Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 93. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12673

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 23.XII, ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; z napisem POCZTÓWKA; dodatkowo pieczątka "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; na odwrocie podpisy członków zarządu koła; gwarancja.

200 PLN
12674

1943 "Barbarka" zaproszenie w formie karnetu na obchody święta patronki górników św.Barbary organizowane przez Koło Górniczo-Hutnicze, na stronie tytułowej okolicznościowa artystyczna grafika, wewnątrz program uroczystości i podpisy organizatorów, na odwrocie znaczek za 5 f z hetmanem Janem Zamoyskim skasowany 4 XII; rzadki dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (klejony, przebarwienia).

1 600 PLN
12675

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
12676

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
12677

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
12678

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
12679

Fi.24
160 PLN
12680

Fi.24 P2
2 250 PLN
12681

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12682

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
12683

Fi.26 P1
2 000 PLN
12684

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem i znaczek dopłaty za 20 f. na kopercie, skasowane stemplem okolicznościowy 11.XI w dniu Święta Niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27, D4ax2
100 PLN
12685

Fi.28 P1
1 500 PLN
12686

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
12687

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
12688

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12689

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12690

1943 Hetmani - Tadeusz Kościuszko, unikalna odbitka autorska znaczka za 100 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym na miękkiej bibule - sygnowana przez autora "Pichel 1944" ołówkiem w prawym dolnym rogu; to pierwsza wersja tego projektu, w ostatecznej ryt został pogłębiony przez co rysunek i napisy stały się wyraźniejsze; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako "próba sygnowana" z numerem 29.0.11. i reprodukowana w wersji z pogłębionymi napisami, czarnych odbitek w obu wersjach wydrukowano w sumie 10 szt., z tej fazy oferowana była tylko jedna - na naszej LXXII aukcji, na życzenie fotoatest.

Fi.30 E
6 000 PLN
12691

Fi.31
400 PLN
12692

Fi.31
25 PLN
12693

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.31
60 PLN
12694

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
12695

Fi.31P
4 200 PLN
12696

Fi.32
30 PLN
12697

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
12698

Fi.32
40 PLN
12699

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
12700

Fi.33
50 PLN
12701

Fi.33
120 PLN
12702

Fi.33
120 PLN
12703

Fi.33
35 PLN
12704

Fi.33 E
300 PLN
12705

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P8
8 000 PLN
12706

Fi.34
800 PLN
12707

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
80 PLN
12708

Fi.34
120 PLN
12709

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
12710

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
12711

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk,.

Fi.35
40 PLN
12712

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja.

Fi.35
35 PLN