Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
22882 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 80 PLN | |
22883 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
22884 |
1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
22885 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka. | Fi.Cp102I |
| 25 PLN | |
22886 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
22887 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp102I, 431A |
| 40 PLN | |
22888 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-). | Fi.Cp102II |
| 45 PLN | |
22889 |
1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS. | Fi.Cp102II |
| 35 PLN | |
22890 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary. | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
22891 |
1948 zamek w Będzinie. | Fi.Cp104 |
| 30 PLN | |
22892 |
1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 90 PLN | |
22893 |
1948 zamek w Lanckronie, bardzo rzadka z obiegu kartka ilustrowana w super stanie zachowania. Gwarancja. | Fi.Cp105 |
| 600 PLN | |
22894 |
1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
22895 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
22896 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
22897 |
1948 całostka z ilustracją nr 19. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
22898 |
1948 Wiosna Ludów, komplet 20 kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp107 il.1-20 |
| 1 300 PLN | |
22899 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp108 |
| 30 PLN | |
22900 |
1948 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie. | Fi.Cp119 |
| 50 PLN | |
22901 |
1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
22902 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109Ix |
| 80 PLN | |
22903 |
1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109I |
| 200 PLN | |
22904 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie). | Fi.Cp109II |
| 60 PLN | |
22905 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp110IIa |
| 50 PLN | |
22906 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4. | Fi.Cp115 |
| 60 PLN | |
22907 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 30.V.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania. | Fi.Cp117 |
| 40 PLN | |
22908 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3. | Fi.Cp117 |
| 30 PLN | |
22909 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3. | Fi.Cp117 |
| 35 PLN | |
22910 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
22911 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
22912 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
22913 |
1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie. | Fi.Cp 118 |
| 750 PLN | |
22914 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 25 PLN | |
22915 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp119 |
| 20 PLN | |
22916 |
1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 35 PLN | |
22917 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 15 PLN | |
22918 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 20 PLN | |
22919 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121 |
| 100 PLN | |
22920 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Mikołaj Rej) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090). | Fi.Cp121 |
| 30 PLN | |
22921 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12. | Fi.Cp122 |
| 50 PLN | |