Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28557 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN | |
28558 |
1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach,, całostka z hasłem propagandowym U. | Fi.Cp6A |
| 100 PLN | |
28559 |
1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 29.VIII.41 z Warszawy do miejscowości Bełcząc; bardzo dobry stan zachowania (Fi.220.-). | Fi.Cp6B Mi.Cp7A |
| 120 PLN | |
28560 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 20 PLN | |
28561 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
28562 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
28563 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
28564 |
1940 całostka z sygnaturą II.41. | Fi.Cp7II |
| 30 PLN | |
28565 |
1940 wycinek karty zielonej za 12 gr o sygnaturze II.41 wysłanej z agencji w Świdniku, jednowierszowy w ramce stempelek "Swidnik" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.8 w urzędzie Lublin 2 dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "n"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II |
| 40 PLN | |
28566 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
28567 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania. | Fi.Cp8II |
| 20 PLN | |
28568 |
1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 60 PLN | |
28569 |
| 50 PLN | |
28570 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 50 PLN | |
28571 |
1940 formularz kartkowy z wydrukowanym tekstem na odwrocie. | Fi.Fcp3 |
| 50 PLN | |
28572 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 20 PLN | |
28573 |
| 60 PLN | |
28574 |
| 20 PLN | |
28575 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych. | Fi.U1-15 |
| 40 PLN | |
28576 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych, kasowane (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
28577 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42. | Fi.U16-24 |
| 35 PLN | |
28578 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-). | Fi.U16-24 |
| 40 PLN | |
28579 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych; kasowane (Fi.25.-). | Fi.U16-24 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
28580 |
| 600 PLN | |
28581 |
| 250 PLN | |
28582 |
1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce. | |
| 45 PLN | |
28583 |
1940-44 zestaw znaczków stemplowanych. | |
| 80 PLN | |
28584 |
1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
28585 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (margines przycięty). | |
| 70 PLN | |
28586 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
28587 |
1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza. | Fi.12; 51 |
| 40 PLN | |
28588 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
28589 |
1941 kartka z Warszawy do Kłobucka, frankatura wielokrotna znaczka wydania przedrukowego za 4 fen. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
28590 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa. | Fi.33 |
| 10 PLN | |
28591 |
1941 kartka z Drohobycza , Kresy - 26.4.41 do Limanowej, jako kartkę wykorzystano radziecką całostkę. | Fi.40 |
| 70 PLN | |
28592 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN. | Fi.40; 11 |
| 40 PLN | |
28593 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
28594 |
1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc. | Fi.41 |
| 45 PLN | |
28595 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa. | Fi.41 |
| 45 PLN | |
28596 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.41; 10 |
| 30 PLN | |