Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37236 |
1926 list wartościowy przekazany pocztą dyplomatyczną na kopercie Poselstwa Polskiego w Wiedniu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie. | |
| 80 PLN | |
37237 |
1926 list wartościowy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do konsulatu polskiego w Pradze, list przekazany pocztą dyplomatyczną. | |
| 100 PLN | |
37238 |
1926 (?) "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" seria czterech znaczków kwestarskich (revenue) o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr i 1 zł, bardzo dobry stan zachowania; temat - PIŁSUDSKI. | |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
37239 |
1927 list polecony z Ostrowa Poznańskiego do Polskiego Poselstwa w Pradze. | Fi.192, 211 |
| 30 PLN | |
37240 |
1927 list polecony z Łodzi 7.1.27 do Wielkiej Brytanii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193 Mi.212 |
| 80 PLN | |
37241 |
1927 kartka z Łodzi do Anglii. | Fi.206, 207, 211 Mi.234, 235, 239&nbs; |
| 15 PLN | |
37242 |
1927 list firmowy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie 24.I.27 do Pragi. | Fi.211 Mi.239 |
| 25 PLN | |
37243 |
1927 list z Wrzawy do Czechosłowacji. | Fi.214II |
| 20 PLN | |
37244 |
1927 perforacja firmowa TFSJ - firma niezidentyfikowana (Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu?), parka znaczków z dziurkowaniem firmowym skasowana 10.IV w urzędzie Warszawa 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.225 Mi.244 |
| 200 PLN | |
37245 |
1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czysty znaczek za 40 gr. w najrzadszym kolorze szaroniebieskim, poszukiwane w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.225b Mi.244 |
| 1 200 PLN | |
37246 |
1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czysty znaczek za 40 gr. w kolorze jasnoniebieskim (ale nie mlecznym odcieniu), ładny stan, gwarancja i opis. | Fi.225c Mi.244 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
37247 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.225d Mi.244 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
37248 |
1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow. | Fi.226 P Mi.245 |
| 1 600 PLN | |
37249 |
1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. z liczbą rozrachunkową na marginesie. | Fi.227 Mi.246 |
| 120 PLN | |
37250 |
1927 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, znaczek z prezydentem Ignacym Mościckim, jako dopełniająca frankatura na podwójnej karcie pocztowej z sygnaturą (IX-927) wysłanej 19.5.28 z Warszawy przez Włodzimierza Rachmanowa do Monachium; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.227, Cp47 Mi.246 |
| 160 PLN | |
37251 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria w czworoblokach. | Fi.228-9 Mi.247-8 |
| 400 PLN | |
37252 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
37253 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria. | Fi.228-9 Mi.247-8 |
| 90 PLN | |
37254 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 40 PLN | |
37255 |
1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.150.-). | Fi.228-29 Mi.247-48 |
| 120 PLN | |
37256 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria czysta w ładnym stanie (Fi.230.-). | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
37257 |
1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana. | Fi.230-32 Mi.249-51 |
| 30 PLN | |
37258 |
1927 Złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, czysty znaczek za 20 gr. z liczbą rozrachunkową na marginesie. | Fi.233 Mi.252 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
37259 |
1927 list polecony z MSZ w warszawie do Lwowa, stempel opłaty ryczałtowej MSZ. | |
| 40 PLN | |
37260 |
1928 list firmowy z Łodzi do Anglii. | Fi.208, 209 Mi.236, 237 |
| 15 PLN | |
37261 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103). | Fi.208II, 209II Mi.236II, 237II |
| 30 PLN | |
37262 |
1928 list polecony z Palędzia do Niemiec, ciekawy kasownik Palędzia. | Fi.209, 210, 211, 226 |
| 40 PLN | |
37263 |
1928 kartka z Warszawy do Austrii z wirnikiem propagandowym "PRACA WYDAJNA PODSTAWĄ DOBROBYTU". | Fi.209, Cp43I |
| 15 PLN | |
37264 |
1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015). | Fi.210II Mi.238II |
| 60 PLN | |
37265 |
| 30 PLN | |
37266 |
| 50 PLN | |
37267 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
37268 |
1928 urzędowy ekspres polecony z Warszawy do Radomia. | Fi.214 Mi.242 |
| 25 PLN | |
37269 |
1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe. | Fi.228, Cp48 |
| 130 PLN | |
37270 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze czerwonawobrązowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.234b Mi.253 |
| 151 PLN SPRZEDANY | |
37271 |
1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.234d MK Mi.253 |
| 1 200 PLN | |
37272 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze żółtobrązowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.234g Mi.253 |
| 352 PLN SPRZEDANY | |
37273 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 500 PLN | |
37274 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011). | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 600 PLN | |
37275 |
| 450 PLN | |