Aukcja zakończy się 02.12.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 80. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29847

1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP.

Fi.bl.11
2 200 PLN
29848

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.11MK
Mi.Bl.11
5 000 PLN
29849

1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej, wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433A
Mi.467B
50 PLN
29850

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
29851

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
15 PLN
29852

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
29853

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska.

Fi.435A
Mi.469B 
40 PLN
29854

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
29855

1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.470, 475, 476
Mi.518, 523, 524
30 PLN
29856

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
29857

1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.475
Mi.523
50 PLN
29858

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425.

Fi.475
80 PLN
29859

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421.

Fi.475
70 PLN
29860

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH", znaczek za 3 zł z błędem na poz.8 "kropka po lewej stronie głowy kobiety".

Fi.492 B-494
Mi.527-529
40 PLN
29861

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.492-4
Mi.527-9
80 PLN
29862

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo 3.6 na specjalnym papierze firmowym.

Fi.492-94
Mi.527-29  
30 PLN
29863

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
29864

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
150 PLN
29865

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528 
15 PLN
29866

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana.

Fi.495-97
Mi.530-32
20 PLN
29867

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów.

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
29868

1949 75 lecie UPU, projekt serii znaczków - wzory 1-3, pierwszy na podlepce, pozostałe bez; gwarancja Krawczyk.

Fi.498-500 EIV-VI
Mi.533-35 
500 PLN
29869

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, serie z odmianami papierów.

Fi.501-4
Mi.539-42
150 PLN
29870

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

Fi.505-07
Mi.536-38
25 PLN
29871

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

Fi.505-07
Mi.536-38 
20 PLN
29872

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
29873

1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany.

Fi.508
Mi.543
12 PLN
29874

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej.

Fi.508
Mi.543 
10 PLN
29875

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, list lotniczy z Cieszyna do Szwajcarii.

Fi.508, 472
25 PLN
29876

1949 kupon międzynarodowy na odpowiedź ostemplowany w Łodzi.


70 PLN
29877

1949 NIEZNANA FRANKATURA MECHANICZNA "ZARZĄD GŁÓWNY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO OŚWIATA PODSTAWĄ DEMOKRACJI LUDOWEJ" - 10 zł frankatura mechaniczna FC011 Warszawa 18 w fundamentalnym opracowaniu Hampela nieopisana!!! ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.80 do Sandomierza; doskonały stan zachowania.


300 PLN
29878

1950 groszy, list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, znaczek wydania Święto Morza z błędem "kropka po T".

Fi.395, 398, 399, 406B1, 409, 447, 513
Mi.440, 442, A564, 565, A565, 588, 659
80 PLN
29879

1950 groszy, list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.395, 398, 399, 409, 420B, 474, 513, 525
Mi.442, A564, 565, A565, 566A, 625, 657, 659
40 PLN
SPRZEDANY
29880

1950 list z Poznania do Ameryki, stempel propagandowy.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
29881

1950 groszy, list z Krakowa 2 do Książa Wielkiego opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 504, 519
Mi.565, 645, 650
30 PLN
29882

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 513
Mi.565, 659
30 PLN
29883

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa 8.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 513, 519
Mi.556, 565, 650
180 PLN
29884

1950 groszy, list z Wołowa do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.398, 530
Mi.565, 668
20 PLN
29885

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk.

Fi.420B
Mi.566A 
175 PLN
29886

1950 "groszy - lokalny", Piła, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 1 zł. z czarnym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.420B
Mi.566A 
150 PLN