Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 93. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12793

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
25 PLN
SPRZEDANY
12794

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM".

Fi.45
200 PLN
12795

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
12796

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu koloru ciemnooliwkowego, gwarancja.

Fi.45
50 PLN
12797

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
15 PLN
12798

1944 prezydent Władysław Raczkowski, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
15 PLN
12799

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 12 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
300 PLN
12800

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadki błąd znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, "brak barwy czerwonej", znany w pojedynczych egzemplarzach i bardzo wysoko katalogowany (Fi.3500.-); w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowany jako 44.1.2, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.45 B1
4 200 PLN
12801

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
12802

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
12803

1944 odrastający dąb, seria czysta z wieloma odmianami kolorów, gwarancja Krawczyk(1), Falkowski(1)(9).

Fi.47-50
100 PLN
12804

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
120 PLN
12805

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
12806

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50
50 PLN
12807

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 5 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brazowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 47.00.4 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor winien być opisany jako 8D7; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o niewydane znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.47-50 P4
1 800 PLN
12808

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 5 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym - inne próby mają nakład po 10 sztuk, ale to może być nawet pojedynczy egzemplarz odbity w kolorze czarnym zamiast np. ciemnobrązowym 48.00.04; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera nie jest skatalogowana (winna być jako próba 48.00.7), bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 16F2; w katalogu Fischera też nie jest katalogowana; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.47-50 P
3 200 PLN
12809

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
12810

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
12811

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.48
200 PLN
12812

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 f. na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, znaczek skasowany 10 XI stemplem okolicznościowym WARNA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.48
250 PLN
12813

1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany druk obustronny znaczka za 20 f., na życzenie atest.

Fi.48
2 400 PLN
12814

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
12815

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
12816

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
20 PLN
12817

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
12818

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
12819

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
12820

1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej.


500 PLN
12821

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.


1 800 PLN
12822

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


400 PLN
12823

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
12824

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
12825

1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


350 PLN
12826

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA.


250 PLN
12827

1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT.


2 000 PLN
12828

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).


150 PLN
12829

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.


120 PLN
12830

1944 kartka z grafiką obozową.


120 PLN
12831

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.


50 PLN
12832

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN