Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8439 |
1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, kasownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie kasownik tranzytowy odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 60 PLN | |
8440 |
1904 kartka z Warszawy do Berlina. | |
| 40 PLN | |
8441 |
1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu. | Mi.89A |
| 15 PLN | |
8442 |
1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 3 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu. | Mi.107 |
| 15 PLN | |
8443 |
1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
8444 |
1906 Sanok, austriackie znaczki za 5 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Sanoku. | Mi.108 |
| 15 PLN | |
8445 |
1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.134 |
| 40 PLN | |
8446 |
1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie kasownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 100 PLN | |
8447 |
1907 kartka ze Lwowa (Lemberg) do Skałatu. | |
| 60 PLN | |
8448 |
1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry). | Fi.Ct10b Mi.TA48 |
| 120 PLN | |
8449 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
8450 |
1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, na odwrocie odciśnięty ten sam kasownik; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
8451 |
1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji. | |
| 55 PLN | |
8452 |
1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
8453 |
1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry. | |
| 40 PLN | |
8454 |
1911 list polecony z Płocka do Strykowa. | |
| 60 PLN | |
8455 |
1912 składny druk z urzędu skarbowego w Cieszynie. | |
| 30 PLN | |
8456 |
1912 list z Brzeżan do Krakowa, stary stempel rusztowy Brzeżan używany jeszcze późno w niepodległej Polsce. | |
| 45 PLN | |
8457 |
1913 list polecony wysłany 1.7 ze Skierniewic do miejscowości Sobolew, opłacony poziomą parką znaczków za 7 kop wydania 300-lecie dynastii Romanowów, skasowanych okrągłym datownikiem СКИЕРНИЕВИЦЫ; nalepka polecenia z napisem "Скиерниевицы Варшавской г.", kasownik odbiorczy СОБОЛЕВЪ СѢДЛ. z 2.7 na odwrocie. | Mi.86 |
| 50 PLN | |
8458 |
1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika. | Mi.142; P216 |
| 20 PLN | |
8459 |
1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej) do Warszawy, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |
8460 |
1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.P21, 82 |
| 300 PLN | |
8461 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P26 |
| 40 PLN | |
8462 |
1913 karta pocztowa nadana 15 3 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim w Warszawie do Berlina, znak opłaty skasowany owalnym datownikiem ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ. z wyróżnikiem "Б" odciśniętym dodatkowo obok; fioletowa owalna kaszetka nadawcy MIECZYSŁAW ZMIGRYDER INŻYNIER TECHNOLOG; czerwony z datą 29 MRZ stempelek wpływu odbiorcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P26 |
| 120 PLN | |
8463 |
1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, nieopisana odmiana owalnego datownika z wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P26 |
| 100 PLN | |
8464 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P27 |
| 240 PLN | |
8465 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.U52B |
| 70 PLN | |
8466 |
1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie. | |
| 25 PLN | |
8467 |
1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie. | Mi.142; P216 |
| 40 PLN | |
8468 |
1914 ekspresowy polecony list urzędowy wysłany 4.XI od C.k. Starosty z Łańcuta do "Prezydyum c.k. Dyrekcyi policyi w Krakowie", przesyłka oznaczona dopiskiem "Rzecz urzędowa wolne od opłaty pocztowej", opłatę 30 halerzy naliczono wyłącznie za pośpieszne doręczenie; okrągła pieczęć "STAROSTA W ŁAŃCUCIE", na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta, na odwrocie niewielki ubytek papieru i śladu kleju). | Mi.144x |
| 80 PLN | |
8469 |
1914 karta pocztowa wysłana 8.I z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy na froncie. | Mi.144 |
| 30 PLN | |
8470 |
1914 kartka z Krakowa do Łoniowa. Stempel tranzytowy Sandomierza i Radomia | |
| 70 PLN | |
8471 |
1915 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; wysłana 24.VI z Warszawy do Płońska, zaadresowana, ale niewykorzystana część na odpowiedź; rzadki walor (wycena Mi. -.-) w dobrym stanie zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja Petriuk BPP. | Mi.P23 |
| 600 PLN | |
8472 |
1916 list polecony z miejscowości Winnica (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, wysłany 28.3 do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.3, skąd dopiero 3.5 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 1.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69 |
| 150 PLN | |
8473 |
1916 widokówka ze Lwowa, wysłana 21.III do Grazu, stempelek cenzury lwowskiej, słaby stan zachowania, karta poziomo zgięta. | Mi.142 |
| 12 PLN | |
8474 |
1916 list z miejscowości Żaszków (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej), korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 8.6 do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 14, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 14.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 631, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
8475 |
1916 list z miejscowości Jampol (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty wysłany 2.5, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 15.6, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 1198, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
8476 |
1916 telegram ozdobiony efektowną symboliczną winietą z dewizą "SAPERE AUDE" (odważ się być mądrym) wysłany w lutym do Warszawy, na odwrocie kompletna zalepka; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
8477 |
1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO. | |
| 60 PLN | |
8478 |
1920 Ziemie Zachodnie, dofrankowana karta pocztowa wysłana 8.3 z miejscowości Starogard (Stargordt) do Gryfic (Greifenberg). | Mi.P115, 85 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |