Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8398 |
1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.A.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z Podjuch, a także kasownik odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
8399 |
| 150 PLN | |
8400 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U29E |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
8401 |
1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania. | Mi.30 |
| 800 PLN | |
8402 |
1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10. | Mi.46 |
| 700 PLN | |
8403 |
1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
8404 |
1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym. | |
| 70 PLN | |
8405 |
1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina. | |
| 70 PLN | |
8406 |
1886 list z Warszawy do Ciechocinka. | |
| 15 PLN | |
8407 |
1889 Zakopane, austriackie znaczki za 5 i 10 kr. wydania z 1883 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Zakopanem, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2. | Mi.46, 47 |
| 25 PLN | |
8408 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P12 |
| 100 PLN | |
8409 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach). | Mi.P15 |
| 100 PLN | |
8410 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce). | Mi.U33A |
| 50 PLN | |
8411 |
1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa. | |
| 45 PLN | |
8412 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą). | Mi.K1 |
| 40 PLN | |
8413 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza). | Mi.S1 |
| 40 PLN | |
8414 |
1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska. | |
| 40 PLN | |
8415 |
1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 120 PLN | |
8416 |
1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia. | Mi.54, 65 |
| 180 PLN | |
8417 |
1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz. | Mi.E9 |
| 200 PLN | |
8418 |
1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
8419 |
1897 Brzeżany, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1890 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Brzeżanach, ząbkowanie 10 1/2. | Mi.53 |
| 15 PLN | |
8420 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 600 PLN | |
8421 |
1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa. | |
| 50 PLN | |
8422 |
1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence. | Mi.50, 58 |
| 25 PLN | |
8423 |
1900 trzyjęzyczna całostka wysłana z Przemyśla do Austrii. | |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
8424 |
1900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem". | |
| 75 PLN | |
8425 |
1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie. | |
| 100 PLN | |
8426 |
| 100 PLN | |
8427 |
1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany do Aleksandrii w Egipcie (13.III), następnie dosłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
8428 |
1901 kartka Warszawy do Brna. | |
| 50 PLN | |
8429 |
1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.28 |
| 300 PLN | |
8430 |
1902 Dukla, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Dukli. | Mi.89A |
| 15 PLN | |
8431 |
1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty. | |
| 60 PLN | |
8432 |
1902 specjalna kartka z życzeniami noworocznymi z Krakowa do Wiednia. | |
| 80 PLN | |
8433 |
1902 kartka z Bochni do Kłaja. | |
| 40 PLN | |
8434 |
1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); kasownik odbiorczy 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.43y |
| 150 PLN | |
8435 |
1903 list polecony z Warszawy do Wiednia. | |
| 60 PLN | |
8436 |
1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim. | |
| 80 PLN | |
8438 |
1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową wysłaną 15.VII z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy z 16.VII na odwrocie ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.47yII, 54y |
| 200 PLN | |