Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 80. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29607

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 55 z usterką znaczka podstawowego "kropka przy prawej literze g", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29608

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 58 z usterką nadruku "kółko w lewej belce", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29609

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 50 z usterką znaczka podstawowego "kropka między O i L w POLSKA", gwarancja Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29610

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 45 z usterką znaczka podstawowego "kropka nad lewą literą r", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29611

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 43 z usterką znaczka podstawowego "kropka przy literze P w POLSKA", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29612

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 41 z usterką nadruku "ścięta lewa belka", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29613

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 38 z usterką znaczka podstawowego "kropka pod lewą literą r", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29614

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 2 z usterką znaczka podstawowego "połączone C i Z", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29615

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 51 znaczek z usterką nadruku "uszkodzona lewa belka", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29616

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 46 z usterką znaczka podstawowego "wyszczerbiona u góry tarcza i kropka między literami T i A", gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.417
Mi.452
17 PLN
29617

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 55/66, znaczki z poz. 55 i 65 z usterkami znaczka podstawowego "kropka przy prawym G" i "kreski po POLSKA", znaczek z poz. 55 z usterką nadruku "niższe A", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
40 PLN
29618

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 75/86, znaczek z poz. 76 z usterką znaczka podstawowego "przekreślone prawe skrzydło", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
46 PLN
29619

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 69/80, znaczki z poz. 70 i 79 z usterkami znaczka podstawowego "kropka w prawej 5" i "kropka między A i P", gwarancja Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
40 PLN
29620

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 54/65, znaczki z poz. 55 i 65 z usterkami znaczka podstawowego "kropka przy lewej literze g" i "kreska przy literze A w POLSKA", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417
Mi.452
40 PLN
29621

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, parka wzorcowych odbitek kontrolnych na szarym papierze, gwarancja.

Fi.417
Mi.452
500 PLN
29622

Fi.417 B+B+B
Mi.452
200 PLN
29623

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków z poz. 13/24, znaczki z poz. 23 i 24 z usterkami nadruku "kropka między S i K" i "kopka między X i X", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.417B1
Mi.452
50 PLN
29624

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 24 z błędem "kropka między XX", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.417B1
Mi.452
30 PLN
29625

Fi.417B1
Mi.452
50 PLN
29626

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454
35 PLN
29627

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
29628

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
29629

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
29630

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
70 PLN
29631

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
60 PLN
29632

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.418b B
Mi.454
40 PLN
29633

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
29634

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie w narożniku, gwarancja Krawczyk.

Fi.418nz
Mi.454U
160 PLN
29635

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
29636

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
29637

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.10000.-), drukowanych z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, cena wywoławcza na bazie dwóch prób obok oznaczenia walca, dwie pozostałe policzone symbolicznie (po 1000,-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1
Mi.455
7 000 PLN
29638

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
29639

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
29640

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
29641

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
29642

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
29643

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
29644

1947 narożny parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A
15 PLN
29645

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
29646

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN