Aukcja 93. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12593

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze bibułkowym y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4ay1
130 PLN
12594

Fi.4bx2
100 PLN
12595

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1.170 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
200 PLN
12596

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze y1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie.

Fi.6bx1
200 PLN
12597

Fi.6cx2
180 PLN
12598

1942 Sztandar z Krzyżem Virtuti Militari, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa E.Czarneckiego, rytowana przez E.Pichella odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brązowym w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 3.0.4. w kolorze umbra 5F8, jego adnotacja na odwrocie, piękny stan, sygnowany Gryżewski.

Fi.8 P1
3 600 PLN
12599

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria fałszerstw zrobionych poprzez retusz odbitek z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja FALSUM Krawczyk.

Fi.7, 9, 11
120 PLN
12600

Fi.9x1b
100 PLN
12601

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.440.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
400 PLN
12602

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, rzadka na prążkowanym poziomo białym papierze odmiana znaczka za 10 pf., czysta i wyraźna odbitka o ciemniejszym jak znaczki obiegowe (na x1) odcieniu, niespotykana z szerokimi nieobciętymi marginesami z trzech stron, wzorcowy egzemplarz, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.10x1
1 600 PLN
12603

1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.12
15 PLN
12604

1942 madonny, seria znaczków nie obciętych z szerokimi marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
800 PLN
12605

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
150 PLN
12606

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
120 PLN
12607

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
12608

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
12609

Fi.12y
250 PLN
12610

1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12y
4 000 PLN
12611

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
12612

1942 Madonna, fałszerstwo próby znaczka za 20 pf., bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów.

Fi.14 FFi
80 PLN
12613

1942 Madonna, znaczek stemplowany grzecznościowo na kartce.

Fi.14y
90 PLN
12614

1942 Pochodnia, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7
40 PLN
12615

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
12616

Fi.15-17x
60 PLN
12617

Fi.15-17x
70 PLN
12618

Fi.15ab-17y
110 PLN
12619

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
80 PLN
12620

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na ilustrowanej karcie pocztowej wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, na odwrocie wydrukowane życzenia świąteczne; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
300 PLN
12621

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej rysunkiem gałązki choinkowej i lilijki harcerskiej z napisem "CZUWAJ 24-XII-42" wysłanej 23.12.42; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
700 PLN
12622

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
200 PLN
12623

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
160 PLN
12624

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie) skasowany 24 V 43 stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
120 PLN
12625

1942 Wdowa, całostka za 10 f o brązowoczerwonym znaku opłaty z niedodrukiem dolnej części napisu POCZTÓWKA; karta czysta, niewielki nakład - 415 sztuk; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 500 PLN
12626

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
12627

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIay
120 PLN
12628

1942 Matka Boska Obozowa, niekatalogowana całostka bez napisu "POCZTÓWKA", unikalne, gwarancja jako próba Schmutz.

Fi.Cp3 P
2 000 PLN
12629

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
120 PLN
12630

Fi.Cp5
120 PLN
12631

1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.Cp5
80 PLN
12632

1942 lotnik, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN