PLN | |
37522 |
1937 "IX TARGI KATOWICKIE 16.V.-1.VI.1937" Katowice 1, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 16.V (Myślicki 37 003); temat - GÓRNICTWO. | Fi.280 Mi.301 |
| 40 PLN | |
37523 |
1937 "WILNO KIERMASZ KAZIUKOWY" - datownik okolicznościowy, list ofrankowany znaczkami za 5 gr, 10 gr i 30 gr z serii "widokowej" - frankatura trójkolorowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4 III z Wilna do Pruszkowa; dobry stan zachowania (Myślicki 36 003). | Fi.280, 281, 285 Mi.301, 302, 306 |
| 80 PLN | |
37524 |
1937 kartka polecona z Sarnówka do Warszawy, dziurki po zszywaczu. | Fi.280, 284, Cp73 |
| 25 PLN | |
37525 |
1937 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy. | Fi.280, 285, 287 Mi.301, 306, 308 |
| 15 PLN | |
37526 |
1937 "ROK WIELKOPOLSKI GNIEZNO ZAPRASZA" Gniezno, kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 10.V do Lwowa (Myślicki 37 002). | Fi.284II Mi.305II |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
37527 |
1937 list polecony z Warszawy 10.VIII.37 do Londynu, stempel kontroli dewizowej. | Fi.286, 288 Mi.307, 309 |
| 25 PLN | |
37528 |
1937 pośrednictwo pocztowe J.WOLANOW, list polecony wysłany 5.I.1938 do Lublina, nadany w pośrednictwie pocztowym, znaczki skasowane datownikiem "KOLEKTURA J.WOLANOW Warszawa 43" z wyróżnikiem "c", stempelek polecenia urzędu Warszawa 43 z automatycznym numeratorem; na odwrocie datownik odbiorczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 008). | Fi.287I, 294 Mi.308I, 315 |
| 250 PLN | |
37529 |
1937 list z warszawy z wirnikiem propagandowym Powszechnego Festiwalu Sztuki w Warszawie. | Fi.288 |
| 30 PLN | |
37530 |
1937 "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" Katowice 1 (wyróżnik 1z), wirnik okolicznościowy na liście wysłany 5 X 37 do Londynu, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 37 116). | Fi.288II Mi.309II |
| 50 PLN | |
37531 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
37532 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, widokówka z Żegiestowa Zdrój. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
37533 |
1937 różne widoki, seria uzupełniająca wydanie z roku 1935 w parkach. | Fi.294-7 Mi.315-8 |
| 35 PLN | |
37534 |
1937 różne rysunki, seria. | Fi.294-7 Mi.315-8 |
| 20 PLN | |
37535 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem c. | Fi.296 |
| 90 PLN | |
37536 |
1937 firmowy list polecony z Siemianowic Śląskich do Drohobycza. | Fi.297 Mi.318 |
| 50 PLN | |
37537 |
1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wolsztyn - Poznań nr 211 z wyróżnikiem a. | Fi.298 |
| 80 PLN | |
37538 |
1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły, seria czysta z odmianami - nad ramieniem tło ma linie krzyżujące lub poziome. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 40 PLN | |
37539 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 55 gr frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 20.VI.1938 z Wieliczki do Warszawy, datowniki odbiorcze na odwrocie. | Fi.299 Mi.320 |
| 20 PLN | |
37540 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 200 PLN | |
37541 |
| 240 PLN | |
37542 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 50 PLN | |
37543 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. - przesunięcie ząbkowania w lewo, katalogowana makulatura z przesunięciem ząbkowania w dół i na prawo (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.302 MK(2) Mi.323 |
| 400 PLN | |
37544 |
1937 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 89. | Fi.Cp76 |
| 150 PLN | |
37545 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach. | Fi.bl.2 MK Mi.Bl.2 |
| 750 PLN | |
37546 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria w blokach. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl2-4 |
| 280 PLN | |
37547 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.bl.2-4 |
| 200 PLN | |
37548 |
| 360 PLN | |
37549 |
| 180 PLN | |
37550 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.400.-). | Fi.bl.2-4 |
| 320 PLN | |
37551 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, z perforacją, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 28 x 34 cm, na lewym marginesie numerator, arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków. | Fi.bl.2MK Mi.Bl.2 |
| 1 600 PLN | |
37552 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura - blok czysty bez gumy. | Fi.bl.4 |
| 40 PLN | |
37553 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 750 PLN | |
37554 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowa parka niegumowanych i nie rozciętych bloków z bardzo rzadką podwójną perforacją na lewym marginesie, małe dziurki i małe naddarcie na froncie przy dolnym marginesie, osobliwe i nie spotykane. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 2 000 PLN | |
37555 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 29,5 x 34,5 cm, w górnym lewym rogu stempel z datą "23.LIP.1937", arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 1 600 PLN | |