Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 80. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29487

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
80 PLN
29488

Fi.402
Mi.435
50 PLN
29489

1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402
Mi.435
70 PLN
29490

Fi.402
Mi.435
40 PLN
29491

1946 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, na ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 5.9 (2 miesiące po wycofaniu z obiegu) wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946" (Myślicki 46 103) - swoista karta maksimum.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
29492

Fi.402
Mi.435
50 PLN
29493

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
29494

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
20 PLN
29495

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4
Mi.436
1 300 PLN
29496

1946 FDC - "25 rocznica III Powstania Śląskiego", czworoblok znaczków na kopercie ostemplowany 2.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Katowice 1 (Myślicki 46 011), rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.404
Mi.437
240 PLN
29497

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy.

Fi.404
Mi.437
40 PLN
29498

Fi.404
Mi.437
15 PLN
29499

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia.

Fi.404
Mi.437
50 PLN
29500

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
70 PLN
29501

1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU", dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(atowice) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor w skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (Myślicki 46 039).

Fi.405
Mi.438
600 PLN
29502

1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
500 PLN
29503

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
29504

1946 1. rocznica zwycięstwa, parka bez ząbkowania pionowego między znaczkami i na marginesie, lekko uszkodzona perforacja z prawej strony prawego znaczka.

Fi.405s
Mi.438
550 PLN
29505

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
29506

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
29507

Fi.406
Mi.440
50 PLN
29508

1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
1 000 PLN
29509

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.406nz
Mi.440U
700 PLN
29510

1946 Święto Morza, czworoblok znaczków na grubym papierze y, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
450 PLN
29511

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
29512

Fi.407
Mi.439
60 PLN
29513

1946 rocznica manifestu lipcowego, czworoblok znaczków za 3 zł. z bardzo mocno przesuniętym ząbkowaniem poziomym, znaczki trzeba było wycinać z arkusza, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.407 MK3
Mi.439
1 800 PLN
29514

Fi.407nz
Mi.439U
800 PLN
29515

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
29516

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
29517

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
29518

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
29519

1946 Będzin, narożnik z numerem walca. Ten numer walca stosunkowo trudny do zdobycia to ostatni etap produkcji z pierwszego zamówienia (nakładu).

Fi.408b
Mi.441b
45 PLN
29520

1946 Będzin, narożnik z numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
29521

Fi.408b
Mi.441b
35 PLN
29522

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
29523

1946 Henryk IV Probus, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.409
Mi.442
25 PLN
29524

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), bardzo ładny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
200 PLN
29525

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
29526

Fi.410
Mi.443
30 PLN