Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 80. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29247

Fi.367 B15
Mi.399
50 PLN
29248

1945 Liga Morska , rzadki karnet okolicznościowy, wydany w nakładzie zaledwie 500 sztuk!

Fi.367-70
Mi.399-402
450 PLN
29249

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
29250

1945 Liga Morska, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.367-70
Mi.399-402
420 PLN
29251

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402
60 PLN
29252

Fi.367-70
Mi.399-402
260 PLN
29253

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
8 000 PLN
29254

1945 Liga Morska, 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie grzecznościowego listu poleconego, skasowane 11.10 stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945" i datownikiem LUBLIN 1; okolicznościowy stempel polecenia "I Wystawa i Targi Przemysłu Lubelszczyzny" - według Myślickiego stopień rzadkości C; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczki), koperta z zagiętymi brzegami (Myślicki 45 207 + 45 208).

Fi.367-70, 372, 373
Mi.399-402, 405, 406
400 PLN
29255

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948 bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
1 200 PLN
29256

1945 Liga Morska, znaczek z lekko przesuniętą perforacją.

Fi.368
Mi.400
35 PLN
29257

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony, sygnowany.

Fi.369 MK
Mi.401
400 PLN
29258

Fi.370
Mi.402
35 PLN
29259

1945 Liga Morska, parka pozioma ciętych znaczków za 3+5 zł., prawy z błędem na poz.25 "przerwana trzecia kreska na dachu Żurawia", gwarancja Schmutz.

Fi.370 nz B
Mi.402
4 000 PLN
29260

Fi.371
Mi.403
100 PLN
29261

Fi.371
Mi.403
150 PLN
29262

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
29263

Fi.371
Mi.403
35 PLN
29264

Fi.371
Mi.403
30 PLN
29265

Fi.371
Mi.403
120 PLN
29266

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych prób na białym papierze satynowanym - nadużycie formy (kiedyś traktowane jako próba), gwarancja Krawczyk.

Fi.371 P
Mi.403 U
400 PLN
29267

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403U
1 800 PLN
29268

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
29269

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
29270

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
29271

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
70 PLN
29272

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, rzadka wersja okolicznościowego karnetu - zaproszenia, wydanego przez Pocztę Polską z pełnym programem dnia obchodów i uruchomienia Urzędu Pocztowego Grunwaldu

Fi.372
Mi.405
140 PLN
29273

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
29274

1945 znaczek z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem na liście poleconym z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej 1566 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.372
Mi.405
180 PLN
29275

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, karnet okolicznościowy.

Fi.372
Mi.405
30 PLN
29276

Fi.372
Mi.405
50 PLN
29277

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu znaczek na wycinku z karty wydania łódzkiego, gwarancja.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
29278

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczki za 5 zł. w kolorze ciemnoszaroniebieskim i niebieskim, na różnych papierach.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
29279

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., bardzo rzadkie w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 200 PLN
29280

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie grzecznościowego listu poleconego z Gliwic do Sosnowca , skasowane 12.11.46 stemplem okolicznościowym "WYSTAWA PRZEMYSŁU ŚLĄSKA OPOLSKIEGO GLIWICE 14.X. - 15.XI.1946", stempelek polecenia urzędu GLIWICE 1 z wyróżnikiem "b", przy numerze przesyłki dopisek "wyst(awa)", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 45 066).

Fi.372, 373
Mi.405, 406
160 PLN
29281

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek na kopercie, skasowany okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007).

Fi.372, Cp95
Mi.405
50 PLN
29282

Fi.373
Mi.406
80 PLN
29283

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
29284

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.373
Mi.406
120 PLN
29285

Fi.373
Mi.406
25 PLN
29286

Fi.373
Mi.406
150 PLN