Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 90. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
33062

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
33063

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
33064

1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania).

Fi.Cp96IA
40 PLN
33065

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
33066

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
33067

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
33068

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
33069

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
33070

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
33071

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
33072

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
33073

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
33074

1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania.

Fi.Cp105
250 PLN
33075

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
30 PLN
33076

1948 całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
40 PLN
33077

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
30 PLN
33078

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN
33079

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
33080

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
33081

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
33082

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
120 PLN
33083

1949 kartka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
80 PLN
33084

1949 wydanie prowizoryczna, całostka 95 AII z prowizorycznym nadrukiem.

Fi.Cp111
30 PLN
33085

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
33086

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
33087

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117c
35 PLN
33088

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
33089

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp 118
700 PLN
33090

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp118
700 PLN
33091

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
33092

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw siedmiu całostek z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
70 PLN
33093

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z hasłami propagandowymi 16a i 16b.

Fi.Cp119I
50 PLN
33094

1949 wydanie prowizoryczne, karty 103 z sygnaturami VIII 47 i VIII 48 z czerwonymi nadrukami typu 7 oraz hasłami propagandowymi: 16a (VIII 48) i 16b (VIII 47); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp119Ia-b
200 PLN
33095

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z nadrukiem typ 8, 9 i 11.

Fi.Cp120
60 PLN
33096

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Bolesław Prus) z nadrukiem typu 14, wysłana 6.12 z Bytomia do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
33097

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Henryk Sienkiewicz) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
SPRZEDANY
33098

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Stefan Żeromski) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
33099

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 14 na kartkach z różnymi ilustracjami.

Fi.Cp121I
280 PLN
33100

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją nr 15.

Fi.Cp121I
30 PLN
33101

1949 całostka wydania przedrukowego z nadrukiem typ 14 w kolorze czerwonym i hasłem propagandowym 16c z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121I
60 PLN