Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8358 |
1850 NISKO, austriacki znaczek za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowany polskim datownikiem z ozdobnikami w Nisku, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.3 |
| 100 PLN | |
8359 |
1850 KRAKAU, parka austriackich znaczków za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowana datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.3 |
| 50 PLN | |
8360 |
1850 SZCZECIN 1439, pruski znaczek za 3 Sgr I wydania z 1850 czytelnie unieważniony kasownikiem numerowym 1439 - Szczecin, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
8361 |
1853 KRAKAU, austriacki gazetowy znaczek skarbowy (Zeitungsstempelmarke) za 2 kr I wydania z 1853 roku, skasowany datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Z1 |
| 150 PLN | |
8362 |
1857 po, znaczek pruski I wydania za 3 Sgr na koszulce listu z miejscowości Wrocki do Grudziądza, skasowany bardzo rzadkim stemplem numerowym 1912 - Wrocki (Wrotzk), powyżej odciśnięty dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy WROTZK 19 5; wycena na liście ponad 2000 euro, niestety koszulka bardzo mocno obcięta. | Mi.4 |
| 1 200 PLN | |
8363 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 50 PLN | |
8364 |
1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza. | |
| 50 PLN | |
8365 |
1860 KRAKAU B.H., austriacki znaczek za 5 kr III wydania z 1860 roku, skasowany datownikiem na dworcu kolejowym w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.20 |
| 20 PLN | |
8366 |
1863 DELATYN, austriacki znaczek za 5 kr V wydania z 1863 roku, skasowany polskim datownikiem w Delatynie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.32 |
| 150 PLN | |
8367 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 35 PLN | |
8368 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
8369 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
8370 |
1870 około, obwoluta listu z Luschwitz (Włoszakowice) do Poznania, Interes Kościelny. | |
| 40 PLN | |
8371 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
8372 |
1870 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
8373 |
1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.38 |
| 80 PLN | |
8374 |
1871 list z Drohobycza do Lwowa. | Mi.U55 |
| 120 PLN | |
8375 |
1871 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN | |
8376 |
1871 kartka z Tarnopola do Pragi. | |
| 40 PLN | |
8377 |
1871 kartka z Ropczyc do Krakowa. | |
| 25 PLN | |
8378 |
1871 opaska gazetowa ze Szczecina do Szczecinka ( Neusttetin ) | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
8379 |
1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
8380 |
1872 kartka z Stanisławowa do Wiednia. | |
| 40 PLN | |
8381 |
1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa. | |
| 60 PLN | |
8382 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 100 PLN | |
8383 |
1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim, wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
8384 |
1874 kartka z Złoczowa do Pestu. | |
| 40 PLN | |
8385 |
1874 kartka z Krakowa do Wiednia. | |
| 25 PLN | |
8386 |
1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U25C |
| 150 PLN | |
8387 |
1876 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN | |
8388 |
1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami 1-pensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 80 PLN | |
8389 |
1878 list z Nowego Targu do Neumark. | |
| 60 PLN | |
8390 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
8391 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
8392 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
8393 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
8394 |
1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki. | Mi.P5 |
| 200 PLN | |
8395 |
1881 kartka z Warszawy do Gablonz w Czechach. | |
| 40 PLN | |
8396 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
8397 |
| 80 PLN | |