Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
28717 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 180 PLN | |
28718 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
28719 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim. | Fi.113-16 Pw1 |
| 40 PLN | |
28720 |
1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.116; 34 |
| 20 PLN | |
28721 |
1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec. | Fi.Ck2 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
28722 |
1943 koperta z sygnaturą X.43. | Fi.Ck2z |
| 120 PLN | |
28723 |
1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa. | Fi.Cp9 |
| 35 PLN | |
28724 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz | Fi.U25 |
| 300 PLN | |
28725 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 150 PLN | |
28726 |
1943 parka znaczków makulaturowych z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.U27MK |
| 200 PLN | |
28727 |
1943 polecony list urzędowy z Krakowa do Sanoka. | Fi.U31, U34 |
| 40 PLN | |
28728 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.791, 862 |
| 60 PLN | |
28729 |
1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania. | |
| 35 PLN | |
28730 |
1943 koperta do telegramów. | |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
28731 |
1943 znaczki opłaty stemplowej. | |
| 80 PLN | |
28732 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
28733 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 70 PLN | |
28734 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 40 PLN | |
28735 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 600 PLN | |
28736 |
1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.21 Mi.25 |
| 1 000 PLN | |
28737 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.64, 81 |
| 50 PLN | |
28738 |
1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 111 |
| 100 PLN | |
28739 |
1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.72, 75, Cp9b Mi.P12/02 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
28740 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.74, 112, 113 |
| 60 PLN | |
28741 |
1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 130 PLN | |
28742 |
1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 150 PLN | |
28743 |
1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa. | Fi.75, 78, Cp8 |
| 50 PLN | |
28744 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.76; 36 |
| 30 PLN | |
28745 |
1944 list z Krakowa do protektoratu Czech, wirnik propagandowy. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
28746 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.79, 81, 113 |
| 60 PLN | |
28747 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.81, 83, 86 |
| 40 PLN | |
28748 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia. | Fi.85, 86, 114 |
| 80 PLN | |
28749 |
1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu. | Fi.117-9 |
| 10 PLN | |
28750 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie. | Fi.117-119; 37 |
| 40 PLN | |
28751 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami. | Fi.120-4 |
| 40 PLN | |
28752 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
28753 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami. | Fi.120-24 Pw1 |
| 50 PLN | |
28754 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 100 PLN | |
28755 |
1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr z błędem na poz.35 lub 40 "biały klin powyżej H w REICH". | Fi.122 B2 Mi.122 II |
| 50 PLN | |
28756 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie. | Fi.124 ark. |
| 170 PLN | |