Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
29847 |
1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP. | Fi.bl.11 |
| 2 200 PLN | |
29848 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania. | Fi.bl.11MK Mi.Bl.11 |
| 5 000 PLN | |
29849 |
1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej, wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.433A Mi.467B |
| 50 PLN | |
29850 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
29851 |
| 15 PLN | |
29852 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 20 PLN | |
29853 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska. | Fi.435A Mi.469B |
| 40 PLN | |
29854 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701. | Fi.450 |
| 30 PLN | |
29855 |
1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.470, 475, 476 Mi.518, 523, 524 |
| 30 PLN | |
29856 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.472, 475 Mi.520, 523 |
| 15 PLN | |
29857 |
1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.475 Mi.523 |
| 50 PLN | |
29858 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425. | Fi.475 |
| 80 PLN | |
29859 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421. | Fi.475 |
| 70 PLN | |
29860 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH", znaczek za 3 zł z błędem na poz.8 "kropka po lewej stronie głowy kobiety". | Fi.492 B-494 Mi.527-529 |
| 40 PLN | |
29861 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.492-4 Mi.527-9 |
| 80 PLN | |
29862 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo 3.6 na specjalnym papierze firmowym. | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN | |
29863 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN | |
29864 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 150 PLN | |
29865 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.493 Mi.528 |
| 15 PLN | |
29866 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana. | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 20 PLN | |
29867 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów. | Fi.498-500 Mi.533-5 |
| 100 PLN | |
29868 |
1949 75 lecie UPU, projekt serii znaczków - wzory 1-3, pierwszy na podlepce, pozostałe bez; gwarancja Krawczyk. | Fi.498-500 EIV-VI Mi.533-35 |
| 500 PLN | |
29869 |
1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, serie z odmianami papierów. | Fi.501-4 Mi.539-42 |
| 150 PLN | |
29870 |
1949 Sławni Polacy, seria kasowana. | Fi.505-07 Mi.536-38 |
| 25 PLN | |
29871 |
| 20 PLN | |
29872 |
1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok. | Fi.508 Mi.543 |
| 350 PLN | |
29873 |
1949 Adam Mickiewicz i Aleksander Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek kasowany. | Fi.508 Mi.543 |
| 12 PLN | |
29874 |
1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej. | Fi.508 Mi.543 |
| 10 PLN | |
29875 |
1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, list lotniczy z Cieszyna do Szwajcarii. | Fi.508, 472 |
| 25 PLN | |
29876 |
1949 kupon międzynarodowy na odpowiedź ostemplowany w Łodzi. | |
| 70 PLN | |
29877 |
1949 NIEZNANA FRANKATURA MECHANICZNA "ZARZĄD GŁÓWNY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO OŚWIATA PODSTAWĄ DEMOKRACJI LUDOWEJ" - 10 zł frankatura mechaniczna FC011 Warszawa 18 w fundamentalnym opracowaniu Hampela nieopisana!!! ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.80 do Sandomierza; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
29878 |
1950 groszy, list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, znaczek wydania Święto Morza z błędem "kropka po T". | Fi.395, 398, 399, 406B1, 409, 447, 513 Mi.440, 442, A564, 565, A565, 588, 659 |
| 80 PLN | |
29879 |
1950 groszy, list polecony z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym. | Fi.395, 398, 399, 409, 420B, 474, 513, 525 Mi.442, A564, 565, A565, 566A, 625, 657, 659 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
29880 |
1950 list z Poznania do Ameryki, stempel propagandowy. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
29881 |
1950 groszy, list z Krakowa 2 do Książa Wielkiego opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.398, 504, 519 Mi.565, 645, 650 |
| 30 PLN | |
29882 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.398, 513 Mi.565, 659 |
| 30 PLN | |
29883 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa 8.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.398, 513, 519 Mi.556, 565, 650 |
| 180 PLN | |
29884 |
1950 groszy, list z Wołowa do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym. | Fi.398, 530 Mi.565, 668 |
| 20 PLN | |
29885 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk. | Fi.420B Mi.566A |
| 175 PLN | |
29886 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 1 zł. z czarnym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.420B Mi.566A |
| 150 PLN | |