Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37276 |
| 400 PLN | |
37277 |
| 120 PLN | |
37278 |
1928 Gen. Józef Bem, frankatura pojedyncza - list wysłany 6.10 z Lisewa do miejscowości Wabcz, zwraca uwagę ładnie odciśnięty datownik LISEWO (STAR.CHEŁMNO); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.237 Mi.256 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
37279 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 6 000 PLN | |
37280 |
1928 wydanie obiegowe, seria podstawowa w czworoblokach. | Fi.238-9 Mi.257-8 |
| 900 PLN | |
37281 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.238a Mi.257 |
| 150 PLN | |
37282 |
| 2 400 PLN | |
37283 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.238b Mi.257 |
| 70 PLN | |
37284 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski - znaczek w kolorze czarnoniebieskostalowym, frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1929 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa Gebethner i Wolff; temat - PTAKI. | Fi.238b Mi.257 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
37285 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok. | Fi.239 Mi.258 |
| 800 PLN | |
37286 |
1928 Henryk Sienkiewicz, Sienkiewicz za "kratą" - pasek znaczków z końca rolki, dwa znaczki unieważnionych nadrukowaną kratą i co rzadkie jeden znaczek normalny, podlepki, gwarancja. | Fi.240 Mi.259 |
| 1 000 PLN | |
37287 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
37288 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
37289 |
1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok. | Fi.240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
37290 |
1928 Henryk Sienkiewicz, szaroniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 5.X.1929 z miejscowości Wojciechów k.Kamieńska do Wierzbnika; datownik odbiorczy z 6.X na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.240a Mi.259 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37291 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240a Mi.259 |
| 537 PLN SPRZEDANY | |
37292 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.240d Mi.259 |
| 400 PLN | |
37293 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, na 86-tej aukcji podobny znaczek został sprzedany za 915 złotych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240d Mi.259 |
| 800 PLN | |
37294 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 30 PLN | |
37295 |
1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty. | Fi.244F2 Mi.263FFä |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37296 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa nr 117 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp43 |
| 50 PLN | |
37297 |
1928 kartka z Pińska do Łukowa. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
37298 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
37299 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z unikalnym podwójnym ząbkowaniem "suche ząbkowanie", unikalne i nie katalogowane, fotoatest. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 5 000 PLN | |
37300 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ze śladami podlepek na marginesach, liczony jako pasek znaczków, pasek w pięknym stanie i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.1 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
37301 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo i co rzadkie z pełną ładną oryginalną gumą, zachowany w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 750 PLN | |
37302 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w warszawie, blok z silnymi podlepkami na marginesach, znaczki z bloku w dobrym stanie z minimalnymi śladami po przywarciu na dole znaczków. | Fi.bl.1 (235, 236) Mi.Bl.1 |
| 350 PLN | |
37303 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania. | Fi.bl.1 FFi |
| 800 PLN | |
37304 |
1928 AMBULANS NR.139 relacji ZAKOPANE - KRAKÓW, widokówka ze Schroniska PTT - Morskie Oko do Warszawy, przesłana 4.IV ambulansem, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a", znaczek niedostatecznie dobrze przyklejony odpadł; datownik odbiorczy Warszawa 6.IV; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
37305 |
1928 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną. | |
| 40 PLN | |
37306 |
1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia. | |
| 200 PLN | |
37307 |
1929 kartka z Sandomierza do Iłży, kartka stemplowana poaustriackim kasownikiem. | Fi.210 Mi.238 |
| 25 PLN | |
37308 |
1929 firmowy list polecony z Warszawy 6.III.29 do Kazimierza Dolnego, na odwrocie stemple odbiorcze w tym po austriacki stempel Puław. | Fi.210, 213 Mi.238, 241 |
| 25 PLN | |
37309 |
1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29. | Fi.219, 220, 221, 224 Mi.227, 228, 229, 232 |
| 25 PLN | |
37310 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133 z wyróżnikiem a, rzadka pojedyncza frankatura znaczka 10 gr wydania Kongresu Farmacji Wojskowej, pierwszego polskiego znaczka wydrukowanego offsetem. | Fi.230 |
| 90 PLN | |
37311 |
1929 polecony list firmowy z Krakowa do Kosowa koło Kołomyi. | Fi.238, 244 Mi.257, 263 |
| 20 PLN | |
37312 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Przeworsk - Dębica nr 364 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp48 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37313 |
1930 list polecony z Katowic 10.VI.30 do Niemiec. | Fi.239, 243 Mi.258, 262 |
| 10 PLN | |
37314 |
1930 "KORZYSTAJCIE/ z UZDROWISK POLSKICH/ INFORMACJE/ ŚTO KRZYSKA 17/4" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na miejscowej karcie pocztowej wysłanej 22.VII (Myślicki 30 108); temat - FAUNA, ŻUBR. | Fi.240 Mi.259 |
| 30 PLN | |
37315 |
1930 całostka wysłana z Jaremczy do Niemiec, sygnatura IV-1930. | Fi.240, Cp48 |
| 10 PLN | |