Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
22762 |
| 140 PLN | |
22763 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
22764 |
| 40 PLN | |
22765 |
| 25 PLN | |
22766 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 25 PLN | |
22767 |
1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
22768 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 27.1.32 z Chełmży do miejscowości Ruszelczyce; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN | |
22769 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów Kościół Dominikanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 18.8.33 z Bydgoszczy do miejscowości Fordon; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie podlepki). | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN | |
22770 |
| 35 PLN | |
22771 |
| 2 000 PLN | |
22772 |
1932 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 20 gr, sygnatura M.P.i T.(IX-1933)500.000., przesłana 10.VIII.34 miejscowo we Lwowie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym PACZKI ŻYWNOŚCIOWE wyróżnik "a" (Myślicki 32 112); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp52A |
| 50 PLN | |
22773 |
| 30 PLN | |
22774 |
| 60 PLN | |
22775 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938; druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932, adresowany do Oszmiany, znak opłaty skasowany 25.10.1938 datownikiem "WILNO 1" z wyróżnikiem "j"; druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932; 1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka); na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp53-54 |
| 400 PLN | |
22776 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
22777 |
1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią. | Fi.Cp50IIa |
| 100 PLN | |
22778 |
| 10 PLN | |
22779 |
1933 kartka z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego z Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 25 PLN | |
22780 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta dofrankowana i wysłana 6.X.1935 z urzędu Warszawa 2 do Kielc (opłata niezgodna z taryfą - 20 gr. zamiast 15 gr.), znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ/ 2-8.X.35r./ ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ/ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" (Myślicki 35 118). | Fi.Cp58IIa |
| 70 PLN | |
22781 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", sygnatura (III-1934); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem; karta wysłana 10.1 ze Skarżyska-Kamiennej do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik złamany, nadgięcia). | Fi.Cp59 |
| 50 PLN | |
22782 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową; Fi.180.-). | Fi.Cp60 |
| 120 PLN | |
22783 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 20.II.35 z miejscowości Frysztak do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp65A |
| 40 PLN | |
22784 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 16.I.35 z miejscowości Łabunie do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp65B |
| 60 PLN | |
22785 |
| 40 PLN | |
22786 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 40 PLN | |
22787 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |
22788 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie kapela huculska, wysłana 6.IX.36 ze Lwowa do Warszawy, w adresie nadawcy podano: "Korpus Kadetów No1 Marszałka Józefa Piłsudskiego"; dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 60 PLN | |
22789 |
| 30 PLN | |
22790 |
| 50 PLN | |
22791 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 18.IX.35 z Tarnowa do Krakowa, na froncie znaczek opłaty sądowej za 50 gr skasowany pieczęcią Sądu Grodzkiego w Tarnowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwie delikatne podlepki). | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
22792 |
| 60 PLN | |
22793 |
| 50 PLN | |
22794 |
| 40 PLN | |
22795 |
1936 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
22796 |
| 40 PLN | |
22797 |
| 50 PLN | |
22798 |
| 80 PLN | |
22799 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.100.-). | Fi.Cp74B |
| 50 PLN | |
22800 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności (Bibljoteka Raczyńskich i Muzeum). | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
22801 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |